Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Lošinj

Ubytovanie Chorvátsko Lošinj


Chorvátsko Lošinj je nádherný ostrov, ležiaci v Jadranskom mori. Je známy svojou úchvatnou prírodou, krištáľovo čistým morom a pokojnou atmosférou. Ak plánujete dovolenku na tomto ostrove a hľadáte ubytovanie, máte na výber zo širokej škály možností.

Na ostrove Lošinj sa nachádza množstvo hotelov, apartmánov a súkromných vil. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých 5* hotelov, ktoré sú situované priamo pri pobreží. Tieto hotely ponúkajú nádherný výhľad na more, klimatizované izby, bazén a wellness centrum, kde si môžete dopriať relaxačné procedúry. Niektoré hotely majú aj vlastné pláže, kde si môžete užívať slnko a morskú vodu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac súkromia a nezávislosti, sú ideálnym riešením apartmány. Vo veľkom meste Mali Lošinj a okolitých obciach nájdete mnoho apartmánových komplexov a súkromných apartmánov, ktoré bežne ponúkajú jednu alebo viac izieb, vlastnú kuchyňu a sociálne zariadenie. Tieto možnosti sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí si chcú vychutnať dovolenku v súkromnej atmosfére.

Ak vám vyhovuje ešte väčšia flexibilita, môžete zvážiť ubytovanie v súkromných vilách. Na ostrove Lošinj je množstvo krásnych historických výstavových domov, ktoré sú teraz konvertované na súkromné vily. Tieto vily ponúkajú jedinečnú atmosféru, sú plne vybavené a často majú aj súkromné záhrady a bazény.

Ak preferujete lacnejšie možnosti, môžete si vybrať z mnohých malých hotelov a penziónov, ktoré sa nachádzajú po celom ostrove. Tieto hotely ponúkajú pohodlné, čisté izby a často majú vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu.

Ostrov Lošinj je turisticky dobre vybavený, a preto sa nenachádzanie vhodného ubytovania nemusí stať problémom. Mnoho z týchto zariadení možno rezervovať cez internet, alebo sa môžete obrátiť na cestovnú kanceláriu, ktorá vám môže pomôcť nájsť ideálne ubytovanie pre váš pobyt.

Lošinj je ideálny ostrov pre tých, ktorí si chcú užiť prírodu a pokojné prostredie. Nech už si zvolíte luxusné hotelové ubytovanie alebo skromný penzión, určite nebudete sklamaní. Užite si slnko a more, objavujte okolité prírodné krásy a vychutnajte si jedinečnú dovolenku na tomto pôvabnom chorvátskom ostrove.


Dovolenka Chorvátsko Lošinj


Chorvátsko je pre mnohých z nás synonymom pre krásne pláže, upokojujúce more a nádherné panorámy. Lošinj, ostrov v Jadranskom mori, ponúka práve to. A ak si hľadáte miesto na relax a oddych, návšteva tohto ostrova by mohla byť presne to, čo potrebujete.

Ostrov Lošinj je súčasťou skupiny ostrovov, ktoré sa nachádzajú v severozápadnej časti Kvarnerského zálivu. Ostrov je známy tým, že má veľmi mierne podnebie s priemerom 260 slnečných dní v roku, čo umožňuje návštevníkom užiť si po celý rok slnko a more. Práve toto podnebie s množstvom slnečných dní robí z Lošinj perfektný cieľ pre letnú dovolenku.

Ostrov Lošinj je známy svojimi krásnymi plážami. Najznámejšie sú pláže Čikat, Suncana Uvala a Valdarke. Toto sú pláže s piesočným dnom, s pozvoľným vstupom do mora a vynikajúcim vybavením pre návštevníkov. Okrem pláží existuje množstvo malých zátok, ktoré sú ideálne pre milovníkov samoty a tichého prostredia.

Okrem pláží je turistickým lákadlom aj blízke mestečko Mali Lošinj s jeho starým prístavom, ktorý je plný rôznych reštaurácií, barov a kaviarní. Staré mestečko je úplne zachované a ponúka turistom možnosť spoznať históriu ostrova aj jeho súčasnú kultúru.

Lošinj ponúka aj množstvo cykloturistických trás, ktoré sa môžu ukázať ako ideálny spôsob na objavovanie ostrova a jeho krás. Cyklisti môžu pôžičovať bicykle a vybrať sa ku krásnym a malým dedinkám, alebo sa prejsť po ceste okolo strediska Cikat, kde nájdete najrôznejšie konzervatóriá medzi koľajnicami ľudstvom preformované do záhrad.

Turisti na Lošinji sa môžu tiež potápať, venujú sa vodným športom ako windsurfing či kajakárstvo. Okrem toho je Lošinj známy aj svojou liečivou klímou, ktorá sa využíva na liečenie priedušiek azda na ostatné zdravotné problémy.

Chorvátsko, konkrétne Lošinj, je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu. Ostrov poteší svojich návštevníkov ohromujúcimi plážami, fantastickými cyklotrasy aj krásnymi dedinkami. Práve cestovať po takom ostrove je uchvacujúce a neopakovateľné zážitky. Všetkému látke, ktorú ostrov ponúka, musí byť doplnený aj vašou úsmevom a oddychom. Vyhľadajte čistú, krištáľovo čistú vodu, usaďte sa na pieskoch pláže, užite si miestnu gastronómiu a zažite to najlepšie z Chorvátska -- na ostrove Lošinj.


Letenka Chorvátsko Lošinj


Chorvátsko je v súčasnosti jedným z najobľúbenejších dúhových turistických cieľov a Lošinj to určite ničím nezaostáva. Tento ostrov nájdete v Jadranskom mori, medzi ostrovami Cres a Krk. Ako najväčší ostrov v jadranskej oblasti zažijete Lošinj ako malé kráľovstvo s prístavnými mestami a starými rybárskymi osadami. S letenkou do Lošinj môžete zažiť krásy horského pásu, ovocné záhrady a staré rybárske dediny.

Letenky do Lošinj sa prevažne viažu na ostatné turisticke miesta zvyčajne do Záhrebu, Splitu alebo Dubrovnika. Letisko na ostrovoch Cres, čo je súostrovie s Lošinjom, je malé a nepravidelne ho preto obsluhujú len niektoré letecké spoločnosti. Zo Slovenska sa dá do Lošinj letieť asi len s prestupom, no výberová ponuka je pomerne veľká.

Lošinj patrí medzi najkrajšie ostrovy Jadranského mora. Jeho príroda, klíma a jeho čistota ovzdušia sa na tomto ostrove postarajú o to, aby ste sa tu mohli naozaj odpočívať. Letenka na ostrov Lošinj by mohla byť ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kúsok pokoja, relaxu a jednoduchého života. Ostrov Lošinj prezrádza svoje tajomstvá len pomaly, preto sa tu cítite ako v zasneženej krajine pod krúcovatým západom slnka.

Ostrov Lošinj má pre turistov mnoho zaujímavostí. Môžete sa napríklad prejsť po nábreží v prístavoch Mali Lošinj a Veli Lošinj, obdivovať kultúrnu dedičinu týchto miest, ktoré sú prekrásne dobre zachované a zaujímavé. Ostrov má aj svoju prírodu, ktorá je úchvatná, ku ktorým patrí napríklad dochádzanie na Jaminsku špilju, ktorá sa nachádza v Škopoljine, alebo prechádzka pohorie Osoršćica.

Letenka do Lošinj sa zvyčajne vyberá za účelom oddychu, turistiky, kúpania alebo plážových atrakcií. V okolí ostrova sa nachádza mnoho ďalších podobných miest a ak chcete spoznať všetko, mali by ste si zvoliť niekoľkodňový pobyt a príjemný výlet. Letenka do Chorvátska Lošinj je určite široko otvorená, tak si vyberte svoju cestu a prípravte sa na nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Chorvátsko Lošinj


Chorvátsko Lošinj, jedno z najkrajších miest na Jadranu, ponúka návštevníkom mnoho možností trávenia času na slnečnom pobreží pri mori. Návšteva tohto malebného mesta si ale vyžaduje pozornosť aj na počasie. Tu je pár vecí, ktoré by ste mali vedieť o počasí v Chorvátsku Lošinj.

Podnebie v Chorvátsku Lošinj sa vyznačuje mierne teplými letami a miernou zimou. Letné mesiace sú teplé a jasné, s priemernými teplotami vzduchu pohybujúcimi sa okolo 27 stupňov Celzia. Noci sú príjemne chladné, takže môžete počítať s teplým dňom a chladnou nocou. V zime sú teploty mierne, s priemernými teplotami vzduchu okolo 10 stupňov Celzia.

Veľa ľudí uprednostňuje návštevu Chorvátska Lošinj v letných mesiacoch, pretože počasie je teplé a vlhké, ale to nie je pre každého. V auguste môžete očakávať vysokú vlhkosť, ktorá spôsobuje, že teplo sa zdá byť silnejšie. V zime sa počasie stáva chladnejším a môže byť viac vetra a daždivých dní.

V závislosti od toho, aké aktivity si plánujete, môžete sa rozhodnúť pre návštevu Chorvátska Lošinj v rôznych obdobiach roka. Horúce letá sú ideálne pre plávanie, potápanie a ďalšie vodné športy. V zime ponúka Chorvátsko Lošinj krásne výhľady na kopce a bohatú kultúru a históriu.

Všeobecne platí, že počasie v Chorvátsku Lošinj je najlepšie v období od mája do septembra. V týchto mesiacoch počasie je teplé a slnečné s príjemnými teplotami mora, vhodné pre krásne pláže a únava. Od decembra až do februára sú najchladnejšie mesiace, ktoré sú vhodné pre turistov, ktorí si chcú vychutnať zimné športy.

Ak sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko Lošinj, nezabudnite si skontrolovať predpoveď počasia v období pred cestou. Tak sa presne vybudíte na počasie, aby ste mohli plánovať aktivity a vyrovnať sa s prípadnou nečakanou zmenou počasia.

Výber mesiaca vašej návštevy závisí od toho, čo chcete vidieť a robiť, ale návšteva Chorvátska Lošinj v akomkoľvek období roka môže byť nádherným zážitkom. S jeho pohodovým prostredím a príjemným počasím si môžete vychutnať slnečné dni na pláži, prechádzky na otvorenom vzduchu a mnoho ďalších aktivít.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Lošinj


1. Kde sa nachádza Lošinj?
- Lošinj je ostrov ležiaci v Jadranskom mori, v Chorvátsku.

2. Ako sa dostanem na ostrov Lošinj?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na ostrov Lošinj, je letecky priletieť na medzinárodné letisko v meste Rijeka alebo Zagreb a potom pokračovať autobusom alebo autom na ostrov.

3. Aké sú nejlepšie pláže na ostrove Lošinj?
- Na ostrove Lošinj nájdete niekoľko krásnych pláží, ako napríklad pláž Čikat, pláž Zabodarski, pláž Sunčana uvala, pláž Veli žal a mnoho ďalších.

4. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie na ostrove Lošinj?
- Niektoré z najpopulárnejších turistických atrakcií na ostrove Lošinj sú Národný park St. Ivan, Chorvátske námorné a histórie múzeum, chrám Panny Márie zmierenia, a mnoho ďalších.

5. Aké sú možnosti ubytovania na ostrove Lošinj?
- Na ostrove Lošinj nájdete rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, apartmánov, penziónov a kempov.

6. Aké je typické chorvátske jedlo, ktoré by som mal ochutnať na ostrove Lošinj?
- Niektoré typické chorvátske jedlá, ktoré by ste mali ochutnať na ostrove Lošinj, sú čerstvé ryby a morské plody, grilované mäso, alkoholický nápoj Rakija a tradičný mliečny dezert Pagar.

7. Kedy je najlepšie obdobie na návštevu ostrova Lošinj?
- Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Lošinj je od jari do jesene, keď je teplota príjemná a more je dostatočne teplé na plávanie.

8. Aké sú dopravné spojenia medzi ostrovom Lošinj a ostatnými miestami v Chorvátsku?
- Ostrov Lošinj je spojený trajektovou linkou s mestom Cres na ostrove Cres. Okrem toho je možné cestovať na ostrov autobusom alebo súkromným autom.

9. Kde môžem zakúpiť suveníry na ostrove Lošinj?
- Na ostrove Lošinj nájdete rôzne obchody so suvenírmi v turisticky vyhľadávaných oblastiach ako Mali Lošinj a Veli Lošinj.

10. Aké sú nejaké odporúčané turistické trasy a výlety na ostrove Lošinj?
- Odporúčané turistické trasy a výlety na ostrove Lošinj zahŕňajú prechádzky po prírodnom parku otoku Čikat, návštevu delfinária v Mali Lošinj, výlety na okolité ostrovy Cres a Krk, a objavovanie historických pamiatok a miestnych dedín.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky