Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Guatemala Esquipulas

Počasie Guatemala Esquipulas


Guatemala Esquipulas je malebné mesto, nachádzajúce sa vo východnej časti Guatemaly. Toto mesto je známe predovšetkým kvôli svojej významnej katolíckej bazilike, ktorej hlavnou patrónkou je Panna Mária z Esquipulas. Okrem duchovného významu je Esquipulas tiež obľúbenou turistickou destináciou vďaka svojej krásnej prírode a skvelému počasiu.

Počasie v Esquipulas je prevažne subtropické s miernym teplom. Väčšinou tu panuje konštantná teplota okolo 24-26°C počas celého roka. Miestni obyvatelia a turisti si tak môžu užívať teplé a príjemné počasie bez veľkých extrémov. Aj keď vysoké teploty môžu pôsobiť vlhko, vo vzduchu sa vždy cíti jemný vetrík, ktorý pomáha zmierniť horúčavu.

Esquipulas sa nachádza v horskom prostredí, čo prináša aj miernu zmenu počasia vo vyšších nadmorských výškach. Na rozdiel od nížin je tu teplota o niečo nižšia, a to sa stáva pre niektorých návštevníkov príjemným osviežením. Práve horské prostredie prispieva aj k čistému vzduchu a krásnemu výhľadu na okolitú krajinu.

Esquipulas má dve hlavné ročné obdobia - suché obdobie a obdobie dažďov. Suché obdobie trvá od decembra do apríla a je to najvhodnejší čas na návštevu mesta. Počas tohto obdobia sa teplota zvyčajne pohybuje okolo 25°C a neprší takmer vôbec. Práve vďaka suchému počasiu je možné stráviť viac času v exteriéroch, predovšetkým pri obdivovaní krásy baziliky a prechádzke po meste.

Naopak, obdobie dažďov sa pohybuje od mája do novembra. Počas týchto mesiacov je počasie trochu mokrejšie, ale stále príjemné. Teplota sa zníži na približne 23°C a občasné tropické búrky prinášajú osvieženie. Aj keď môže bývať niekedy sviežo, mnohí ľudia si práve toto obdobie vyberajú na návštevu kvôli nádhernému zelenej krajine a rozkvitnutým rastlinám.

V neposlednom rade, treba spomenúť aj to, že Esquipulas je známe aj pre svoje festivaly a oslavy, ktoré sa konajú v rôznych obdobiach roka. Túto časť mesta práve vďaka svojim počasovým podmienkam a krásnej prírode, ktorej vďačí za svoje meno "Záhrada Strednej Ameriky", navštevujú mnohí turisti z celého sveta.

V skratke, Guatemala Esquipulas ponúka teplé a príjemné počasie počas celého roka. Bez ohľadu na to, kedy sa sem rozhodnete prísť, môžete sa tešiť na milé teploty, čistý vzduch a skvelé výhľady. Nech už je to počas sucha alebo dažďov, Esquipulas vás určite očarí svojou atmosférou a krásou.


Najčastejšie otázky a odpovede Guatemala Esquipulas


1) Kde sa nachádza Guatemala Esquipulas?
Guatemala Esquipulas sa nachádza v departemente Chiquimula v Guatemale, v Strednej Amerike.

2) Aké je hlavné náboženstvo v Guatemale Esquipulas?
Hlavným náboženstvom v Guatemale Esquipulas je katolícky kresťanský .

3) Koľkí ľudia žijú v Guatemale Esquipulas?
V Guatemale Esquipulas žije približne 40 000 obyvateľov.

4) Aké je hlavné turistické atrakcie v Guatemale Esquipulas?
Hlavnou turistickou atrakciou v Guatemale Esquipulas je Bazilika Nuestra Señora de Esquipulas, ktorá je najväčšou a najvýznamnejšou bazilikou v krajine. Taktiež je tu aj Trh Central, ktorý ponúka tradičné produkty a rukodielky.

5) Čo je známe v Guatemale Esquipulas?
Guatemala Esquipulas je známa svojou náboženskou púťou, ktorá je každoročne navštevovaná veľkým počtom pútnikov z celého sveta.

6) Nájde sa v Guatemale Esquipulas ubytovanie pre turistov?
Áno, v Guatemale Esquipulas nájdete rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, hostincov a penziónov.

7) Aké sú typické jedlá v Guatemale Esquipulas?
V Guatemale Esquipulas sa podávajú rôzne typy tradičných guatemalských jedál, ako napríklad tamales, pupusas, pozole alebo guatemalská káva.

8) Aké aktivity môžete v Guatemale Esquipulas podnikať?
V Guatemale Esquipulas si môžete vychutnať prechádzky po meste, návštevu baziliky, nákupy na trhu Central a objavovanie okolitej prírody.

9) Ako si rezervovať letenku alebo ubytovanie do Guatemaly Esquipulas?
Letenky a ubytovanie do Guatemaly Esquipulas si môžete rezervovať cez internetové cestovné agentúry alebo priamo na webových stránkach leteckých spoločností a hotelov.

10) Koľko času by som mal stráviť v Guatemale Esquipulas?
Odporúča sa stráviť v Guatemale Esquipulas aspoň 1-2 dni, aby ste si stihli vychutnať hlavné turistické atrakcie a pocity z púte.


Ubytovanie Guatemala Esquipulas


Guatemala, bohatá na kultúru a históriu, je jedným z najnavštevovanejších miest v celej Strednej Amerike. Keď sa v Guatemale hovorí o turizme, Esquipulas je jedným z najznámejších miest, ktoré ponúka turistom nezabudnuteľné zážitky.

Esquipulas, malé mesto v departemente Chiquimula, sa nachádza priamo na hranici s Hondurasom. Je to miesto, kde sa stretávajú náboženské tradície, kultúry a histórie. Mesto je známe pre svoju baziliku, ktorá je považovaná za najvýznamnejšie náboženské miesto v celej Kostarike, Paname, Nicarague a Salvádore.

Ak chcete navštíviť toto krásne miesto, musíte si nájsť vhodné ubytovanie. Esquipulas ponúka množstvo možností, aby ste sa mohli ubytovať podľa vlastných požiadaviek a preferencií.

Jednou z možností je zvoliť si niektorý z hotelov v centre mesta. Pre tých, ktorí chcú zažiť pravú guatemalskú kultúru, je ideálnym miestom Rancho Grande Hotel & Restaurant. Hotel ponúka pohodlné, priestranné izby s vlastným kúpeľňou a satelitnou TV. Rancho Grande ponúka tiež nádherné výhľady na mesto a baziliku.

Ak hľadáte niečo viac luxusné a nadštandardné, Holliday Hotel by Porta Hotels je tou správnou voľbou pre vás. Hotel sa nachádza len pár minút chôdze od baziliky a ponúka moderné a elegantné izby s klimatizáciou a WiFi zdarma. Hotel tiež ponúka vlastné parkovisko, detskú herňu a fitness centrum.

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, existujú aj Viacero moţnosti, ako napríklad penzióny a hostely. Hostal El Mirador je malebný hostal, ktorý sa nachádza len pár metrov od baziliky. Poskytuje základné zariadenia, ale ponúka útulné a pohodlné ubytovanie pre tých, ktorí sa chcú bavit s miestnymi ľuďmi a spoznať kultúru skutočnej Guatemale.

Nezáleží na tom, kde sa rozhodnete ubytovať v Esquipulas; toto miesto vás určite očarí svojou nádhernou kultúrou, priateľskými ľuďmi a krásnou krajinou. Navštívte túto časť sveta a objavte kúzlo Guatemaly!


Letenka Guatemala Esquipulas


Ešte pred niekoľkými rokmi bola Guatemala pre turistov menej zaujímavá destinácia. Dnes už však mnohí cestovatelia objavujú krásy tejto krajiny. Ak plánujete cestu do Guatemala, jedným z miest, ktoré by ste do svojho itinerára mali začleniť, je mesto Esquipulas.

Esquipulas je srdcom náboženského turizmu v Guatemale. Je to miesto, kde sa nachádza najvýznamnejší kostol v krajine – Bazilika Svätého Krista Nazaretského. Tento kostol je považovaný za jeden z najdôležitejších katolíckych pútnických miest v celej Latinskej Amerike. K nim prichádzajú tisícky pútnikov z celého sveta, aby sa poklonili 38-centimetrovému kameňu zobrazujúcemu Krista.

Okrem toho, čo robí Esquipulas takým špeciálnym miestom, sú tiež krásne okolité kopce a priezračné vodopády. Tí, ktorí si radi užívajú prírodu, určite ocenia túto časť Guatemaly. V meste nájdete aj niekoľko múzeí, ktoré vám pomôžu pochopiť základy duchovného života v tomto regióne.

Aby ste došli do Esquipulas, budete potrebovať letenku. Najlepšou možnosťou je letenka do guatemalského hlavného mesta Guatemala City. Z letiska môžete do mesta Esquipulas ísť autobusom alebo taxíkom. Je to približne 3 hodinová cesta.

Po príchode do Esquipulas by ste mali navštíviť Baziliku Svätého Krista Nazaretského a obdivovať výnimočnú architektúru tohto kostola. Navštívte však aj miesta v okolí, aby ste získali plný obraz o tom, čo táto oblasť Guatemaly ponúka. Na konci dňa sa môžete večerať v jednom z miestnych reštaurácií a získať chuť na miestne kulinárske špeciality.

V Esquipulas vás bude fascinovať nádhera a očarovanie a ak máte radi historické a náboženské miesta, odporúčame túto destináciu určite navštíviť. Nezabudnite si zabezpečiť letenku do Guatemaly a začnite plánovať svoju cestu.


Dovolenka Guatemala Esquipulas


Guatemala je fascinujúcim cestovateľským cieľom so svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernou prírodou. Medzi najkrajšie miesta, ktoré navštíviť v rámci tejto krajiny, patrí aj mesto Esquipulas.

Esquipulas sa nachádza v západnej časti Guatemaly, len niekoľko kilometrov od hraníc s Hollandskou a Salvadorskou republikou. Mesto je najznámejšie ako dôležité spirituálne centrum pre katolíkov, ktorí sem prichádzajú z celej Strednej Ameriky na púte do Baziliky Svätého Krista Nazaretského.

Bazilika Svätého Krista tohto mesta je známa svojou vzácnu sochou čierneho Krista, ktorý mal podľa legendy liečiace schopnosti. K pútnikom, ktorí prišli s vierou vo svoje srdce, bol pridelený zázrak. Preto tu prichádzajú tisíce pútnikov každý rok, aby sa modlili, vyprosovali si zázraky alebo len obdivovali krásu tejto svätyne. Pred bazilikou sa nachádza námestie so širokými chodníkmi, reštauráciami a obchodmi, kde si môžete kúpiť suveníry alebo si vychutnať miestne jedlá.

Zalezené v kúpeľnom stredisku Aguas Termales, ktoré je iba niekoľko minút autom od Esquipulas, sú horúce pramene s minerálnou vodou, ktorá má liečivé účinky na rôzne ochorenia. Miesto je obklopené prírodou, kde si môžete užiť relaxačný a omladzujúci zážitok. Po dlhom dni strávenom púťou po meste a modlitbách je kúpeľ v horúcich prameňoch ideálnym spôsobom, ako si rozšíriť svoje svaly a oddýchnuť si.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu v okolí Esquipulas možnosť absolvovať prechádzky po džungli alebo návštevu niektorých archeologických miest. Napríklad, blízko mesta je archeologická oblasť Copán, ktorá je známa svojimi starobylými majestátnymi stavbami zo staroveku. Prečítanie histórie a objavovanie tohto miesta, ako aj návšteva múzea v Copáne, je skvelým spôsobom, ako sa ponoriť do minulosti krajiny.

Ďalšou zaujímavosťou v tejto oblasti je miesto s názvom Grutas de Lanquin, ktoré je súborom jaskýň a jeskyní. Ich impresívne štruktúry vám umožnia objaviť krásy, ktoré sa skrývajú pod zemou. Po lete na jednom z najväčších pieskových kopcov v Strednej Amerike, El Zacaton, môžete pokračovať v objavovaní jaskýň a ich tajomstiev.

Esquipulas je skutočným klenotom Guatemaly, ktorý si zaslúži návštevu. Okrem bohatej histórie a náboženskej dôležitosti, mesto ponúka aj veľa príležitostí pre dobrodružstvo alebo jednoducho oddych a relaxáciu. Je to miesto, ktoré vás zbaví stresu a ponúkne vám neopakovateľný zážitok.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky