Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Grécko Lefkada

Ubytovanie Grécko Lefkada


Grécko je krásna krajina s množstvom turisticky atraktívnych miest a ostrov Lefkada je medzi nimi jedným z najnavštevovanejších. Tento ostrov sa nachádza v Jónskom mori a svojim návštevníkom ponúka nádhernú prírodu, krištáľovo čisté more a starobylé dedinky. Ak plánujete návštevu Lefkady, potrebujete kvalitné ubytovanie a v tomto článku vám predstavíme niekoľko možností.

1. Luxusné hotely

V Lefkade nájdete množstvo luxusných hotelov, ktoré sú ideálne pre náročnejších návštevníkov. Tieto hotely sa nachádzajú najmä v okolí turisticky atraktívnych miest, ako sú Nidri, Vasiliki alebo Nikiana. Ich výhodou je vysoká kvalita služieb a vybavenia a často aj krásna poloha na pobreží, kde máte nádherný výhľad na more.

2. Apartmány

Ak hľadáte ubytovanie, kde si môžete uvariť vlastné jedlo a pohodlne si oddýchnuť, sú pre vás ideálne apartmány. Nájdete ich v rôznych cenových reláciách a umožňujú vám viac súkromia a voľnosti v porovnaní s hotelovými izbami. Niektoré apartmány sa nachádzajú priamo na pláži, čo je pre mnohých návštevníkov zaujímavou možnosťou.

3. Ubytovanie v súkromí

Pre skutočných dobrodruhov a ľudí, ktorí sa radi zoznamujú s miestnymi obyvateľmi, je najlepšou možnosťou ubytovanie v súkromí. Môžete si nájsť izbu u miestnych obyvateľov alebo prenajať celý dom alebo vilu. Táto možnosť je často oveľa lacnejšia ako hotelové ubytovanie a umožňuje vám lepšie spoznať kultúru a životný štýl Grékov.

4. Kempingy

Ak máte radi prírodu a radi sa oddávate rôznym outdoorovým aktivitám, môže byť pre vás ideálnym riešením kempovanie. Na Lefkade nájdete viacero kempov, ktoré ponúkajú jednoduché ubytovanie v stanoch alebo karavanoch. Mnohé z nich sú umiestnené priamo na pláži, čo umožňuje návštevníkom nádherný výhľad a príjemné okolie.

Lefkada ponúka široké spektrum možností pre ubytovanie a vašu voľbu ovplyvní najmä vaša finančná situácia a preferencie. V každom prípade sa môžete tešiť na nádhernú prírodu a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Ak sa rozhodnete pre Lefkadu ako vašu dovolenkovú destináciu, bude vaše ubytovanie jednou z najdôležitejších súčastí vašej návštevy a výber je na vás.


Dovolenka Grécko Lefkada


Lefkada, známa aj ako Lefkas, je ostrov nachádzajúci sa na západnom pobreží Grécka v Jónskom mori. Tento ostrov je známy svojimi nádhernými plážami, tyrkysovou vodou a úchvatnými prírodnými scenériami.

Dovolenka na Lefkade je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu relaxu na pláži a možnosti objavovať prírodné zázraky. Vrcholom návštevy ostrova je bezpochyby jeho pláže. Pláže na Lefkade sú jedny z najkrajších na celom Grécku a ich jemný piesok, čistá voda a vysoké útesy sú naozaj ohromujúce.

Jednou z najpopulárnejších pláží na Lefkade je Porto Katsiki. Táto pláž sa nachádza na juhu ostrova a je známa svojim úchvatným scenériom. Je omývaná tyrkysovou vodou a je obklopená vysokými útesmi. Je ideálnym miestom pre milovníkov plážových aktivít, ako je opaľovanie, plávanie a potápanie.

Ďalšou jedinečnou plážou na Lefkade je Egremni. Táto pláž je považovaná za jednu z najkrajších na svete. Jej biely piesok a tyrkysová voda sú skutočne pôsobivé. Pre prístup na túto pláž je potrebné zostúpiť po schodoch z útesu, čo dodáva tejto pláži ešte viac dobrodružstva a výnimočnosti.

Ak sa vám páčia tiché a menej preplnené pláže, potom by ste nemali premeškať návštevu pláže Agios Nikitas. Táto pláž sa nachádza v blízkosti rovnomenného horského dedinky. Je ideálna pre tých, ktorí sa chcú oddávať opaľovaniu a prechádzkam po pláži.

Okrem pláží ponúka Lefkada aj množstvo možností na objavovanie prírody a histórie ostrova. Môžete navštíviť hrad Santa Maura, ktorý sa nachádza v hlavnom meste ostrova, Lefkada. Tento hrad ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu a jeho históriu.

Ďalšou zaujímavosťou na Lefkade je ostrov Scorpios, ktorý patril bohatému majiteľovi lodnej spoločnosti, Aristotelisovi Onassisovi. Tento ostrov je teraz súkromným majetkom rodiny Onassis a nie je prístupný pre verejnosť. Napriek tomu, môžete ho pozorovať zo špeciálneho turistického člnu, ktorý ide okolo ostrova.

Ak máte chuť na dobrodružstvo, môžete sa vydať na horské túry po Lefkade. Ostrov je obklopený horami a ponúka úžasné trasy pre turistov. Môžete si vybrať medzi jednoduchšími alebo náročnejšími trasami, v závislosti od vášho fyzického stavu a skúseností.

Dovolenka na ostrove Lefkada je bezpochyby nezabudnuteľným zážitkom. Svojimi krásnymi plážami, úchvatnými scenériami a bohatou históriou bude táto destinácia uspokojovať potreby aj tých najnáročnejších cestovateľov. Nehľadajte ďalej, ak hľadáte miesto pre dokonalú letnú dovolenku, lebo Lefkada je skutočne to pravé.


Počasie Grécko Lefkada


Grécko Lefkada je ostrov nachádzajúci sa v Jónskom mori na západnom pobreží Grécka. Je to nádherné miesto, ktorého krása je umocnená aj vďaka svojmu počasiu.

Počasie na Lefkade je typické pre stredomorský región, čo znamená, že tu panuje mierny, ale príjemný podnebný režim. Letá sú teplé a slnečné, zatiaľ čo zimy sú miernych teplôt a s mierne vyššou zrážkovou aktivitou.

Letné mesiace júl a august sú najteplejšie a najsuchšie obdobia. Počas týchto mesiacov sa teploty pohybujú okolo 30 °C, niekedy dokonca aj viac. Je tu veľmi málo dažďa a slnko svieti takmer každý deň. Ideálne počasie pre plážových milovníkov a vodné športy.

Jar a jeseň sú ďalšími obdobiami, ktoré by ste mohli zvážiť pri návšteve Lefkady. Teploty sú mierne a teplé, pohybujú sa od 20 do 25 °C. Miera zrážok tieto obdobia rôzne kolíše, ale zvyčajne je príjemne suché.

Zimy na Lefkade sú miernych teplôt, pričom v najchladnejších mesiacoch teploty klesajú na približne 10 °C. Zvyčajne je tu tiež viac zrážok ako v lete a vlhké podmienky môžu trvať niekoľko týždňov. To však neznamená, že by ste nemali navštíviť Lefkadu v zime. Mnoho turistov prichádza práve kvôli pokojnej atmosfére ostrova a zeleným krajinám.

Celkovo je počasie na Lefkade ideálne pre milovníkov slnka a teplého počasia. Každá ročná doba prináša svoje jedinečné kúzlo a návštevníci majú možnosť si užiť krásne pláže, prechádzky po prírode a všetky atrakcie, ktoré tento grécky ostrov ponúka. Nech už sa rozhodnete navštíviť Lefkadu kedykoľvek v roku, je tu vždy niečo pre každého.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Lefkada


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Lefkadu?

Najlepšia možnosť je cestovať lietadlom do neďalekého letiska v Preveze a potom ísť autobusom, taxíkom alebo prenajať si auto, aby ste sa dostali na Lefkadu.

2. Koľko trvá cesta z letiska v Preveze na Lefkadu?

Cesta z letiska v Preveze na Lefkadu trvá približne 30 až 45 minút, v závislosti od dopravných podmienok.

3. Ako sa môžem dostať na Lefkadu z Atén?

Najlepší spôsob, ako sa dostať z Atén na Lefkadu, je cestovať autobusom alebo vlakom do Prévyzy a potom pokračovať na Lefkadu taxíkom, autobusom alebo požičať si auto.

4. Aké je najlepšie miesto na ubytovanie na Lefkade?

Na Lefkade je veľa skvelých miest na ubytovanie, vrátane mesta Lefkada, Nidri, Agios Nikitas a Vasiliki. Voľba miesta závisí od vašich preferencií a čo chcete zažiť na Lefkade.

5. Ktoré pláže sú najkrajšie na Lefkade?

Niektoré z najkrajších pláží na Lefkade sú Porto Katsiki, Egremni, Kathisma a Mylos. Všetky tieto pláže ponúkajú jemný biely piesok a azúrovú vodu.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Lefkady?

Najlepší čas na návštevu Lefkady je v lete, od júna do septembra, keď je teplé počasie a more je príjemné na kúpanie. V tomto období je tiež najviac slnečných dní.

7. Aké aktivity a atrakcie ponúka Lefkada?

Lefkada ponúka množstvo aktivít a atrakcií, ako sú nádherné pláže, vodné športy (surfing, windsurfing), výlety do okolitých ostrovov (Meganisi, Skorpios), prechádzky v prírode a vodopády (Dimosari v Nidri), návšteva starobylých dedín a viac.

8. Aké sú tradičné jedlá a nápoje na Lefkade?

Tradičné jedlá na Lefkade zahŕňajú zeleninové šaláty, čerstvé rýbne špeciality, rizoto "panagia", "savoro" (karamelizovaný šafranový hroust), "bouroubourou" (tradičná polievka) a ďalšie. Môžete si vychutnať aj miestne víno a ovocné destiláty.

9. Ako sa môžem dostať na okolité ostrovy z Lefkady?

Existujú pravidelné trajektové a lodné spoje z Lefkady na okolité ostrovy, ako sú Meganisi, Skorpios, Kefalónia a ďalšie. Môžete tiež prenajať loď alebo zorganizovať vlastný súkromný výlet.

10. Potrebujem vízum na návštevu Lefkady?

Väčšina európskych občanov nepotrebuje vízum na návštevu Grécka alebo Lefkady. Avšak, pred cestou sa vždy uistite, či mimoeurópski občania potrebujú vízum a aké sú podmienky vstupu.


Letenka Grécko Lefkada


Lefkada, často nazývaná aj "Prinesený ostrov", je jedným z najkrajších ostrovov Grécka a tisíce turistov sa každoročne vyberajú sem, aby si užili krásne pláže, úchvatnú prírodu a pôvabné horské dedinky. Ak túžite po dovolenke s nádhernými scenériami a pohodlnou dostupnosťou, letenka do Grécka Lefkada je pre vás tá správna voľba.

Let na ostrov Lefkada je relatívne jednoduchý a pohodlný. Môžete si vybrať medzi behom cez jedno z hlavných letísk v Grécku, ako sú Atény alebo Solún, alebo môžete zvoliť let priamo na ostrov z mnohých európskych letovísk.

Jednou z výhod Lefkady je jej geografická poloha v jadranskom mori. Ostrov je spojený so pevninou pomocou pohyblivého mostu, čo znamená, že nemusíte sa spoliehať len na trajekty alebo lodné prepravu, aby ste sa sem dostali. Môžete si prenajať auto na letisku a vychutnávať si vlastnú slobodu pohybu.

Ostrov Lefkada je známy svojimi krásnymi plážami s jemným bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Porto Katsiki, Egremni a Kathisma sú najznámejšie pláže, ktoré prilákajú turistov zo všetkých kútov sveta. Pláže sú obklopené úchvatnými skalami a majú mnoho miest na relaxáciu a oddych.

Vedľa úžasných pláží, Lefkada ponúka aj mnoho príležitostí na turistiku a objavovanie prírodných zaujímavostí. Môžete si vziať prechádzku cez skalnaté útesy a obdivovať panoramatický výhľad na jadranské more. Alebo si môžete prenajať lodku a preskúmať okolité ostrovy a izolované zátoky.

Ak ste milovníkmi kultúry a histórie, nezabudnite navštíviť mnoho archeologických miest, ako je prírodný rezervát Dimosari s jaskyňou a vodopádom, a staroveké mestečko Karya, kde sú zachované tradičné kamenné domy a kostolík.

Lefkada je tiež známa svojou bohatou gastronómiou. Môžete si vychutnať čerstvé miestne morské plody v jednej z tradičných taverien na plážach alebo v horských dedinkách. Lefkada je známa aj svojimi olivovými hájmi a najlepšie olivové oleje sa dajú zakúpiť priamo od miestnych producentov.

Letenka do Grécka Lefkada je dokonalou voľbou pre dovolenku plnú krásy, pohody a jedinečných zážitkov. Ostrov ponúka všetko, čo si môžete priať - nádherné pláže, úchvatnú prírodu, bohatú históriu a vynikajúcu gastronómiu. Nech už ste plánujúci oddychu alebo dobrodruh, Lefkada vám určite poskytne nezabudnuteľnú skúsenosť.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky