Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque

Ubytovanie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunaj Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita je jedným z najkrajších a najväčších náboženských pamiatok v Brunaji. Nachádza sa v hlavnom meste Bandar Seri Begawan a je jednou z najnavštevovanejších atrakcií pre turistov z celého sveta.

Mešita bola postavená v roku 1992 pri príležitosti 25. výročia korunovácie sultána Hassanal Bolkiah, ktorý je súčasným sultánom Brunaja. Jej názov, Jame' Asr Hassanil Bolkiah, zahŕňa významné symbolické pojmy: "Jame'" sa prekladá ako veľká mešita, "Asr" sa týka popoludňajšieho náboženského obradu a "Hassanil Bolkiah" označuje meno sultána.

Mešita je postavená na rozlohe vyše 12 akrov a môže pojať až 3000 veriacich. Jej architektúra je majestátna a nádherná, kombinuje moderný islamský dizajn s tradičnými a historickými prvky, odrážajúcimi bohatú kultúru a dedičstvo Brunaja. Jediným povoleným materiálom na stavbu mešity je najkvalitnejší mramor, ktorý bol importovaný zo Talianska.

Vnútorný priestor mešity je rovnako pôsobivý ako vonkajší. Centrálna mešita obsahuje veľkú modlitebnu s kapacitou pre 1000 mužov a 500 žien, oddelenými miestnosťami. Podlahy sú pokryté mäkkým kobercom, ktorý pôsobí upokojujúco a príjemne, a steny sú zdobené nádhernými kachlami a maľbami.

V mešite sa nachádza aj múzeum, kde sú vystavené vzácne predmety spojené s islamskou kultúrou a históriou Brunaja. Turisti môžu obdivovať vzácne korány, historické fotografie a iné artefakty, ktoré ilustrujú bohatstvo a dôležitosť islamského náboženstva v Brunaji.

Okrem náboženských obvodov je mešita tiež domovom pre niekoľko ďalších zariadení, vrátane knižnice, škôl a konferenčných miestností, ktoré slúžia na vzdelávanie a podporu komunity.

Návšteva Brunaj Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešity je zážitkom ako pre veriacich, tak pre turistov. Je to miesto, kde môžete objaviť a spoznať bohatú históriu a kultúru Brunaja a zažiť kľudnú atmosféru náboženskej pobožnosti. Mešita je symbolom sily a odhodlania brunajského národa a reprezentuje ich hlbokú vieru a oddanosť islamskému náboženstvu.


Dovolenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Dovolenka je pre mnohých časom oddychu, relaxu a objavovania nových miest a kultúr. Ak ste milovníkom architektúry a kultúry Ázie, potom by ste určite nemali vynechať exotickú destináciu Brunej a jej slávnu mešitu Jame' Asr Hassanil Bolkiah.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah je jednou z najväčších mešít v Ázii a zároveň jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií v Bruneji. Mešita sa nachádza v hlavnom meste Bandar Seri Begawan, pri rieke Brunei, a bola postavená na počesť jubilea 25. výročia panovania sultána Hassanal Bolkiah, ktorý je dlhodobým panovníkom Bruneja.

Architektonicky je mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah úchvatná kombináciou tradičného islamského dizajnu a moderných prvkov. Je postavená z červeného mramoru a zlata a výrazne oceňuje islamskú architektúru. Je jedným z najnádhernějších príkladov islamskej architektúry v Ázii a často sa považuje za kráľa medzi mešitami.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah má kapacitu až pre 5 000 veriacich a je otvorená nielen pre mužov, ale aj ženy. Jej komplex zahŕňa veľkú modlitebňu, múzeum, knižnicu, pivnicu s veľkým počtom islamských kníh a štúdium. Vstup je povolený pre turistov, avšak je potrebné dodržiavať pravidlá náboženskej uctievania a zákazy ako napríklad fotografovanie modlitebnej sály.

Návštevníci mešity si môžu obdivovať jej nádherné umiestnenie, s výhľadom na rieku Brunei a malebné zelené okolie. V interiéri mešity sú nádherné mozaiky, vzory a arabeské črty. Dominantou je veľký minaret s výškou až 44 metrov, ktorý zdobí okolie svojou jedinečnosťou a krásou.

Okrem samotnej mešity návštevníci môžu tiež objavovať okolité obchody, reštaurácie a malebné uličky v blízkosti mešity. Brunei je známy svojou zelenou krajinou a množstvom nádherne udržiavaných záhrad a parkov. Prechádzka po uliciach v okolí mešity môže byť vynikajúcim spôsobom, ako sa ponoriť do miestnej kultúry a atmosféry.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je skutočnou perličkou Brunejskej architektúry a kultúry. Je to miesto, kde sa veriaci stretávajú na modlitbu, ale aj miesto, kde turisti môžu objavovať a obdivovať krásu islamskej architektúry. Je to čarovné miesto v Bruneji, ktoré určite stojí za návštevu, ak máte záujem o históriu, kultúru a architektúru. Ak sa pozeráte na nezabudnuteľnú dovolenku, navštívte Brunej a Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque.


Letenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunaj je jedno z najmenších a najbohatších národov na svete. Tento malý sultanát má však bohaté kultúrne dedičstvo, ktoré odráža v jeho kúzelných stavbách. Jednou z takýchto budov je Jame' Asr Hassanil Bolkiah (Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque), ktorá je najväčšou mešitou v krajine a má vynikajúce architektonické prvky.

Mešita bola postavená v roku 1992 v meste Bandar Seri Begawan, hlavnom meste Brunaja. Stavba trvala päť rokov a jej náklady dosiahli viac ako 50 miliónov dolárov. Mešita je pomenovaná po sultánovi Hassanal Bolkiahovi, ktorý je panovníkom Brunaja od roku 1967. Je to skutočne zázrak moderné architektúry a arabského dizajnu.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah má celkovú kapacitu 5 000 modlitebných miest a zahŕňa viac ako 29 hektárov. Mešita je výrazne ukážkou súčasného islamského umenia, ktoré kombinuje tradičné arabské prvky s pokročilým moderným dizajnom.

Okrem architektonických prvkov sa mešita môže pochváliť aj svojou kultúrnou hodnotou. V jej interiéri sa nachádza prominentný muzeum islamského umenia a kultúry, ktoré obsahuje viac ako 500 exponátov. Mnohými z týchto artefaktov sú vzácne rukopisy, korány, staré predmety a nádoby na vodu.

Ak chcete navštíviť Jame' Asr Hassanil Bolkiah a zároveň ostatné pamätihodnosti v Bandar Seri Begawan, letenky do Brunaja si môžete zakúpiť vo vašej cestovnej kancelárii. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Brunaja z rôznych miest na celom svete.

V skratke, Jame' Asr Hassanil Bolkiah je klenotom zázraku architektúry a náboženskej kultúry v brunajskom sultanáte. Táto mešita určite stojí za to navštíviť a oceniť jej nádherné umenie a architektúru.


Počasie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je nádhernou mešitou nachádzajúcou sa v Bruneji, malom sultanáte v juhovýchodnej Ázii. Okrem svojej náboženskej dôležitosti priláka aj turistov z celého sveta svojou ohromujúcou architektúrou a umiestnením v jednoducho úchvatnej scenérii.

Pokiaľ ide o počasie v okolí mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, môžeme očakávať typické tropeické podnebie, ktoré je charakteristické pre túto oblasť. Toto podnebie je charakterizované vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou počas väčšej časti roka.

V období medzi aprílom a októbrom, čo je obdobie leta a dažďového obdobia v Bruneji, môžu byť teploty veľmi vysoké. Dobyvačným slnkom sa teploty pohybujú okolo 30 °C a pridáva sa k nim vysoká vlhkosť, ktorá môže spôsobiť, že sa budeš cítiť oveľa horúcejšie než je skutočnosť. V týchto mesiacoch možno očakávať aj pravidelné zrážky, z ktorých niektoré môžu byť silné.

Obdobie medzi novembrom a marcom predstavuje suché obdobie v Bruneji. Teploty v tomto období sú trochu príjemnejšie a pohybujú sa okolo 27 °C. Vlhkosť je stále prítomná, ale nie taká intenzívna ako počas leta. Toto obdobie je tiež ideálne pre návštevu mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque a okolitého prostredia, pretože sa môžete vyhnúť silným dažďom.

Pri plánovaní návštevy mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque nezabudnite vziať do úvahy počasie. Je dôležité sa dobre pripraviť na teploty a vlhkosť, napríklad si vziať oblečenie vyrobené z ľahkých, priedušných materiálov a pamätať na dostatočné množstvo vody pre hydratáciu.

Okrem počasia si tiež všimnite otváracie hodiny mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, keďže niektoré časti mešity môžu byť prístupné len v určitých časoch. Pred svojou návštevou sa uistite, že ste zistili aktuálne informácie o otváracích hodinách, aby ste mohli čo najlepšie využiť svoju návštevu.

Návšteva mešity Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je určite nezabudnuteľným zážitkom. Nielenže je dôležitou a nádhernou náboženskou stavbou, ale tiež ponúka príležitosť spojiť sa s miestnou kultúrou a zázemím. Preto si užite svoju návštevu a priam magickú atmosféru tejto ohromujúcej mešity.


Najčastejšie otázky a odpovede Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Otázka: Kedy bola masjid postavená?

Odpoveď: Masjid Jame' Asr Hassanil Bolkiah bola postavená v roku 1992.

Otázka: Aký je veľký areál masjid?

Odpoveď: Areál masjidu má rozlohu 29 700 m2, z čoho 7 200 m2 tvoria budovy a 22 500 m2 sú záhrady.

Otázka: Aký je kapacita masjidu?

Odpoveď: Masjid môže ubytovať až 4 500 veriacich, z toho 1 500 v hlavnej modlitebni a ostatní v modlitebniach pre mužov a ženy.

Otázka: Aká je architektúra masjidu?

Odpoveď: Masjid má modernú architektúru s kombináciou tradičných brunejských a islamských prvkov. Stavba sa skladá z dvoch veží, ktoré sú vysoké 44 metrov.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny masjidu?

Odpoveď: Masjid bol zatvorený pre návštevníkov v období pandémie COVID-19. Predtým bol masjid otvorený denne, vrátane verejných sviatkov a sú aby otvorené pre návštevníkov počas všetkých modlitieb.

Otázka: Aké sú pravidlá návštevy masjidu?

Odpoveď: Návštevníci musia byť vhodne oblečení a obutí. Pokyny týkajúce sa modlitby sa musia dodržiavať a návštevníci nesmú mať žiadne jedlo alebo nápoje. Fotografovanie je povolené len v stanovených oblastiach a po predchádzajúcom povolení od správcov masjidu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky