Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Česko Český Krumlov

Ubytovanie Česko Český Krumlov


Český Krumlov je nádherné historické mesto nachádzajúce sa v jižních Čechách v Českom Krumlove. Je svetoznáme pre svoj starobylý hrad a historické centrum, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mnohí turisti si prichádzajú užiť kúsok českých dejín a kultúry, a preto je dôležité mať kvalitné a pohodlné ubytovanie.

V Českom Krumlove je mnoho rôznych možností ubytovania, či už sa rozhodnete pre luxusný hotel, penzión, apartmán alebo súkromné ubytovanie. Mesto ponúka mnoho historických budov, ktoré boli premenené na hotely a penzióny, takže môžete zažiť jedinečný pobyt v skutočnom historickej budove.

Medzi najpopulárnejšie hotely v Českom Krumlove patrí Hotel Růže, ktorý sa nachádza v centre mesta priamo na hlavnom námestí. Hotel ponúka luxusné a elegantné izby s výhľadom na hrad a rieku Vltavu. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí si chcú užiť romantickú atmosféru a pohodlie.

Ak preferujete penzión, môžete zvážiť Penzion Švamberský dům. Tento penzión sa nachádza v historickom dome z 16. storočia a ponúka tradičné, no pohodlné izby. Má výhodu výbornej polohy, len niekoľko minút pešej chôdze od centra mesta.

Pre tých, čo preferujú súkromné ubytovanie, je možnosť vybrať si z mnohých apartmánov a súkromných domov. Tieto možnosti často ponúkajú flexibilitu a väčšie množstvo priestoru. Môžete nájsť apartmány s kuchyňou, čo vám umožní variť si vlastné jedlá a stráviť príjemné večery v pohodlí vášho ubytovania.

Nebudete mať problém nájsť ubytovanie v Českom Krumlove na všetky druhy rozpočtov. Cena závisí od typu ubytovania a jeho umiestnenia. V sezóne by ste mali byť vopred pripravení rezervovať si izbu, pretože tento turistický raj môže byť dosť rušný.

Česky Krumlov je fantastické miesto na návštevu a ponúka úžasné atrakcie a historicke naučné miesta. Uistite sa, že ste si rezervovali kvalitné ubytovanie pre váš pobyt, aby ste si mohli oddýchnuť a načerpať energiu pred ďalším dobrodružstvom v tomto pôvabnom české meste.


Letenka Česko Český Krumlov


Letenka do Česka: Objevte krásu Českého Krumlova

Pokud máte rádi malebná historická města, která v sobě skrývají bohatou kulturní a architektonickou tradici, pak byste neměli vynechat Český Krumlov. Letenka do Česka je příležitostí prozkoumat toto malebné město, které je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v zemi.

Český Krumlov se nachází na jižním konci České republiky a je jedním z nejlépe dochovaných historických měst ve střední Evropě. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy bylo založeno rodu Rosenbergů. Později se zde usídlili Schwarzenbergové, kteří přispěli k architektonickému rozkvětu města. Dnes je Český Krumlov zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je vyhledávaným cílem milovníků historie a kultury.

Hlavní dominantou města je hrad Český Krumlov, který se rozkládá na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou. Hrad je významným příkladem gotické, renesanční a barokní architektury a nabízí návštěvníkům možnost prohlédnout si mnoho historických budov, včetně hradní věže, zbrojnice, kaple a zahrad. Panoramatický výhled z věže je jedinečným zážitkem, který stojí za to zažít.

Další zastávkou na procházce historií města je zřícenina hradu Dívčí kámen, která se nachází na okraji Českého Krumlova. Tato romantická zřícenina je oblíbeným místem pro romantické procházky a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Ale nejen historickou architekturou se Český Krumlov pyšní. Město je také živým kulturním centrem s bohatým programem koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí. Každoročně se zde koná také Mezinárodní hudební festival jménem Český Krumlov, který přitahuje celou řadu hudebních talentů z celého světa.

Při procházce uličkami Českého Krumlova si také můžete vychutnat místní kulinářské speciality. Město je domovem mnoha útulných kaváren a restaurací, kde můžete ochutnat tradiční česká jídla, jako je knedlo-zelo-vepřo, trdelník nebo pivo, které je jedním z nejslavnějších exportních artiklů České republiky.

Navštívit Český Krumlov je jako se přenést do jiné doby, do kouzelného místa, které je plné historie, kultury a přírodních krás. Letenka do Česka vám umožní objevit vše, co toto malebné město nabízí, a zažít nezapomenutelný výlet.

Pokud uvažujete o cestě do Česka, nezapomeňte zařadit Český Krumlov na svůj itinerář. Toto úchvatné historické město vám poskytne jedinečný pohled na minulost Česka a zároveň nabídne nezapomenutelné zážitky pro dnešní dobu. Pořiďte si letenku do Česka a vydejte se na cestu do Českého Krumlova, abyste prožili nezapomenutelné dobrodružství plné historie, kultury a krásné přírody.


Dovolenka Česko Český Krumlov


Česko ponúka množstvo turistických atrakcií, ktoré prinášajú návštevníkom neopakovateľné zážitky. Jedným z najkrajších miest v Českej republike je mesto Český Krumlov na juhu krajiny. Toto historické mesto s bohatou kultúrnou a architektonickou minulosťou ponúka turistom nezabudnuteľné zážitky vo forme prekrásneho námestia s hradom a jeho rozľahlými parkmi a záhradami.

Český Krumlov je veľmi dobre zachovaným stredovekým mestom so zachovalou starou mestskou štruktúrou, kde sa na každom rohu tajomné uličky končia na prekrásnych a historických námestiach. Jeho jedinečná pamiatková hodnota bola uznávaná a mesto bolo zapísané do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Hrad a zámok v Českom Krumlove sú považované za najväčšie turistické atrakcie v meste. Hrad sa vyznačuje svojím dominantným polohovaním na skalnatom vrchu nad hlavným námestím, kde sa ponúka nádherný pohľad na celé mesto. Návštevu tejto turistickej atrakcie možno ľahko spojiť s prechádzkou útulnými a krivolakými uličkami mesta.

V srdci mesta sa tiež nachádza prekrásna renesančná radnica, ktorá pôsobí nenápadne, avšak s istotou rozhodne dokonalým odtlačkom krásy tohto nádherného mesta. Nachádzať sa tu môžete v čarovnej atmosfére historickej časti mesta so spojením turistických a kultúrnych zážitkov.

Okrem toho, Český Krumlov ponúka aj množstvo kúzelných terás a pivníc, kde môžete vyskúšať tradičné miestne pochutiny ako napríklad knedle, regionalite príznačné pivo či slávne alterstone. Najlepší spôsob, ako vychutnať túto čarokrásnu krajinu plnú historických pamiatok a kultúry, je hlavne v lete z našich fajných terás pod stromami, kde môžete relaxovať pri jedinečnej atmosfére, ktorú ponúka toto kúzelné miesto.

Návšteva Českého Krumlova je určite zárukou nezabudnuteľných zážitkov pre každého turistu. Môžete tam stráviť niekoľko dní a objavovať krásy tohto magického a tajomného miesta, ktoré vás navždy očarí svojou neopakovateľnou atmosférou a úchvatnými pamiatkami. Preto neváhajte a zaplánujte si dovolenku v tomto unikátnom meste a užívajte si pokojné chvíle kľudu a krásy.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Český Krumlov


Otázky:

1. Kde sa nachádza Český Krumlov?
2. Aké je historické pozadie Českého Krumlova?
3. Koľko obyvateľov má Český Krumlov?
4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Českom Krumlove?
5. Ako sa dostanem do Českého Krumlova?
6. Ktoré pamiatky by som si nemal(a) nechať ujsť v Českom Krumlove?
7. Aké sú možnosti ubytovania v Českom Krumlove?
8. Aké sú typické jedlá a nápoje v Českom Krumlove?
9. Existujú nejaké festivaly alebo podujatia, ktoré sa konajú v Českom Krumlove?
10. Aké sú možnosti pre výlety z Českého Krumlove?

Odpovede:

1. Český Krumlov sa nachádza v Jihočeském kraji v Českej republike.
2. Mesto Český Krumlov má bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia. Bolo vystavané hradom Krumlov, ktorý bol vlastnený rôznymi šľachtickými rodinami.
3. Podľa posledného sčítania obyvateľov žije v Českom Krumlove približne 14 000 ľudí.
4. Hlavné turistické atrakcie v Českom Krumlove zahŕňajú Krumlovský zámok, historické centrum mesta a rieku Vltavu, ktorá preteká mestom.
5. Do Českého Krumlova sa môžete dostať vlakom, autobusom alebo autom. Najbližšie väčšie letisko je v Prahe, odkiaľ je možné pokračovať vlakom alebo autobusom.
6. Pamiatky, ktoré by ste si nemali nechať ujsť v Českom Krumlove, sú Krumlovský zámok, barokový divadlo, katedrála sv. Víta, historické námestie a renesančné domy.
7. V Českom Krumlove je veľa možností ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.
8. Typické jedlá v Českom Krumlove sú tradičné české jedlá, ako napríklad guláš, trdelník, smažený syr a pivo. Typickým nápojom je pivovarské pivo.
9. V Českom Krumlove sa koná niekoľko festivalov a podujatí počas roka, vrátane Český Krumlov Festival, ktorý prináša hudbu, tanec a divadlo.
10. Z Českého Krumlove je možné podniknúť výlety do blízkych miest, ako napríklad České Budějovice, Hluboká nad Vltavou a Lipno nad Vltavou. Môžete tiež navštíviť národný park Šumava.


Počasie Česko Český Krumlov


Český Krumlov je jedno z najkrajších historických miest v Českej republike a je veľmi obľúbenou turistickou destináciou. Ak sa chystáte navštíviť túto malebnú oblasť, je dôležité vedieť, ako sa tam mení počasie.

Počasové podmienky v Českom Krumlove sa líšia na základe ročných období. Letá sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Niekedy však môžu byť aj horúce dni s teplotou nad 30 stupňov. V noci sú teploty príjemné a pohybujú sa okolo 15 stupňov, čo je ideálne pre nočné prechádzky po historickom centre. Leto v Českom Krumlove je obdobím, keď sa koná veľa podujatí a festivalov, a preto je to najrušnejšia turistická sezóna.

Podzim v Českom Krumlove prináša mierny pokles teplôt, so striedaním slnečných a daždivých dní. Teploty sa pohybujú okolo 15 až 20 stupňov Celzia vo dne, zatiaľ čo v noci klesajú na približne 5 až 10 stupňov. Toto je skvelý čas na prehliadnutie malebných historických pamiatok a hradu v okolí.

Zima v Českom Krumlove je chladná a suchá. Teploty sú priemerné, s minimálnymi teplotami približne -5 stupňov Celzia, ale môžu dosiahnuť aj -15 stupňov. Občas tu môžete zažiť aj snehové prehánky, čo pridáva romantickú atmosféru k večerným prechádzkam po zapadnutí slnka. Ak sa chystáte navštíviť Český Krumlov v zime, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie a dobúracie topánky, pretože niektoré chodníky môžu byť klzké.

Jar v Českom Krumlove je čas, keď sa príroda prebúdza a mesto sa mení na kvitnúce miesto. Teploty sa zvyšujú a pohybujú sa vo vysokom priemere 20 stupňov Celzia, pričom večerné teploty môžu byť chladnejšie okolo 10 stupňov. Jar je tiež obdobím, keď je mesto menej preplnené turistami a ponúka pokojnejšiu atmosféru na prechádzky za pamiatkami.

Pred cestou do Českého Krumlova si vždy skontrolujte predpoveď počasia, pretože môže prísť k neočakávaným zmenám. Nezabudnite sa pripraviť na každé ročné obdobie a obliecť sa vhodne.

Český Krumlov je krásne mesto počas každého ročného obdobia, takže nezáleží, kedy vás cesta sem zavedie. Nech sa počasie rozhodne akokoľvek, toto historické mesto vás dostane svojou atmosférou a nádhernými pamiatkami.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky