Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Belgicko Malmedy

Dovolenka Belgicko Malmedy


Belgicko Malmedy – skrytý klenot Ardén

Belgicko Malmedy sú prekrásne mesto, ktoré sa nachádza na Malmedi v severovýchodnom Španielsku a sú známe svojou jedinečnosťou a krásou. Malmedy je miesto s bohatou históriou, ktorá sa datuje až do 8. storočia, keď bolo založené benediktínske opátstvo svätého Pavla. Odvtedy prešlo Malmedy mnohými zmenami až do dnešnej podoby, ktorá je fascinujúca pre turistov z celého sveta.

Ako sa tam dostať?

Belgicko Malmedy je jednoduché a pohodlné miesto na návštevu. Môžete sa tam dostať vlakom alebo autobusom z mnohých miest v Belgicku a v okolí. Najbližšie letiská sú v Bruseli a dokonca aj v Luxemburgu, takže sú možnosti pre ľahký prístup do Malmedy z rôznych častí sveta.

Čo vidieť?

Malmedy je krásne a fascinujúce mesto plné zaujímavých turistických miest. Prejdite sa po úzkych uličkách mesta, ktoré sú obklopené pozoruhodnými kamennými stavbami a navštívte Námestie svätého Petra, ktoré je jedným z najkrajších miest Malmedy. Nájdete tam aj námestie, ktoré sa nachádza vedľa katedrály Notre-Dame, ktorá má nádhernú gotickú architektúru a ukrýva v sebe mnoho maliarskych diel a krásnych soch.

Ak sa radi prechádzate parkami a záhradami, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu národného parku Hautes Fagnes - Eifel a skvelé výhľady z jeho vrchov. Ďalšie zaujímavé miesta zahrnujú pamätník vojny v Malmedy a múzeum v meste, ktoré vám ukáže históriu mesta a jeho kultúru.

Kde zájsť na nákupy?

Belgicko Malmedy má veľa zaujímavých obchodov, kde môžete nakupovať rôzne suveníry alebo si kúpiť originálny darček. Môžete navštíviť obchody s módou a bielym tovarom alebo obchody s potravinami a regionálnymi produktmi.

Kde sa zastaviť na jedlo?

Belgicko Malmedy je dobre známe svojou múdrostou a má mnoho príležitostí na ochutnávanie skvelých jedál a miestnych špecialít. Užite si skvelé kávy v malých kaviarňach, alebo ochutnajte miestne sladkosti a pochutiny v pekárňach a cukrárňach. Môžete si vychutnať miestne koňakové špeciality a pivo. Ľudové jedlá a špeciality môžete ochutnať v mnohých malých reštauráciách a pivárňach v centre mesta.

Kde zostanete?

Belgicko Malmedy má mnoho jedinečných hotelov a ubytovní pre turistov a návštevníkov. Môžete si vybrať niekoľko destinácií, ktoré sú elegantne zariadené a ponúkajú najvyšší komfort pre svojich hostí, alebo môžete zostať v miestnych trojhviezdičkových hoteloch či ubytovniach.

Belgicko Malmedy je nezabudnuteľná destinácia, kde sa môžeš skutočne úplne pozrieť, čo má Belgicko pre turistov ponúknuť. Bohatá históriou a fascinujúcou kultúrou, Malmedy má mnoho atrakcií a turistických miest, ktoré si rozhodne zaslúžia návštevu!


Letenka Belgicko Malmedy


Belgicko má v súčasnosti veľa kultúrnych a historických miest, ktoré sú navštívené mnohými turistami z celého sveta. Jedným z týchto miest je Malmedy, ktoré leží v provincii Lutych. Pre cestovateľov, ktorí plánujú navštíviť Belgicko a Malmedy, najlepšou voľbou bude zabezpečiť si letenky s príletom na letisko v Bruseli, ktoré je vzdialené asi 150 kilometrov od Malmedy.

Malmedy ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest. Jedným z nich je stredoveký kostol svätého Petra, ktorý bol postavený v 12. storočí. Tento kostol je ukážkou fantastického románskeho dizajnu a zdobení. Popri kostole sa nachádza aj múzeum s názvom “Musee de Malmedy”, kde si návštevníci môžu pozrieť rôzne artefakty z obdobia druhej svetovej vojny a histórie regiónu.

Okrem toho, návštevníci si môžu užiť krásne prírodné scenérie v okolí Malmedy. Región je obklopený nádhernými vrchmi a zalesnenými oblasťami, ktoré sú skvelé pre prechádzky či cykloturistiku. Pokiaľ máte radi adrenalín, môžete navštíviť aj Mountain Bike Park, ktorý ponúka rôzne prekážky a trate pre cyklistov.

Malmedy je známe aj svojou kulináriou. Región je domovom mnohých tradičných pokrmov, ktoré sú zvyčajne prípravou jednoduché a chutné. Medzi tie najznámejšie patria “Stoemp”, zemiaková kaša s klobásou, a “Boulets à la Liegeoise”, jednoduché mäsové guľky v omáčke.

Celkom odlišným zážitkom je tzv. vianočné mestečko v Malmedy počas vianočných sviatkov. Mesto sa premieňa do malého veľkomesta vyzdobeného rôznymi svetielkami a stánkami s tradičnými vianočnými dekoráciami. Návštevníci sa môžu rozhliadnuť po rôznych stánkoch s tradičnými artiklami, akými sú ručne maľované keramické figuríny, alebo ochutnať belgické sladkosti a miestne jedlá.

Belgicko a Malmedy patria k tým najkrajším a najzaujímavejším miestam na svete, ktoré pohltia každého návštevníka svojou atmosférou a kultúrou. Odporúčame si naplánovať dovolenku v tomto regióne, aby ste si mohli užiť všetky jeho zaujímavosti.


Ubytovanie Belgicko Malmedy


Malmedy je malebné mestečko v Belgicku nachádzajúce sa v provincii Liège. Svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a množstvom kultúrnych pamiatok je ideálnym miestom na oddych a turistiku.

Belgicko je známe svojím pôvabom a čarovnými mestami a Malmedy nie je výnimkou. Mesto sa nachádza v srdci Ardenov a ponúka návštevníkom možnosť objavovať krásu tejto oblasti.

V Malmedy nájdete množstvo možností ubytovania, či už sa rozhodnete stráviť noc v hoteli, penzióne alebo súkromnom apartmáne. Voľba závisí od vašich preferencií a rozpočtu.

Ak dávate prednosť luxusnému ubytovaniu, v Malmedy nájdete niekoľko elegantných hotelov s prvotriednymi službami. Tieto hotely sú zvyčajne vybavené modernými izbami, klimatizáciou, reštauráciami a wellnes centrami. Takže po náročnom dni plnom prehliadok si môžete dopriať chvíľu oddychu a relaxácie.

Pre tých, ktorí hľadajú útulnejšie a cenovo dostupnejšie ubytovanie, Malmedy ponúka množstvo penziónov a súkromných apartmánov. Tieto ubytovacie zariadenia sú často vedené miestnymi rodinami, ktoré vám poskytnú príjemnú a domácu atmosféru. Okrem toho, mnohé z týchto ubytovaní majú vlastné reštaurácie, kde môžete ochutnať tradičnú belgickú kuchyňu.

Malmedy je obklopené nádhernou prírodou a krajinou s kopcovitým terénom, lesmi a jazerami. Preto ak ste nadšenými turistami, Malmedy je ideálne miesto na základe ktorého môžete objavovať a preskúmavať okolitú prírodu. Mnoho hotelov a ubytovacích zariadení ponúka služby súvisiace s turistikou, ako napríklad cyklistické či pešie tury, požičovňu bicyklov, či organizovanie výletov.

Nebuďte prekvapení, ak v Malmedy narazíte na množstvo historických pamiatok a kultúrnych záznamov. Mesto je domovom mnohým kostolom, kaplnkám a kláštorom, ktoré odkazujú na bohaté katolícke dedičstvo tejto oblasti. Na čele s katedrálou svätého Petra a Pavla, môžete stráviť chvíle obdivujúc a obdivujúc krásu týchto zázrakov architektúry.

Belgicko Malmedy je skutočne jedinečným miestom na oddych a relaxáciu. Jeho krása, bohatá história a úchvatná príroda vás určite pohltili. Bez ohľadu na to, či ste turista, ktorý sa zaujíma o históriu a pamiatky, alebo ak si jednoducho chcete oddýchnuť od bežného života a užívať si čas v prírode, Malmedy je miestom, ktoré stojí za to navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Malmedy


1. Kde sa nachádza Malmedy v Belgicku?
Malmedy sa nachádza v južnej časti Belgicka, v krajine Valónsko.

2. Ako sa dostanem do Malmedy?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Malmedy je autom alebo vlakom. Z Bruselu sú k dispozícii priame vlakové spojenia.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Malmedy?
Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Malmedy sú katedrála svätého Pavla, kláštor Malmedy, múzeum Malmundarium a veľa krásnej prírody okolo mesta.

4. Kde sa dá ubytovať v Malmedy?
V Malmedy je množstvo hotelov, penziónov a apartmánov, kde sa môžete ubytovať. Odporúča sa rezervovať si ubytovanie vopred.

5. Ako sa volajú typické jedlá v Malmedy?
V Malmedy je veľmi populárna tradičná belgická kuchyňa, kde dominujú jedlá ako moules-frites (mušle s hranolkami), tekvicový nákyp a ovocná šťava.

6. Koľko ľudí žije v Malmedy?
Podľa najnovších údajov, v Malmedy žije približne 12 000 obyvateľov.

7. Aké sú možnosti voľnočasových aktivít v Malmedy?
V Malmedy je množstvo možností na voľnočasové aktivity, ako napríklad turistika, cykloturistika, lyžovanie, návšteva múzeí, ochutnávka miestnych jedál a nápojov.

8. Kedy sú najlepšie časy na návštevu Malmedy?
Najlepšie časy na návštevu Malmedy sú počas jari a leta, keď je počasie teplejšie a príroda je krásne rozkvitnutá.

9. Existuje nejaká blízka letisková stanica?
Najbližšie letiská sú letisko Charleroi a letisko Liège, ktoré sú vzdialené približne hodinovú jazdu autom od Malmedy.

10. Aké sú typické belgické suveníry, ktoré si môžem kúpiť v Malmedy?
V Malmedy môžete kúpiť typické belgické suveníry, ako sú čokoláda, pivo, tradičný belgický džem, výrobky z dentelíny a mnoho ďalších.


Počasie Belgicko Malmedy


Belgicko je známe svojim pestrým a často nepredvídateľným počasím. Jedným z najpopulárnejších regiónov v Belgicku, kde sa počasie môže rýchlo meniť, je Malmedy. Toto mesto leží v provincii Liège v oblasti Valónska.

Malmedy je známe svojimi krásnymi zelenými kopčekmi, hustými lesmi a malebnými dedinkami. To, spolu s poloheou vo vyššom nadmorskom výškom, má vplyv na počasie v tejto oblasti.

Leto v Malmedy je vo všeobecnosti príjemne teplé, s priemernými teplotami okolo 20°C a mierne vyššími teplotami počas horúcich letných dní. Nie je však zriedkavé, že sa teploty dostanú až na 30°C. Malmedy je známe aj nepravidelnými letnými búrkami, ktoré sa môžu vytvoriť v dôsledku tepla a vlhkosti.

Jeseň v Malmedy prichádza s miernym poklesom teplôt, priemerné denné teploty sa pohybujú v rozmedzí 10-15°C. Ochladenie počasia sa zreteľne prejavuje a ich je zreteľná zmena v podobe zmeny farby listov, ktoré sa menia na rôzne odtiene oranžovej a zlatistej.

Zimu v Malmedy charakterizujú chladné teploty a zvýšené množstvo zrážok. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 0°C, a to môže priniesť sneh a námrazy. Malmedy je dokonca známe ako jedna z oblastí v Belgicku, kde sa častejšie objavuje sneh. Mnoho turistov sem prichádza, aby si užili zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding.

Jar v Malmedy je obdobím, keď sa počasie postupne otepľuje a príroda začína prebúdzať. Teploty sa pohybujú okolo 10-15°C a oblasť je tiež často zasiahnutá dažďovými prehánkami. Avšak, kvety a stromy začínajú kvitnúť, čo dáva tomuto regiónu špeciálnu atmosféru.

Je dôležité si uvedomiť, že počasie v Malmedy môže byť často nepredvídateľné a rýchlo sa meniť. Pre ľudí, ktorí plánujú návštevu tejto krásnej oblasti, je dôležité si obliecť a prichystať oblečenie vhodné pre rôzne poveternostné podmienky.

Malmedy ponúka svojim návštevníkom pestrosť a rôznorodosť počasia v priebehu roka. Či už preferujete letnú teplote, jeseň s farebnými listami, zimný režim so snehom alebo jarné prebúdzanie prírody, Belgicko Malmedy vám určite poskytne nezabudnuteľné zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky