Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bahamy Abaco Islands

Dovolenka Bahamy Abaco Islands


Bahamy sú tropickým rajom, a medzi najpopulárnejšie ostrovy patrí aj skupina ostrovov Abaco. Tieto ostrovy sa nachádzajú približne 280 kilometrov východne od Miamia, na severe Bahám. Sú známe svojimi nádhernými plážami, krištáľovo čistými vodami a úchvatnou prírodou. Ak hľadáte ideálnu destináciu pre romantickejšiu dovolenku alebo chcete len relaxovať v príjemnom prostredí, Abaco Islands sú pre vás to správne miesto.

Prvým ostrovom v skupine Abaco je ostrov Great Abaco. Tento ostrov je domovom najväčšieho mesta na ostrovoch, Marsh Harbour, kde nájdete všetky potrebné zariadenia a zábavné možnosti. Je to skvelé miesto pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do miestnej kultúry a zažiť autentický život na Bahamách. Vo väčších mestách nájdete rôzne hotely a ubytovacie možnosti, kde si môžete oddýchnuť po dni strávenom na pláži alebo vo vode.

Jedným z najväčších lákadlom Abaco Islands je pláž Treasure Cay na ostrove Great Abaco. Táto pláž je považovaná za jednu z najkrajších na Bahamách. Biely piesok a tyrkysová voda tvoria kombináciu, ktorá je pre tento región typická. Máte tu možnosť relaxovať na slnku, kúpať sa vo vode, alebo sa venovať rôznym vodným športom, ako je napríklad potápanie, jachting alebo rybolov.

Na ostrove Hopetown nájdete rozprávkové farebné domčeky, ktoré poskytujú veľmi zaujímavú a farebnú atmosféru. Tento ostrov je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku, pretože tu nájdete niekoľko pláží, kde sa deti môžu bezpečne vyžívať. Skvelým miestom pre rodinnú zábavu je aj Hopetown Lighthouse, ktorá ponúka nádherný výhľad na okolité ostrovy a more.

Navyše, milovníci prírody si môžu užiť návštevu Národného parku Black Sound Cay, kde môžu vidieť množstvo rôznych druhov vtákov a iných miestnych živočíchov v ich prirodzenom prostredí. Tento park je skvelým miestom pre krátke túry a pikniky.

Výbornou aktívnou atrakciou na Abaco Islands je tiež potápanie. Táto lokalita je plná úžasných korálových útesov a rôznych druhov morských živočíchov. Existuje mnoho potápačských centier, ktoré ponúkajú kurzy a vybavenie pre začiatočníkov, ako aj pre pokročilých potápačov.

Abaco Islands sú skutočným tropickým rajom, kde si môžete užívať dokonalú plážovú dovolenku a mať zaručenú relaxáciu vo vzduchu. Tieto ostrovy sú stvorené pre milovníkov prírody, vodných športov a rodinného oddychu. Nech už hľadáte romantiku alebo dobrodružstvo, oblasť Abaco Islands na Bahamách je tou správnou voľbou.


Počasie Bahamy Abaco Islands


Bahamy Abaco Islands sú známe svojou tropickou klímou a nádhernými plážami. Táto skupina ostrovov na severe Baham je obľúbenými destináciou turistov z celého sveta. Ich jedinečné počasie prispieva k ich kráse a lákavosti.

Abaco Islands majú trópicky klima so stredomorskou námornou zvláštnosťou. Teplé a vlhké počasie prevláda celoročne. Letá sú horúce s priemernými teplotami okolo 30 °C a veľkou vlhkosťou. Zimy sú mierne s teplotami v rozmedzí od 18 °C do 24 °C. Pravdepodobnosť dažďa je relatívne vyššia počas leta a neskôr na jeseň.

Abaco Islands sú vystavené rôznym druhom poveternostných podmienok. Jednou z nich sú hurikány, ktoré môžu ovplyvniť toto územie. Hurikánová sezóna v Bahamách trvá od júna do novembra, pričom vrchol nastáva v septembri. Abaco Islands majú veľmi nízku nadmorskú výšku, čo znamená, že sú veľmi zraniteľné voči vplyvu hurikánov.

Keďže Abaco Islands ležia v Karibskom mori, dažde sú tiež bežným fenoménom. Priemerne padne približne 1200 mm zrážok ročne. V období od mája do októbra môže daždiť častejšie. To však neznamená, že sa každý deň budete zmátožiť z dážďa. Typicky sa jedná o krátke predajové príležitosti, ktoré rýchlo ustúpia a nevzrušujú turistov príliš dlho.

Počasie na Abaco Islands je ideálne na vodné športy a aktivity v prírode. Tí, ktorí milujú potápanie, budú nadšení jasnou a teplou vodou, ktorá je bohatá na morský život. Pláže s bielym pieskom sú dokonalým miestom na relaxáciu a užívanie si slnka.

Je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia, keď sa vyberiete do Abaco Islands, najmä počas hurikánov. Dobré je sledovať miestne spravodajstvo a dodržiavať pokyny od miestnych úradov. V závislosti od poveternostných podmienok môžu byť niektoré časti ostrovov uzavreté alebo obmedzené.

Abaco Islands sú nádherné miesto s tropickým podnebím, ktoré osloví každého milovníka tropických ostrovov. S príjemným počasím a nádhernými plážami sú Abaco Islands jednou z mimoriadne atraktívnych destinácií na Bahamách. Ak plánujete navštíviť tento raj na zemi, uistite sa, že ste pripravení na miestne podnebie a sledujete miestne spravodajstvo, najmä počas hurikánovej sezóny.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Abaco Islands


1. Ako sa dostanem na Abaco ostrovy na Bahamách?
- Existuje niekoľko možností dopravy na Abaco ostrovy, vrátane letu z hlavného mesta Nassau alebo letu priamo z USA. Tiež je možné prísť na Abaco trajektom z niektorého z okolitých ostrovov.

2. Koľko trvá let z USA na Abaco ostrovy?
- Lety z USA na Abaco ostrovy trvajú obvykle približne dve až tri hodiny, v závislosti od konkrétneho miesta odletu.

3. Ktoré atrakcie a aktivity sú k dispozícii na Abaco ostrovoch?
- Na Abaco ostrovoch sa môžete tešiť na vodné športy ako potápanie, šnorchlovanie, rybárenie a plachtenie. Okrem toho tu nájdete krásne pláže, prírodné rezervácie, historické pamiatky a možnosť spoznať miestnu kultúru.

4. Ktoré miesta by som mal navštíviť na Abaco ostrovoch?
- Niektoré z najpopulárnejších miest na Abaco ostrovoch zahŕňajú Marsh Harbour, Elbow Cay, Hopetown, Treasure Cay a Green Turtle Cay. Každé z týchto miest ponúka jedinečnú atmosféru a atrakcie.

5. Ako je počasie na Abaco ostrovoch?
- Počasie na Abaco ostrovoch je typické pre teplé tropické podnebie. Teploty sa pohybujú od 20 °C do 30 °C počas celého roka a vlhkosť je vysoká. Obdobie hurikánov začína v júni a končí v novembri.


Ubytovanie Bahamy Abaco Islands


Bahamy, známe svojimi exotickými plážami a turistickými atrakciami, sú jedným z najpopulárnejších dovolenkových miest na svete. Aj keď väčšina turistov venuje pozornosť hlavným ostrovom, ako sú Nassau a Paradise Island, ostrov Abaco ponúka úplne iný zážitok z dovolenky. Tento ostrovový reťazec, ktorý sa skladá z Veľkého Abaca a Malého Abaca, je pokojnejší a nenarušený, čo vytvára ideálne miesto na oddych a relaxáciu.

Abaco Islands je malý raj nachádzajúci sa na severovýchode Bahám. Tento ostrov ponúka úchvatné pláže, ktoré sú obklopené tyrkysovým morom, a je obľúbeným miestom pre milovníkov vodných športov. Jeho zachovalá príroda, múzeá a histórie z neho robia jedinečné miesto, ktoré treba spoznať.

Najväčším mestom na Abaco je Marsh Harbour, ktoré je srdcom ostrova. Tu nájdete väčšinu ubytovacích možností, ako sú hotely, rezorty a súkromné vily. Čo sa týka rezortov, sme vás prehovorili pár.

Jeden z najobľúbenejších rezortov na Abaco je „Abaco Beach Resort“. Tento rezort sa nachádza na krásnej pláži a ponúka luxusné ubytovanie, reštaurácie s miestnymi pochúťkami a mnoho aktivít pre turistov. Môžete si vychutnať plážový volejbal, šnorchlovanie alebo si prenajať vodnú loď a preskúmať okolité ostrovy. Taktiež si môžete užiť večeru pri romantickom západe slnka s nádherným výhľadom na oceán.

Ak preferujete súkromnejšie a tichšie prostredie, odporúčame vám skúsiť „Hope Town Harbour Lodge“. Tento kúzelný rezort sa nachádza v historickej Hope Town, kde sa nachádza známy maják. Hostia sa môžu ubytovať v príjemných bungalovoch sústredených dookola bazéna alebo v súkromných vilách s nádherným výhľadom na more. Hotel má svoju vlastnú pláž, kde si môžete dopriať oddych a len tak leniť v pohodlných lehátkach. Ak máte chuť na dobrodružstvo, môžete si prenajať bicykle alebo kajaky a preskúmať blízke okolie.

Nielenže má Abaco Islands neuveriteľné rezorty, ale ponúka aj množstvo lacnejších možností pre ubytovanie. Mnoho miestnych vlastníkov domov ponúka svoje rezidencie na prenájom. Tieto domy sú často dobre vybavené a nachádzajú sa na malebných miestach s ľahkým prístupom na pláže. Táto možnosť je obzvlášť ideálna pre páry alebo skupiny priateľov, ktorí si chcú užiť dlhšiu dovolenku a cítiť sa ako doma.

Pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok, Abaco Islands ponúka aj niekoľko menších rodinných prevádzok, ktoré sú spravované miestnymi obyvateľmi. Tieto ubytovacie zariadenia sú obvykle skromnejšie, ale ponúkajú útulnú atmosféru a skvelé pohostinstvo. Hostia majú možnosť ochutnať tradičné bahamské jedlá a dozvedieť sa viac o miestnej kultúre.

Abaco Islands sú perfektným miestom na strávenie oddychového času plného pobytu na pláži, potápania alebo šnorchlovania. Ak ste sa rozhodli stráviť dovolenku na týchto ostrovoch, určite nezabudnite preskúmať rôzne možnosti ubytovania. Od luxusných rezortov až po miestne rodinné prevádzky, Abaco Islands má niečo pre každého. Miestne pohostinné obyvateľstvo a krásne prírodné scenérie tu vytvárajú ideálne prostredie pre oddych a relaxáciu.


Letenka Bahamy Abaco Islands


Bahamy Abaco Islands: Rajský ostrov na Zemi

Bahamy sú známe svojou nádhernou prírodou, krásnym plytkým morom a bledozelenými lagúnami, ktoré lákajú turistov zo všetkých kútov sveta. Medzi najobľúbenejšie ostrovy patria aj Bahamy Abaco Islands, ktoré ponúkajú unikátnu kombináciu nekonečných bielych pláží, exotických rastlín a miestnymi kultúrami. Ak snívate o nejakom mieste, kde by ste mohli úplne vyvetrať myseľ a vychutnať si slnečné lúče, Abaco Islands sú ideálnou voľbou.

Cesta na Bahamy Abaco Islands je v súčasnosti jednoduchá, vďaka dostupným leteniek z rôznych kútov sveta. Väčšina turistov sa najčastejšie dostane na ostrov cez medzinárodné letisko Marsh Harbour, ktoré je najväčším letiskom na Abaco Islands. Z letiska sa môžete dostať na ostrovy loďou, pretože miestne pláže a destinácie sú najlepšie dostupné po mori.

Po príchode na Abaco Islands budete okamžite ohromení krásou ostrova. Svojimi bielymi piesočnými plážami, krištáľovou čistotou vody a pestrofarebnými koralmi láka na pohodu a oddych. Oblasti, ako Great Guana Cay a Treasure Cay, sú známe svojou jedinečnou prírodnou scenériou a sú ideálne pre milovníkov slnka a vodných športov.

Mnohí turisti sa nestretli s ostrovej spoločnosťou, ktorá je mimoriadne priateľská a srdečná. Miestni obyvatelia, známi ako "Bahamians", sú hrdí na svoju kultúru a radi ju zdieľajú so svojimi návštevníkmi. Môžete ochutnať tradičné miestne jedlá, ako sú conch (ozdobný morský slimák), grilovaná kreveta a ďalšie speciality pripravené z čerstvo ulovených plodov mora.

Abaco Islands ponúkajú aj množstvo outdoorových aktivít, ktoré vám pomôžu preskúmať bohatú prírodu tohto miesta. Môžete si prenajať loď a ísť na rybačku, vybrať sa na potápačský výlet a objaviť podvodný život východne od Bahám. Pre milovníkov ptactva je tu NOP (Nest Or Plover) National Reserve, kde môžete pozorovať vzácne druhy vtákov.

Okrem toho turisti môžu navštíviť aj historické miesta ako vuhoř Nassau, hlavného mesta Bahám alebo pokročiť na výlet do skupiny ostrovov známych ako "The Out Islands". Pobyt v Abaco Islands je nekonečnou zábavou a nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si budete pamätať na celý život.

Človek by nemal váhať, keď sa rozhodne navštíviť Bahamy Abaco Islands. Kombinácia nádherných pláží, úžasnej prírody a priateľských miestnych obyvateľov robí z tohto miesta dokonalý ostrovský raj. V súčasnej dobe s dostupnými letenkami a možnosťou ľahkého prístupu je tento sen o rajovej dovolenke dosiahnuteľnejší ako kedykoľvek predtým.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky