Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Crikvenica

Počasie Chorvátsko Crikvenica


Crikvenica, ktorá sa nachádza na pobreží Jadranu v severnej časti Chorvátska, ponúka návštevníkom krásne pláže, ostrovy a nádherné panoramatické rozhľady. Crikvenica má typicky mediteránske podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami.

Letné teploty sa v júli a auguste pohybujú v priemere okolo 27 °C, ale môžu dosahovať aj vyššie hodnoty až do 30 °C. Tento čas roka je veľmi populárny pre turistov, ktorí sem prichádzajú hľadať ochladenie v mori a relaxáciu na pláži. Voda v mori je teplá a čistá, s teplotou okolo 24 °C.

Jeseň a jar sú v Crikvenici menej rušné, ale stále príjemné pre tých, ktorí si radi užívajú tichšie a pokojnejšie prostredie. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 15 °C do 25 °C.

Zima v Crikvenici nie je až taká drsná ako inde v Európe. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C a niekedy pavú zima prináša ohromujúce výhľady na sniehové vrcholy a hory.

Väčšina dní v Crikvenici sú slnečné a s malým množstvom dažďa. Najviac zrážok je bežne koncom leta a na jeseň.

Bez ohľadu na ročné obdobie, Crikvenica ponúka nádherné prostredie pre návštevníkov. Ak milujete more, pláže a slnko, v lete nájdete to, čo hľadáte. Naopak, ak máte radi pokoj a menej turistov, na jar a na jeseň určite nájdete svoj kúsok pokoja v srdci Chorvátska.


Letenka Chorvátsko Crikvenica


Cestovným nadšencom, ktorí túžia po kombinácii nádherných pláží, slnečného počasia a malebného prostredia, nemôže uniknúť kúpeľné mesto Crikvenica v Chorvátsku. Jeho turistická atraktivita je ťažko odolateľná a ponúka skvelé možnosti pre dovolenkový oddych.

Na to, aby ste sa dostali do Crikvenice, je najlepšie cestovať letecky. Letenka Chorvátsko Crikvenica je jednoduchým a pohodlným spôsobom, ako sa dostať na miesto určenia, bez toho, aby ste stratili veľa času na cestovaní.

Crikvenica je situovaná v Kvarnerskom zálive a je známa svojimi dlhými piesočnatými plážami a kristáľovo čistým morom. Je obľúbeným miestom pre dovolenkovú sezónu nielen pre turistov z Chorvátska, ale aj pre návštevníkov z celého sveta. Vďaka blízkosti letiska a dobrým dopravným spojeniam je jej prístupnosť oveľa jednoduchšia.

Ak sa rozhodnete využiť letenku a priletieť do Crikvenice, ochutnajte miestne chute a pokračujte v preskúmaní jej kultúry a histórie. Mesto ponúka množstvo historických pamiatok, z ktorých jedna z najznámejších je kostol svätého Antona opata. Tento gotický kostol z 15. storočia je skutočným pokladom a skvostom Crikvenice.

Okrem toho môžete prejsť aj cez šťavnaté záhrady a vychutnať si prírodnú krásu tejto oblasti. Príjemne prechádzky po národných parkoch a rezerváciách v okolí mesta vám umožnia objaviť ďalšie tajomstvá a krásy Chorvátska.

Po prehliadke mesta sa môžete vydať na pláž a užiť si oddych a opaľovanie. Crikvenica ponúka širokú škálu pláží, od malých a mierne značených zátok až po rozsiahle a populárne piesočnaté pláže. Môžete si vybrať, či chcete byť súčasťou rušnej atmosféry plážového života alebo si vyhľadať tichšie miesto na relaxáciu.

Ak túžite po adrenalínových zážitkoch, vo vode sú k dispozícii rôzne vodné športy, ako sú napríklad jazda na vodnom skútri, vodné lyže, potápanie a mnoho ďalších. Crikvenica je známa aj svojimi kvalitnými reštauráciami, kde si môžete vychutnať chorvátsky charakteristické jedlá prirodzenými surovinami a tradičnou receptúrou.

Letenka Chorvátsko Crikvenica je takou najrýchlejšou cestou, ako sa stať svedkom všetkých týchto unikátnych zážitkov. Pri príležitosti navštíviť Crikvenicu by ste nemali váhať a využiť túto príležitosť na objavovanie jedného z najkrajších kúpeľných miest na chorvátskom pobreží.


Ubytovanie Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií na svete, a jedno z jej najobľúbenejších miest medzi turistami je Crikvenica. Toto pôvabné mesto leží na hrebeňoch horského pásma Učka, prirodzený klenot na pobreží Jadranského mora.

Crikvenica je známa svojimi krásnymi plážami, čistým morom a príjemným podnebím. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu relaxácie a dobrodružstva. Pláže v Crikvenica sú písčité a piesočnaté, čo poskytuje dokonalé miesto na opaľovanie a hranie sa v teplých vodách Jadranského mora. Voda tu je jasne azúrová a průzračná, čo je dokonalé pre potápanie a snorklovanie.

Okrem plážových radov môžete tiež objaviť mesto samotné. Crikvenica má mnoho historických a kultúrnych atrakcií, ako je napríklad kostol sv. Antona Padovanského, sochy, fontány a malebné uličky. Mesto ponúka aj rôzne reštaurácie s chutnou chorvátskou kuchyňou, ktoré si môžete vychutnať.

Ak hľadáte ubytovanie v Crikvenici, máte na výber širokú škálu možností. Môžete si vybrať medzi hotelmi, apartmánmi, penziónmi alebo súkromnými domami. Mnoho ubytovacích zariadení sa nachádza priamo na pobreží, čo vám umožní vychutnávať si krásne výhľady na more a prístav. Niektoré hotely majú aj bazény a wellness centrá, čo poskytuje dodatočné možnosti relaxácie a oddychu.

Crikvenica je tiež ideálnou lokalitou na výlety do okolitých miest a prírodných lokalít. Okrem prechádzok po plážach a meste si môžete prenajať bicykel alebo si zapožičať auto a objavovať krásy chorvátskeho pobrežia. Blízke historické mestá, ako napríklad Rijeka a Krk, ponúkajú ďalšie možnosti pre kultúrne a historické objavy.

Vezmite si dovolenku v Crikvenici a zažite nezabudnuteľné zážitky. Kombinácia krásnej prírody, čistého mora a bohatej kultúry vám poskytne dokonalý oddych a relaxáciu. Ubytovanie v Crikvenici je pohodlné a kvalitné, takže si môžete byť istí, že vaša dovolenka bude nezabudnuteľná. Načrtnite si plány a vyrazte na dovolenku do tohto krásneho chorvátskeho mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Crikvenica


1. Kde sa nachádza Crikvenica?
Crikvenica sa nachádza na pobreží Chorvátska, medzi mestami Rijeka a Senj.

2. Ako sa dostanem do Crikvenice?
Do Crikvenice sa môžete dostať autom, autobusom, vlakom alebo letiskom. Najbližšie letisko je v Rijeke.

3. Aké sú teploty v Crikvenici?
Teploty v Crikvenici sa pohybujú v lete okolo 25-30 stupňov Celzia a v zime okolo 5-10 stupňov Celzia.

4. Kde sa dá ubytovať v Crikvenici?
V Crikvenici je veľa možností ubytovania, od hotelov a penziónov po apartmány a kempy.

5. Aké sú najlepšie pláže v Crikvenici?
V Crikvenici sa nachádzajú pekné pláže s jemným pieskom alebo štrkom, medzi najpopulárnejšie patrí pláž Crni molo.

6. Aké atrakcie sú v Crikvenici?
V Crikvenici sa nájde veľa atrakcií, ako napríklad akvárium, stredoveký kostol sv. Anny alebo prechádzka po promenáde.

7. Kde sa dá dobre najesť v Crikvenici?
V Crikvenici je mnoho reštaurácií s tradičnou chorvátskou kuchyňou, ako aj zahraničnými jedlami.

8. Aké aktivity sa dajú v Crikvenici robiť?
V Crikvenici sa dá vyskúšať potápanie, plávanie, prechádzky pobrežím, cyklistika a ďalšie vodné a pozemné športy.

9. Je Crikvenica vhodná na rodinnú dovolenku?
Áno, Crikvenica je veľmi vhodná na rodinnú dovolenku, s množstvom pláží, aktivít a atrakcií aj pre deti.

10. Čo sa ešte dá vidieť v okolí Crikvenice?
V okolí Crikvenice sa nachádza národný park Risnjak, ostrov Krk, ostrov Rab, ako aj mnoho ďalších zaujímavých miest a prírodných krás.


Dovolenka Chorvátsko Crikvenica


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších destinácií pre letnú dovolenku. Krajinu obklopujú Karpatské hory, Jadranské more a množstvo ostrovov, čo poskytuje návštevníkom nádherné prírodné scenérie a vyhliadky.

Jedným z najkrajších miest na pobyt v Chorvátsku je Crikvenica. Tento prímorský letovisko sa nachádza na Kvarnerskom zálive, len niekoľko kilometrov severne od Rijeky. Svoju popularitu si získalo vďaka svojej krásnej pláži a príjemnému stredomorskému podnebiu.

Pláž v Crikvenici je jednou z najkrajších na celej jadranskej riviére. Je to široká a piesočnatá pláž obklopená krištáľovo čistým morom. Je to ideálne miesto na opaľovanie alebo si užívať vodné športy, ako je plachtenie, potápanie a vodné lyžovanie. Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je tu aj možnosť prechádzok popri pláži alebo si užiť piknik na jednom z mnohých miest pripláže.

Okrem pláže je v Crikvenici aj množstvo iných atrakcií. Môžete navštíviť historické pamiatky, ako napríklad kostol sv. Antona Padovanského alebo Frankopanský kaštieľ. Pre tých, ktorí majú radi prírodu, je možné sa vybrať na výlet do pohoria Karpatské hory a objavovať ich krásy. Mestské múzeum je ďalšou možnosťou, ako sa dozvedieť niečo o histórii tohto regiónu.

Po celý deň sa môžete vydať na nákupy v malých obchodíkoch alebo navštevovať miestne trhy. V Crikvenici je tiež množstvo kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá a miestne víná prekvapia vaše chute.

Crikvenica je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, páry alebo skupiny priateľov, ktorí chcú stráviť príjemnú dovolenku pri mori. Ponúka rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov až po súkromné apartmány, ktoré vyhovujú jednotlivým potrebám návštevníkov.

Ak hľadáte ideálne miesto pre letnú dovolenku, Crikvenica v Chorvátsku je skvelou voľbou. S jeho krásnou plážou, bohatou kultúrou a množstvom aktivít, určite si tu nájde každý niečo pre seba. Nech už strávite dovolenku v Crikvenici na týždeň alebo len na pár dní, bude to určite nezabudnuteľné dobrodružstvo.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky