Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Hvar

Dovolenka Chorvátsko Hvar


Dovolenka v Chorvátsku je v súčasnej dobe jednou z najobľúbenejších destinácií pre turistov z celého sveta. Po celom pobreží sa nachádza množstvo krištáľovo čistých pláží a prekrásnych zátok.

Medzi tieto destinácie patrí aj ostrov Hvar, ktorý sa nachádza v strednom Dalmácii, v blízkosti Splitu. Ostrov je obklopený tyrkysovým Jadranom a pre svoju krásu a klíma, ktorá ho obklopuje, je často nazývaný \"Slnčný ostrov\".

Ak plánujete stráviť dovolenku na tomto ostrove, určite nebudete sklamaní. Hvar má veľa čo ponúknuť a aj keď môže byť v najvyššej sezóne dosť turisticky rušným miestom, stále si zachováva svoj pôvab a príťažlivosť.

Hoc je Hvar ostrovom, nemusíte sa obávať, že sa vám bude nudiť. V obciach a mestách sa nachádzajú rôzne atrakcie, bary a reštaurácie a pokojný nočný život. Ideálny pre tých, ktorí chcú relaxovať a zároveň si posedieť v miestnych baroch s priateľmi a spoznať miestne idey a zvyky.

Pláže sú jedným z hlavných lákadiel Hvaru. Niektoré z pláží sú záhradami rajského ostrova, kde sa môžete v priebehu dňa ochladiť v jasnom mori alebo pretekať do zátok s krásnym výhľadom. Na plážach si môžete zozbierať kameň, ktorým si vytvoríte svoj vlastný klenot.

Ak radšej trávite čas pozorovaním prírody a poznávaním nových miest, mandáty na samom vrchole ostrova vás očaria nielen krásnym výhľadom na morské útesy a pláže, ale aj výhľadom na cele ostrovy Zákrinto a Korčulou.

Krátkym výletom loďou sa môžete dostať aj na susedný ostrov Brač, kde nájdete ešte viac pláži a rozmanité možnosti trávenia voľného času.

Cestovanie Hvarom je naozaj jedinečným zážitkom, ktorý si určite treba vyskúšať. Rozmanitá nádhera Chorvátska a Hvaru vás omámi a pokojne sa stanú vašou základnou pre váš najkrajší spomienku na letné dni.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Hvar


1. Ako sa dostanem na ostrov Hvar?
- Na ostrov Hvar sa môžete dostať lodou z prístavu Split alebo druhých chorvátskych ostrovov.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Hvaru?
- Najlepšie obdobie na návštevu Hvaru je od mája do septembra, keď je teplé počasie a možnosť kúpania v mori.

3. Aké sú najkrajšie pláže na ostrove Hvar?
- Niektoré z najkrajších pláží na Hvaru zahŕňajú Zlatni Rat, Dubovica a Stiniva.

4. Koľko stojí vstupné pre turistov na Hvar?
- Nie je žiadne všeobecné vstupné na ostrov Hvar.

5. Aké sú hlavné atrakcie a pamiatky na Hvaru?
- Niektoré z hlavných atrakcií a pamiatok na Hvaru zahŕňajú Stari Grad, Hvarský hrad, pevnosť Fortica a Kláštor františkánov.

6. Ktorý je najlepší spôsob preskúmania ostrova Hvar?
- Preskúmať ostrov Hvar je najlepšie autom, alebo tiež môžete využiť verejnú dopravu alebo prenájom bicyklov.

7. Sú na ostrove Hvar k dispozícii ubytovacie zariadenia?
- Áno, na Hvaru je mnoho ubytovacích zariadení, ako sú hotely, apartmány a súkromné vily.

8. Aké sú typické jedlá a nápoje na Hvaru?
- Medzi typické jedlá na Hvaru patria čerstvé ryby a morské plody, ako aj tradičné chorvátske jedlá, ako je peka, plavac mali, buzara a pašticada. Medzi obľúbené nápoje patria víno z hvarských viníc a rôzne druhy rakije.

9. Aké sú možnosti pre aktívny oddych na Hvaru?
- Možnosti pre aktívny oddych na Hvaru zahŕňajú turistiku, cyklistiku, vodné športy, potápanie a jachtárčenie.

10. Aké sú obľúbené nočné kluby a bary na Hvaru?
- Niektoré z obľúbených nočných klubov a barov na Hvaru sú Carpe Diem, Hula Hula Beach Bar a Pink Champagne.


Ubytovanie Chorvátsko Hvar


Chorvátsko je populárna turistická destinácia, ktorá ponúka množstvo krásnych miest na návštevu. Jedným z týchto miest je aj ostrov Hvar, ktorý je známy svojou krásnou prírodou, pokojnou atmosférou a jedinečnou kultúrou. Ak plánujete navštíviť ostrov Hvar, dôležitou súčasťou vášho plánu bude nájsť si vhodné ubytovanie.

Na ostrove Hvar nájdete rôzne typy ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, ktoré ponúkajú vysoké štandardy a množstvo zábavy, alebo si môžete zvoliť skromnejšie ubytovanie ako sú súkromné apartmány a penzióny. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú prežiť nezabudnuteľné zážitky, sú ideálnou voľbou kempy a karavany.

Najpopulárnejšie miesta na ubytovanie na ostrove Hvar sú mesta Hvar a Stari Grad. Mesto Hvar ponúka rôzne typy ubytovania, od skromných súkromných apartmánov a penziónov až po luxusné hotely s vyššou cenovkou. Tento klenot medzi chorvátskymi ostrovmi je navyše známy svojimi trendovými klubmi, reštauráciami a barmi, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí si radi užívajú zábavu a nočný život.

V meste Stari Grad, ktoré je najstarším mestom na ostrove a jedným z najstarších v celom Jadranskom mori, sa sústreďuje veľa súkromných apartmánov a malých hotelov. Ubytovanie je tu o niečo lacnejšie ako v meste Hvar. Mnoho súkromných apartmánov v blízkosti pláže ponúka návštevníkom skvelé možnosti na plávanie a slnenie v priezračne čistom Jadranskom mori.

Návštevníkom, ktorí si radi užívajú slobodu a pohodlie, môžeme odporučiť kempy a karavany. Na ostrove Hvar nájdete niekoľko kempov, ktoré ponúkajú návštevníkom množstvo zariadení a služieb, ako sú reštaurácie, bary, športové ihriská a wifi. Ak plánujete do Chorvátska na dovolenku s karavanom alebo stanom, tento ostrov je určite skvelou voľbou pre vás.

Pri nájdení ubytovania na ostrove Hvar sa poraďte s miestnymi obyvateľmi a turistickými agentúrami, ktoré vám pomôžu s najlepším výberom na základe vašich potrieb a rozpočtu. Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, určite sa budete môcť tešiť z krásnej prírody, miestneho jedla a jedinečnej kultúry, ktorú ponúka tento klenot medzi ostrovmi v Jadranskom mori.


Počasie Chorvátsko Hvar


Chorvátsko je populárna dovolenková destinácia, ktorá si získava turistov nielen svojimi krásnymi plážami a historickými pamiatkami, ale aj svojim priaznivým počasím. Jedným z najobľúbenejších miest v Chorvátsku je ostrov Hvar, ktorý sa nachádza v Jadranskom mori.

Hvar je známy svojou slnečnou klímou a mierne teplými zimami. Jeho poloha je výhodná, pretože sa nachádza v stredomorskom podnebí, čo znamená, že tu dokáže teplota dosahovať príjemné hodnoty po celý rok. Jarné a jesenné mesiace sú teplé so stredne vysokými teplotami, kým letá sú horúce a suché.

Letné teploty na ostrove Hvar sa pohybujú okolo 30 °C a môžu sa dostávať až k 35 °C. Je tu však mierna morská bríza, ktorá pomáha zmierniť horúčavy a vytvára ideálne podmienky na relaxáciu na pláži. More je príjemne teplé a teplota vody dosahuje až 25 °C, čo je ideálne na plávanie a potápanie.

Zimy na ostrove Hvar sú miernych teplôt, a to okolo 10 °C. Príležitostne môže teplota klesnúť pod nulu, ale len zriedka sa stáva, že tu napadne sneh. Väčšinu zimy je ostrov oslnený slnkom a je príjemné prechádzať sa po jeho malebných uličkách.

Aj keď možno navštíviť ostrov Hvar v akýkoľvek ročný čas, jarné a letné mesiace sú najlepšie na maximálne využitie pobytu. Teplé a slnečné počasie umožňuje plážové aktivity, jachting a prechádzky po ostrove. Obľúbené aktivity vrátane potápania, surfovania a rôznych vodných športov sú vždy dostupné vďaka priaznivým podmienkam.

Ak si plánujete dovolenku na ostrove Hvar, nezabudnite si so sebou zobrať opaľovací krém, klobúk a ochranné oblečenie, pretože slnko je tu veľmi silné. Nezabudnite tiež, že letná sezóna môže byť rušnejšia, pretože veľa turistov sa snaží využiť príjemné počasie na ostrove.

Vďaka svojmu priaznivému počasiu je ostrov Hvar ideálnym miestom pre dovolenku počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na slniečko, teplo a krásne pláže. Chorvátsko je známe aj svojimi vinicami a olivovými hájmi, ktoré prekvitajú vďaka slnečnému a priaznivému počasiu, čo je ďalší dôvod, prečo je Hvar taký obľúbeným miestom medzi turistami.

Ak teda hľadáte dovolenkovú destináciu s priaznivým počasím, krásnymi plážami a bohatou kultúrou, môžete sa spoľahnúť na ostrov Hvar v Chorvátsku. Budete mať príležitosť zažiť slnečné a teplé dni, ktoré prinesú nielen oddych, ale aj veľa zážitkov.


Letenka Chorvátsko Hvar


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe a jedno z najkrajších miest, ktoré by ste mali navštíviť je ostrov Hvar. Letenka do Chorvátska, konkrétne do Hvaru je vynikajúcim spôsobom, ako sa dopraviť na tento malebný ostrov a zažiť všetko, čo ponúka.

Hvar je najslávnejší ostrov Chorvátska a považuje sa za jedno z najexkluzívnejších miest na Stredomorí. Tento ostrov je známy svojimi krásnymi plážami, krištáľovo čistým morom, voňavými peňaženkami, ružovými západoslnečnými výhľadmi a bohatou históriou.

Letenky do Hvaru sa môžu rezervovať z rôznych krajín a letísk po celom svete. Najbližšie letisko na ostrov Hvar je v Splitu, a pre väčšinu návštevníkov je to vstupná brána do ostrova. Z letiska v Splitu sa môžete dostať na Hvar trajektom alebo katamaránom. Trajekty sú k dispozícii niekoľkokrát denne a preprava trvá približne 2 hodiny.

Po prílete do Hvaru vás okúzlujú úchvatné výhľady na starobylé kamenné domy, úzkymi uličkami a prístavnou promenádou. Mesto Hvar je najväčším mestom na ostrove a ponúka mnoho možností ubytovania, reštaurácií a obchodov. Pozýva vás na prechádzky po starom meste, obdivovať katedrálu Sv. Štěpána a návštevu Hvarského divadla, ktoré je jedným z najstarších divadiel v Európe.

Ostrov Hvar je tiež známy svojimi nádhernými plážami. Starší domáci hovoria, že Hvar má viac slnečných dní ako iné časti Chorvátska, čo robí z ostrova ideálne miesto na opaľovanie a relaxáciu. Niektoré z najkrajších pláží na Hvaru sú Zlatni Rat, Dubovica a Palmižana. Tieto pláže sú známe svojimi bledými piesočnými plážami, azúrovými vodami a okrasnými stenami, ktoré poskytujú príjemný úkryt.

Pre milovníkov histórie a kultúry je na Hvaru veľa pamiatok na objavovanie. Môžete navštíviť pevnosť Fortica, ktorá sa nachádza na vrchole kopca nad Hvarom a ponúka nádherný výhľad na mesto a okolitý ostrov. Taktiež si môžete prezrieť staroveké grécke ruiny, ktoré sa nachádzajú na ostrove a hovoria o bohatej histórii a dedičstve ostrova.

Návšteva Hvaru je ideálnym spôsobom, ako sa oddialiť od každodenného ruchu a relaxovať v krásnom prostredí. Cestovanie na tento ostrov je jednoduché a pohodlné s pomocou leteniek do Hvaru. Okrem toho má Hvar mnoho ďalších výhod, ako sú nádherné pláže, skvelá gastronómia a zaujímavé kultúrne aktivity.

Preto, ak plánujete cestovať do Chorvátska, nezabudnite zvážiť letenku do Hvaru a stráviť niekoľko dní na tomto malebnom ostrove plnom krásy a pokoja. Určite nebudete sklamaní a budete sa chcieť vrátiť späť, čím viac bude Hvar vždy čakať na svojich návštevníkov svojou jedinečnou atmosférou a nádhernými výhľadmi.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky