Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Korčula

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Korčula


1. Ako sa dostanem do Korčuly?
Odpoveď: Korčula je dostupná trajektom z niektorého z okolitých prístavov, ako je Split, Dubrovník alebo Hvar, alebo je možné prísť aj autom cez most na ostrov Pelješac.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Korčulu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Korčuly je v lete, keď je teplé počasie a more je ideálne na kúpanie.

3. Aké sú najpopulárnejšie pláže na ostrove Korčula?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších pláží na Korčule sú Pupnatska Luka, Pláž Zlatni Rat, Pláž Vela Przina a Pláž Prizba.

4. Čo treba vidieť a robiť na Korčule?
Odpoveď: Korčula ponúka rôzne atrakcie, ako je napríklad návšteva historického mesta Korčula s jeho starobylými uličkami a katedrálou svätého Marka, prechádzky po vinohradoch a ochutnávky miestneho vína, plavby na susedný ostrov Mljet, a samozrejme, užívanie si krásnych pláží a jasných modrých morí.

5. Aké sú typické jedlá na Korčule?
Odpoveď: Na Korčule sa často podávajú čerstvé ryby a morské plody, ako je čierny rizoto s chobotnicou, dalmátska pašticáda, rôzne druhy sušeného a marínovaného mäsa a tradičný Varenik.

6. Sú na Korčule rôzne možnosti ubytovania?
Odpoveď: Áno, na Korčule je dostupné rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, súkromných domov a kempov.

7. Potrebujem vízum na pobyt na Korčule?
Odpoveď: Ak ste občanom EÚ, Spojeného kráľovstva, USA, Kanady alebo Austrálie, nepotrebujete vízum na pobyt na Korčule pre dobu do 90 dní. Mimo týchto krajín by ste sa mali poradiť s miestnym veľvyslanectvom ohľadom vízových požiadaviek.

8. Je možné v Korčuli platiť kartou?
Odpoveď: Áno, väčšina reštaurácií, obchodov a hotelov na Korčule prijíma platby kartou, najmä Visa a Mastercard.


Dovolenka Chorvátsko Korčula


Leto je už neodolateľne blízko a možno práve ty premýšľaš, kam tento rok vyraziť na dovolenku. Ak si milovníkom krásnych pláží, malebných dediniek a pôvabného prostredia, potom by si určite mal zvážiť dovolenku na chorvátskom ostrove Korčula.

Korčula je jedným z najkrajších chorvátskych ostrovov a nachádza sa v Jadranskom mori, blízko polostrova Pelješac. Známa je predovšetkým svojimi nádhernými plážami, kristáľovo čistým morom a bohatou históriou. Ostrov je tiež známy ako rodné miesto slávneho cestovateľa a spisovateľa Marka Pola.

Hlavné mesto ostrova, tiež nazývané Korčula, je prekrásne historické mesto s úzkymi uličkami a starobylými budovami. Jeho najvýraznejšou pamiatkou je Katedrála svätého Marka, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších gotických katedrál na svete. Okrem toho tu nájdete mnoho ďalších historických pamiatok, ako napríklad Kamennú vežu a hrad Korčula.

Pre tých, ktorí túžia po oddychu na pláži, ostrov Korčula ponúka mnoho možností. Jednou z najkrajších pláží ostrova je Zalízna Luka, ktorá sa nachádza na južnej strane ostrova. Táto pláž má biely piesok, ktorý sa týči nad azúrovým morom, ideálny obrazový pozadie pre vaše fotky z dovolenky. Prieskumníci môžu tiež objaviť množstvo menších, menej preplnených pláží, ktoré sa nachádzajú v okolí ostrova.

Okrem relaxácie na pláži môžete tiež vyskúšať rôzne vodné športy, ako je vodné lyžovanie, jazda na vodnom skútri alebo potápanie. Ostrov je ideálny aj pre tých, ktorí majú radi aktívnu dovolenku, pretože tu nájdete množstvo turistických trás a cyklistických ciest, ktoré vás prevedú nádhernou prírodou.

Po dni strávenom na pláži alebo spoznávaní okolia si môžete pochutnať na chutnej chorvátskej kuchyni. Korčula je známa svojimi čerstvými plodmi mora a lahodnými morskými plodmi. Určite nezabudnite vyskúšať niektoré vyhlásené chorvátske jedlá, ako je „Peka“, ktoré sú varené v kamennej peci. Doprajte si aj pohár lokálnej vína, pretože chorvátske víno je známe svojou kvalitou.

Dovolenka na ostrove Korčula je teda ideálnou voľbou pre tých, ktorí túžia po spojení krásnej prírody, histórie a skvelej kuchyne. Vychutnaj si nádherné pláže, preskúmaj pôvabné dedinky a nechaj sa unášať historickým duchom tohto úžasného ostrova. Nech je tvoja dovolenka na Korčule plná zábavy a oddychu!


Ubytovanie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších destinácií pre dovolenku v stredomorskom prostredí. Ponúka krásne pláže, kultúrne bohatstvo a unikátne prírodné rezervácie. Ak sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko, určite nezanedbajte navštevu ostrova Korčula.

Ostrov Korčula sa nachádza vo východnej časti Jadranského mora. Je to štvrtý najväčší ostrov Chorvátska s rozlohou približne 276 km². Korčula je známa svojou bohatou históriou a kultúrou. Je považovaná za rodné miesto slávneho spisovateľa Marka Pola, ktorý sa preslávil svojou knihou "Milión". Mnoho návštevníkov ostrova sa každoročne vyberá za jeho stopami.

Jednou z najnavštevovanejších lokalít na ostrove je rovnomenné mesto Korčula. Mesto je okúzľujúcej krásy, so stredovekými zrkadlovými uličkami, ktoré sa vlnia podél pobrežia. Jeho historické centrum je obklopené mohutnými hradbami, ktoré ho chránili pred útokmi. Na prechádzke mestom môžete obdivovať množstvo renesančných a gotických budov, vrátane slávneho mestského paláca, ktorý kedysi slúžil ako sídlo vicekráľa.

Ak hľadáte ubytovanie na ostrove Korčula, máte na výber niekoľko možností. Najobľúbenejšou formou ubytovania sú súkromné apartmány a rodinné penzióny. Tieto ponúkajú jednoduché a pohodlné zariadenie, často s výhľadom na more. Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, na ostrove nájdete aj hotely s plnými službami. Mnohé z nich sa nachádzajú priamo pri pláži a majú wellness centrá a bazény.

Okrem ubytovania máte na Korčule aj veľký výber reštaurácií a barov. Chorvátska kuchyňa je známa svojimi čerstvými morskými plodmi a tradičnými pokrmami, ktoré môžete ochutnať v týchto podnikoch. Je skvelé si dopriať čerstvé ryby a plody mora, spracované podľa miestnych receptov.

Počas vášho pobytu na Korčule nezabudnite vyskúšať aj niektoré z mnohých aktivít, ktoré ostrov ponúka. Môžete sa vydať na prechádzku po krásnych plážach, kúpať sa v krištáľovo čistom mori alebo navštíviť niektoré zo susedných ostrovov. Pre milovníkov vodných športov je dostupná široká paleta aktivít, vrátane potápania, jachtingu a surfovania.

Ostrov Korčula je aj miestom, kde sa konajú rôzne kultúrne a spoločenské podujatia počas celej letnej sezóny. Môžete sa stretnúť s tradičnými tancami, hudbou a ľudovými zvykmi, ktoré odrážajú bohatú históriu a dedičstvo ostrova.

Návšteva ostrova Korčula v Chorvátsku je skutočným dobrodružstvom. Môžete si vychutnať prírodu, kultúru a pohostinnosť miestnych obyvateľov. A s takou širokou paletou ubytovacích možností, výber toho správneho miesta pre váš pobyt bude ľahký. Takže si zarezervujte svoju dovolenku na Korčule a pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Chorvátsko Korčula


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku v Európe. Svojimi krásnymi plážami, pestrým kultúrnym dedičstvom a bohatou históriou pritahuje každoročne veľké množstvo turistov.

Jedným z najkrajších ostrovov v Chorvátsku je ostrov Korčula. Tento ostrov, s plochou 279 km², sa nachádza v Jadranskom mori a je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu na pláži.

Ak plánujete navštíviť Korčulu, najjednoduchší spôsob ako sa tam dostať je letecky. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka letenky do chorvátskych miest ako je Split, Dubrovník či Zagreb, odkiaľ potom môžete pokračovať na ostrov Korčula.

Po prílete na letisko v Chorvátsku sa môžete rozhodnúť, či si prenajmete auto a presuniete sa na ostrov po vlastnej osi, alebo využijete verejnú dopravu. Existuje prvotriedna autobusová sieť, ktorá poskytuje spoje z letiska do blízkeho prístavu, odkiaľ sa môžete nalodil na trajekt a presunúť sa priamo na Korčulu.

Po príchode na ostrov si môžete vychutnať krásu jeho prírody a prekrásnych pláží. Ostrov Korčula ponúka množstvo útulných zátok a piesočnatých pláží, na ktorých si môžete oddýchnuť a osviežiť sa v jasnom modrom mori. Navyše, ostrov je obklopený nádhernou prírodou a zelenými smrekovými lesmi, čo poskytuje skvelú príležitosť na prechádzky a turistiku.

Ak ste fanúšikom histórie a kultúry, určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu mesta Korčula. To je najväčšie mesto na ostrove a je známe svojou bohatou históriou. Pri prehliadke mesta sa môžete prejsť po starom mestskom múre a obdivovať nádherné gotické a renesančné budovy. V meste sa nachádza aj domov, kde sa údajne narodil slávny dobyvateľ Marco Polo.

Okrem pláží a kultúrnych pamiatok ponúka ostrov Korčula aj množstvo reštaurácií a barov, kde môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje. Typická chorvátska kuchyňa je založená na čerstvých morských plodoch, olivovom oleji a domácich chleboch. Nezabudnite si vyskúšať aj miestne víno, ktoré je veľmi obľúbené medzi milovníkmi vína.

Nakoniec, cestovanie do Chorvátska a na ostrov Korčula je jedinečným zážitkom pre každého, kto túži stráviť dovolenku na krásnych plážach s čistým morom a zároveň objavovať bohatú históriu a kultúru tejto krajiny. Bez ohľadu na to, či ste náruživý plavca, milovník dobrodružstva alebo kultúrny nadšenec, určite si nájdete niečo, čo vás na Korčule zaujme.


Počasie Chorvátsko Korčula


Chorvátsko, jedna z najkrajších krajín v južnej Európe, je známe svojimi úžasnými plážami, historickými pamiatkami a pôvabnou prírodou. Úplne na juhu tejto krajiny sa nachádza jeden z jej najpôvabnejších ostrovov - Korčula. Tento ostrov je známy nielen svojou bohatou históriou, ale aj svojím príjemným počasím.

Korčula je obľúbeným miestom pre dovolenkárov, ktorí hľadajú slnečné prázdniny a teplé, priaznivé počasie. Ostrov leží v Jadranskom mori, ktorého blízkosť zaručuje mierne teploty počas celého roka. V lete, od júna do septembra, teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 25 °C a môžu sa vyšplhať až na 30 °C.

V lete je Korčula populárnym miestom aj pre svoje časté slnečné dni. Má približne 270 slnečných dní za rok, čo z neho robí ideálne miesto na ležanie na pláži, slnenie sa a relaxáciu. Väčšina pláží na ostrove sa nachádza na južnej strane, kde je najväčšie slnečné žiarenie, a ponúkajú dokonalé podmienky pre opaľovanie a čerpanie energie z príjemného slnka.

Okrem vysokej teploty a slnečných dní, Korčula má aj mierne zimy. Od novembra do marca sa teploty pohybujú medzi 10 °C - 15 °C, čo je stále dostatočne teplé na prechádzky po históriou nabitém staromeste alebo pestovanie vín. Zima je tiež ideálnym časom na objavovanie ostrova v pokoji, keď je menej turistov a môžete si vychutnať tú pravú miestnu atmosféru.

Počasie na Korčule je tiež veľmi príjemné v jarnom a jesennom období. Vtedy sú teploty stále milé a dosahujú priemerné hodnoty okolo 20 °C. Toto obdobie je ideálne pre horskú turistiku, prechádzky po prirodzených rezerváciách alebo cyklotúry po okolitej krajine. Krajina je zelená a kvitnúca, a ponúka kľudné a tiché prostredie pre dovolenkárov, ktorí majú radi prírodu.

Ak hľadáte miesto s príjemným počasím pre dovolenku, pravdepodobne by ste mali zvážiť Korčulu. Od slnečných dní v lete až po mierne zimy, tento ostrov vám ponúka skutočne rôznorodé podnebie počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na široké možnosti na vonkajšie aktivity, pôvabný prírodný scenériu a priateľských miestnych ľudí.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky