Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Belgicko Turnhout

Počasie Belgicko Turnhout


Belgicko Turnhout je malé mesto, nachádzajúce sa v provincii Antverpy v Belgicku. Mesto má približne 45 000 obyvateľov a je to známe miesto pre turistov, ktorí sa radi prechádzajú v Centre Park Turnhout, ktorý sa nachádza uprostred mesta.

Počasie v Turnhoute zvyčajne býva pomerne miernym, s teplotami medzi 5 a 20 stupňami Celsius. V zimných mesiacoch (december, január a február) teploty klesajú na -5 stupňov Celzia, väčšinou s dávkou snehu. Letné mesiace oproti tomu sú teplejšie, s teplotami sa pohybujúcimi medzi 18 a 25 stupňami Celsius.

Popri ročných obdobiach, počasie v Turnhoute sa mení na základe teplôt, počasia a atmosférického tlaku. Zimné mesiace sú zvyčajne naťahšie, s oneskorenom na snehu a hmlách. Letné mesiace sú zvyčajne celkom teplé a vlhké, s častými silnými zrážkami.

Keďže Belgicko Turnhout sa nachádza v hornej časti Belgicka, typické počasie tam je často zasiahnuté celoeurópskymi počasovými systémami. Napriek tomu, mesto má priaznivé počasie väčšinu času.

Niektorí turisti uprednostňujú návštevu Turnhoute v letných mesiacoch, kvôli teplým a slnečným dnám, iní zas dávajú prednosť návšteve v zimných mesiacoch, pretože mesto získa ešte viac kúzla po zasnežení a celková atmosféra je romantická.

Celkovo povedané, počasie v Belgicko Turnhout je priaznivé pre turistov, ktorí navštívia mesto v akomkoľvek období. Množstvo kultúrnych, historických a prírodných atrakcií v meste, spolu s priaznivým počasím, robia z Turnhoutu perfektnú destináciu pre každého, kto by sa chcel cez víkend dobre zabaviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Turnhout


Často kladené otázky a odpovede o Belgicku - Turnhout:

Q: Kde sa nachádza Turnhout?
A: Turnhout je malé mesto na severovýchode Belgicka. Leží v provincii Antverpy blízko hraníc s Holandskom.

Q: Ako sa dostanem do Turnhoutu?
A: Turnhout je dobre napojené na belgickú železničnú sieť, takže je možné prísť vlakom z rôznych miest v Belgicku. Okrem toho sú k dispozícii tiež autobusové spoje. Turnhout je tiež vzdialené približne 40 km od letiska v Maastrichte vo Holandsku.

Q: Aké sú hlavné turistické atrakcie v Turnhoute?
A: Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Turnhoute zahŕňajú Krulovský zámok, Turnhoutské stadiony, Muzeum zemědělství a stravování, Bégynský dvor, Námestie Grand Place a mnoho ďalších.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Turnhoutu?
A: Turnhout má mierny oceánsky podnebie, takže najlepším časom na návštevu je jarné a jesenné obdobie, keď sú teploty príjemné a zväčša suché. Letné mesiace môžu byť vlhké a zimné mesiace chladné a daždivé.

Q: Aké sú miestne špeciality v Turnhoute?
A: Turnhout je známy pre svoje pivá a čokolády. Miestne špeciality zahŕňajú aj "Kempische speculaas" (škorica ochutené sušienky) a "Turnhoutse Koffie" (silný espressový nápoj s alkoholom).

Q: Existujú nejaké pravidlá alebo zvyky, na ktoré by som sa mal/a pri príchode do Turnhoutu pripraviť?
A: V Belgicku je dôležité dodržiavať etiketu a oficiálnu formálnosť. Pri prvom stretnutí je vhodné vidieť sa s ľuďmi vzdialenejšou známosťou v pravom belgickom štýle, napríklad vo vyššej forme. Môže sa považovať za nezvyk, ak sa prvýkrát objednáte belgickému barmanovi/donne. Ako všade, aj v Belgicku platí, že rešpektovanie miestnych zvykov a zákonom je vždy dôležité.

Q: Ako je to s platbami a meny v Belgicku?
A: Oficiálna mena Belgického kráľovstva je euro. Väčšina obchodov, reštaurácií a hotelov v Belgicku prijíma bankovky a mince v eurách. Kreditné a debetné karty sú tiež vo všeobecnosti široko akceptované. Je však dobré mať pri sebe aj istú hotovosť, pretože niektoré menšie prevádzky môžu preferovať platby v hotovosti.

Toto sú len niektoré z najčastejšie kladených otázok a odpovedi o Belgicku a konkrétne o Turnhoute. Pokiaľ máte ďalšie konkrétne otázky, môžete sa obrátiť na miestne informačné centrum alebo cestovnú agentúru.


Dovolenka Belgicko Turnhout


Belgicko je jednou z najčarnejších destinácií v Európe, a jedno z jej najkrajších miest je bezpochyby Turnhout. Toto malebné mesto sa nachádza na východnom okraji belgického regiónu Flámsko a ponúka turistom nekonečné množstvo vecí na objavovanie. Od bohaté histórie až po nádhernú architektúru a jedinečnú kultúru, Turnhout je skutočným skvostom pre každého návštevníka.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Turnhoute, mali by ste začať svoju cestu preskúmaním historického centra mesta. Turnhout je známy ako "hradný hrad" pre svoje vynikajúce gotické a renesančné stavby. Jedným z najdôležitejších miest, ktoré by ste mali navštíviť, je Hrad Rádovcih, ktorý sa datuje až do 12. storočia. Tento impozantný hrad ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitú krajinu a ponúka aj množstvo historických artefaktov a exponátov.

Turnhout je tiež domovom niekoľkých fascinujúcich múzeí. Jedným z nich je Múzeum Hry Karet, ktoré je považované za najväčšie múzeum kariet na svete. Môžete sa dozvedieť o histórii kariet a ich výrobe, ako aj vidieť vzácne a jedinečné exempláre. Ďalším zaujímavým múzeom je Múzeum Tkania a Klievalstva, v ktorom môžete objaviť bohatú textilnú históriu mesta a zobrazovať zručnosti takejých remeselníkov.

Okrem histórie a múzeí sa Turnhout môže pochváliť aj pestrou kultúrnou scénou. Mesto je domovom mnohých divadelných sien, galérií a hudobných podujatí. Ak máte radi umenie, nezmeškajte návštevu Galérie Kasteel d'Ursel, ktorá predstavuje diela belgických a medzinárodných umelcov. Na mieste takisto nájdete pravidelné výstavy a podujatia.

Po celom meste je tiež veľa výborných reštaurácií, ktoré ponúkajú tradicionálne belgické jedlá. Dajte si lahodný gaufre alebo pokrm z moules-frites (morských plôch s hranolkami) a enjóy. Belgické pivo je tiež slávne na celom svete, takže nezabudnite vyskúšať niekoľko miestnych odrodov.

Pokračovaním vonkajších aktivít v regióne Turnhout nebudete sklamaní. Svojim okolím ponúka množstvo prírodných krás a parkov. Môžete si prejsť v lesnom parku Het Warandepark alebo sa vybrať na prechádzku po prírodnom parku De Liereman, ktorý je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat.

Dovolenka v Belgickom meste Turnhout je skutočným zážitkom. Nebudete len objavovať krásy histórie, umenia a kultúry, ale tiež sa budete môcť relaxovať v rámci prírodnej krásy a vychutnať si belgickú gastrológiu. Preto neváhajte a vyrazte do Turnhoutu a objavujte jeho jedinečný pôvab.


Ubytovanie Belgicko Turnhout


Belgické mesto Turnhout, situované v provincii Antverpy, môže byť skvelou destináciou pre tých, ktorí sa chcú presvedčiť o kráse a bohatstve Belgicka. Aby ste svoju návštevu ešte viac vylepšili, je dôležité sa zamerať na ubytovanie, ktoré bude spĺňať vaše požiadavky a prispieť k príjemnému a pohodlnému pobytu v tomto malebnom meste.

Turnhout je známy svojou históriou a zachovalým starým mestom. Ak si prajete preskúmať históriu a kultúru tohto regiónu, môžete si zvoliť ubytovanie v blízkosti hlavných pamiatok a atrakcií mesta. Jednou takouto pamiatkou je Mesti Vyšehrad Turnhout, ktorého základy pochádzajú až z 12. storočia. V blízkosti sa tiež nachádza námestie Grote Markt, kde sa môžete ponoriť do atmosféry miestnych reštaurácií, obchodíkov a kaviarní. Ak máte záujem o umenie a kultúru, môžete si vybrať ubytovanie blízko mestskej galérie.

Pre tých, ktorí uprednostňujú prírodu a oddych, je v okolí Turnhoutu dostatok možností na ubytovanie v prírode. Napríklad, v blízkosti sa nachádza prírodné rezervácie Het Turnhouts Vennengebied a Kastelse Bossen, ktoré sú ideálne pre prechádzky, bicyklovanie či relax. Našťastie, v týchto oblastiach nájdete aj rôzne hotely a penzióny, ktoré vám umožnia si vychutnať prírodu bez toho, aby ste sa museli vzdialiť od civilizácie.

Pre tých, ktorí sa radi cítia ako doma, môže byť najlepšou voľbou apartmán alebo dom na prenájom. Tieto možnosti ubytovania poskytujú väčšiu slobodu a pohodlie, keďže majú vlastné kuchynky a priestory na oddych. Mnohé z nich sa nachádzajú v centre mesta a ponúkajú jednoduchý prístup ku všetkým hlavným atrakciám.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, dôležité je venovať pozornosť niekoľkým faktorom. Predovšetkým uistite sa, že vybrané ubytovanie má kvalitné recenzie a dobrú povesť od predchádzajúcich hostí. Skontrolujte, či ponúka všetky potrebné vybavenie a prípadne aj nejaké doplnkové funkcie, ako je napríklad bezplatné parkovanie alebo raňajky. Ďalším dôležitým faktorom môže byť aj cena a dostupnosť, takže sa uistite, že ubytovanie sa zmestí do vašieho rozpočtu a budete si ho môcť rezervovať v žiadanom termíne.

V Turnhoute si môžete vychutnať pestrú paletu ubytovacích možností, ktoré zabezpečia, že z vášho pobytu v Belgicku vytvoríte nezabudnuteľné spomienky. Nesťahujte sa do hotela len na noc, ale nájdite si to pravé miesto, kde sa budete radi vracať po objavovaní mesta a jeho okolia.


Letenka Belgicko Turnhout


Ak sa zaujímate o cestovanie a hľadáte nové miesto, ktoré si môžete dovoliť, nezabudnite zvážiť letenku do belgickej destinácie Turnhout. Pôvabné mesto, ktoré sa nachádza na severe krajiny, vás určite očarí svojou bohatou históriou a atmosférou.

Ak sa rozhodnete pre let do Belgicka, mali by ste zvážiť let z najbližšieho letiska vám. Z Bratislavy to nezaberie veľa času, iba približne dve hodiny letu. Môžete si vybrať z niekoľkých leteckých spoločností a ceny leteniek sa rôznia v závislosti od dátumu a času cestovania. Preto odporúčame, aby ste si letenky rezervovali vopred, aby ste získali čo najlepšiu cenu.

Po prílete do Turnhoutu vás okamžite uvíta príjemná atmosféra tohto mesta. Svedčí o tom aj fakt, že Turnhout je známy ako "mesto hracích kariet" a že je jedným z najväčších centier kartových hier v Európe. Ak ste fanúšik kartových hier, mali by ste navštíviť Muzeum hracích kariet v Turnhoute, ktoré vám priblíži históriu a výrobu týchto hier.

Okrem hracích kariet ponúka Turnhout aj ďalšie zaujímavé atrakcie. Mestské centrum je plné krásnych historických budov a úzkych dláždených uličiek, kde sa môžete prechádzať a cítiť sa ako v minulosti. Hlavná veža, známa ako Belfort, je tiež jedným z ikonických symbolov mesta a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ak máte radi parky a prírodu, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu parku Kasteel van Turnhout. Tento nádherný park je ideálnym miestom na piknik alebo prechádzku so svojou rodinou či priateľmi. Ponúka aj rôzne športové aktivity, ako je beh, cyklistika a futbal.

Mesto Turnhout je tiež známe svojou bohatou kultúrou a umeleckou scénou. Má mnoho galérií, múzeí a divadelných štúdií, ktoré navštíviť. Ak máte radi umenie, nevynechajte návštevu Centrope, ktoré je jedným z najuznávanejších belgických umeleckých centier.

Samozrejme, nebude chýbať možnosť navštíviť aj belgickú kuchyňu počas vášho pobytu v Turnhoute. Belgická kuchyňa je známa svojimi vynikajúcimi hárty a pivom. Môžete ochutnať známe bruselské vafle, pravý belgický hovädzí guláš či slávne zmrzlinové poháre.

Počas svojho pobytu v Turnhoute by ste mali tiež navštíviť okolité obce a mesta, ako je Antverpy alebo Bruggy. Belgicko je relatívne malá krajina, takže cestovanie medzi mestami je pohodlné a rýchle.

Celkovo povedané, Turnhout je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu histórie, kultúry a prírody. Letenka do Belgicka Turnhout je vynikajúcou príležitosťou prechádzať sa po malebných uličkách, ochutnávať belgické špeciality a objavovať bohatú kultúru tohto fascinujúceho regiónu. Nie je to náhoda, že Turnhout je jedným z najpríťažlivejších miest v Belgicku a stojí za to ho mať na zozname svojich budúcich cestovateľských destinácií.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky