Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)

Ubytovanie Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je známy svojou bohatou históriou a vzrušujúcimi pamiatkami. Jednou z najnavštevovanejších oblastí v Egypte je Luxor, ktorý je domovom množstva úžasných miest a pamiatok, vrátane Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolia kráľov.

Luxor, považovaný za obľúbené cíle turistov, je známy aj ako "svetelná komnata Egypta". Je to fascinujúce mesto, ktoré je obklopené krásou rieky Nil a pamiatkami z dávnej minulosti. Ubytovanie v Luxore ponúka širokú škálu možností pre turistov, či už preferujú luxusné hotely alebo skromnejšie penzióny.

Jednou z najdôležitejších pamiatok v Luxore je Chrám Medinet Habu, ktorý je nevyhnutnou zastávkou pre každého milovníka histórie. Tento chrám bol postavený za vlády faraóna Ramesesa III. a slúžil ako jeho rezidencia. Je považovaný za jednu z najlepšie zachovaných stavieb v Egypte a je zapísaný na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Svojou veľkosťou a komplexnosťou zachovanej architektúry Medinet Habu poskytuje návštevníkom fascinujúci pohľad na starovekú egyptskú civilizáciu.

Dóra Hatshepsut je ďalšou významnou atrakciou v Luxore. Tento úchvatný chrám bol postavený pre faraónku Hatshepsut, jedinú ženu, ktorá vládla nad Egyptom ako samostatná vládkyňa. Dóra Hatshepsut je považovaná za unikátny príklad architektonického vedenia v staroveku. Je postavená zo žulových útesov a ponúka krásny výhľad na údolie a rieku Nil.

Údolie kráľov je ďalšou pamiatkou, ktorá si zaslúži vašu pozornosť. Je to miesto, kde sú pochovaní mnohí faraóni z obdobia Nového kráľovstva. Údolie je známe svojimi nádhernými hrobkami a dokonalou krásou prírodného prostredia. Je tu množstvo exkurzií a sprievodcov, ktorí vám umožnia preskúmať hlboko do tajomstva týchto hrobiek a pochopiť históriu Egypta.

Ubytovanie v Luxore je vo všeobecnosti bezpečné a pohodlné. Mnoho hotelov a penziónov sa nachádza priamo v centre mesta a ponúka všetky potreby pre turistov. Okrem toho, niektoré hotely majú aj vlastné bazény a reštaurácie, kde si môžete vychutnať autentické egyptské jedlá.

Často je možné nájsť aj ubytovanie na brehu rieky Nil, kde môžete vyčerpať očarujúcu krajinu a západy slnka nad riekou.

Váš pobyt v Luxore bude nezabudnuteľným zážitkom. Od krásnych chrámov a hrobiek po pohostinnosť a kultúru miestnych obyvateľov, Luxor vás zaručene ohromí a poskytne vám možnosť opäť sa pripojiť k minulosti Egypta. Bude to dobrodružstvo, ktoré si budete pamätať na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


1. Kde sa nachádza Luxor v Egypte?
Luxor sa nachádza na východnom brehu rieky Níl v Hornom Egypte.

2. Aké pamiatky môžem vidieť v Luxore?
V Luxore sa nachádza mnoho známych pamiatok, vrátane Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolia kráľov.

3. Čo je Chrám Medinet Habu?
Chrám Medinet Habu je jeden z najväčších a najlepšie zachovaných chrámov v Luxore. Bol postavený za vlády Ramsesa III. a slúžil ako jeho pohrebisko.

4. Čo je Dóra Hatshepsut?
Dóra Hatshepsut je jedným z najznámejších chrámov v Luxore. Bol postavený pre faraónku Hatshepsut a je považovaný za jednu z najdôležitejších kráľovských hrobiek v Egypte.

5. Čo je Údolie kráľov?
Údolie kráľov je miesto, kde boli pohrebiská mnohých faraónov a vyšších členov kráľovskej rodiny. Nachádza sa v blízkosti Luxoru a je považované za jednu z najdôležitejších archeologických lokalít v Egypte.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu Luxoru a jeho pamiatok?
Najlepšia doba na návštevu Luxoru je v zime (november až február), keď je počasie príjemné a nie je príliš horúco. V lete je veľmi horúco a môže byť nepríjemné pre turistov.

7. Ako sa dostať do Luxoru?
Luxor je dostupný letecky cez medzinárodné letisko Luxor. Môžete sa tam tiež dostať loďou po rieke Níl z Káhiry alebo iných miešť v Egypte.

8. Je Luxor bezpečné miesto na návštevu?
Luxor je považovaný za relatívne bezpečné miesto na návštevu. Je však vždy dôležité sledovať aktuálne cestovné upozornenia a riadiť sa miestnymi pokynmi a odporúčaniami.

9. Aká je vstupná cena do pamiatok v Luxore?
Vstupné do pamiatok v Luxore sa môže líšiť, ale priemerne je to približne 100 egyptských libier pre zahraničných návštevníkov a 60 egyptských libier pre miestnych obyvateľov.

10. Má Luxor aj iné zaujímavosti okrem pamiatok?
Okrem pamiatok je v Luxore mnoho ďalších zaujímavostí. Môžete sa prechádzať na nábreží rieky Níl, navštíviť trhy s miestnymi suvenírmi a skúsiť tradičnú egyptskú kuchyňu v miestnych reštauráciách.


Letenka Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je krajina, ktorá je plná histórie, kultúry a artefaktov, ktoré ožívajú pred očami návštevníkov zo všetkých končín sveta. A keď hovoríme o Egypte, mnohým sa automacky vybaví pohľad na chrámy, múzeá, monumenty a jaskyne, ktoré sú roztrúsené po celom území tejto fascinujúcej krajiny. Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Egypte patrí Luxor, ktorý nájdeme na východnom pobreží rieky Níl. Tento staroveký a historický mesto je domovom niektorých najznámejších a najfascinujúcejších pamiatok na svete, vrátane chrámu Medinet Habu, Dóry Hatshepsut a Údolia kráľov.

Pri plánovaní cesty sa nevyhýbajte návšteve týchto klenotov, ktoré sa nachádzajú v meste Luxor. Najlepší spôsob, ako načerpať atmosféru, históriu a kultúru Egypťanov, je podať si letenku do Luxoru.

Chrám Medinet Habu sa neďaleko Luxoru stal jedným z najzaujímavejších pamiatok v Egypte. Bol založený v 18. dynastii a bol určený na uctievanie sobášnej bohyne Amunet, ktorá bola jednou z najvýznamnejších božstiev v Egypte. Stavaný z pieskovca, tento monument pochádza z obdobia Nového kráľovstva a pýši sa nádhernými zatrieseniami a freskami. Tu môžete vidieť aj obrovské kamiene symbolizujúce formy úcty a vyzretosti, ktoré sa použili pri stavbe časti chrámu.

Dóra Hatshepsut je jedným z najimpresívnejších pamiatok v Egypte. Dokonalá architektúra, umiestnenie a design tejto stavby sú natoľko jedinečné, že sa stal jednou z najnavštevovanejších atrakcií v Luxore. Byla založena kráľovnou Hatshepsutou, ktorej meno sa stalo symbolem moci a bohatstva kráľovského dvora za jej vlády. Podľa niektorých historikov, táto stavba bola založená ako pamätný signál na jej úspešné kráľovstvo, ale tiež ako pokus chrániť Egypt pred zahraničnými vpádmi.

Údolí kráľov bolo významné miesto v starej egyptské kultúre královstvo. Toto údolie bolo považované za kraj zaľúbenia a posmrtného odpočinku mnohých faraónov a kráľov. V podzemných hroboch môžete vidieť sochy, malby a dekorácie. Sieť hrobiek obsahovala spočiatku kráľovské faraóny a osoby blízke královskej rodine, ale postupom času sa tu začali pohybovať ďalšie osoby.

Ako vidieť, mesto Luxor je plné skvostov a scenérie v reálnom svete. To, čo ho robí takým zaujímavým, sú jeho histórie, skvelé atrakcie a skutočne fascinujúce umenie a architektúra. Tak prečo si nenechať ujsť toto bohatstvo a pozvite letenku a váš zážitok Luxora bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom!


Dovolenka Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je krajinou bohatou na históriu a kultúru, a to sa prejavuje aj v jeho mnohých turisticky atraktívnych lokalitách. Jednou z najznámejších destinácií je mesto Luxor, ktoré sa nachádza na východnom brehu rieky Níl. Toto miesto je považované za jedno z najstarších a najdôležitejších archeologických lokalít v Egypte, kde si môžete vychutnať bohatú existenciu starovekej egyptské civilizácie.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií v Luxore je nepochybne Chrám Medinet Habu. Tento starobylý chrám, ktorý bol postavený v 16. storočí pred našim letopočtom ako hrobka faraóna Ramesesa III., je považovaný za jeden z najlepšie zachovaných egyptských chrámov. Jeho veľkolepá architektúra, jemne vyrezávané zdi a obrazy ponúkajú návštevníkom jedinečný pohľad na egyptskú históriu a náboženstvo.

Ďalšou dôležitou zastávkou je Dóra Hatshepsut, nádherný chrám, ktorý bol postavený pre najslávnejšiu egyptskú kráľovnú a panovníčku Hatshepsut. Tento chrám je jedinečný svojou architektúrou, pretože kombinuje tradičné egyptské prvky s inovatívnymi dizajn mi, ako sú väčšie okná a terasy. Prieskumy potvrdili, že tento chrám bol v minulosti vystavený zničujúcim útokom, ale jeho krása a veľkoleposť sa stále týčia nad okolitou krajinou.

Napokon, Údolie kráľov je jednou z najpopulárnejších atrakcií v Luxore. Toto údolie je známe ako miesto, kde boli pochovaní niektorí z najslávnejších egyptských faraónov vrátane Tutanchamona a Ramesesa II. Jeho hlboké kamenné tunely a hrobky poskytujú fascinujúci pohľad do minulosti. Údolie kráľov je však známe aj svojimi farebnými nástennými maľbami, kde sú zobrazené príbehy života po smrti a prípravy na "posmrtný život".

Luxor je preto skutočným rajom pre milovníkov histórie a archeológie. Môžete tu stráviť dni prechádzaním sa chrámami a púšťou a objavovať kúzlo starovekého Egypta. Mesto tiež ponúka moderné hotely, reštaurácie a obchody, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si moderný comfort.

Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku, nezabudnite zahrnúť do svojho zoznamu miest aj Luxor v Egypte. Táto neskutočná destinácia vám ponúka jedinečné pohľady do histórie civilizácie, ktorá mala obrovský vplyv na vývoj celého ľudstva. Či už ste archeológom, históriou nadšencom alebo sa jednoducho chcete ponoriť do starovekého Egypta, Luxor vám ponúka nezabudnuteľnú skúsenosť, ktorú budete chcieť opakovať znova a znova.


Počasie Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Luxor, jedno z najobľúbenejších miest v Egypte, je známe svojou nádhernou krajinou a slávnymi historickými pamiatkami. Toto miesto láka turistov z celého sveta svojou bohatou históriou a kultúrou. Okrem fascinujúcich pamiatok, ako je Chrám Medinet Habu, Dóra Hatshepsut a Údolie kráľov, je Luxor tiež známy svojím teplým a slnečným počasím.

Egypt je známy svojimi horúcimi letnými mesiacmi, s teplotami stúpajúcimi až k 40 ° C. Leto v Luxore trvá od mája do septembra a je to obdobie, kedy tu býva veľmi horúco a suché. Turisti radšej navštevujú Luxor na jar, kedy teploty sú miernejšie a príjemnejšie. Teploty v tomto období sú okolo 25-30 ° C. Najlepšími mesiacmi na návštevu Luxoru sú marec a apríl, kedy tu panuje príjemné a slnečné počasie.

Väčšina dní v Luxore je slnečných s minimálnou oblačnosťou. Slnečné lúče zahrievajú túto oblasť, čo je dôvod, prečo je Luxor známy ako jedno z najhorúcejších miest v Egypte. Pri návšteve pamiatok, ako je Chrám Medinet Habu, Budova Hatshepsuta a Údolie kráľov, je dôležité dobre sa pripraviť na horúce a slnečné počasie. Odporúča sa nosiť ľahké oblečenie, čiapku, opaľovací krém a veľa vody, aby ste sa vyhli úpalom a dehydratácii.

Okrem horúceho počasia si návštevníci v Luxore môžu vychutnať aj suché klimatické podmienky. Vďaka svojej polohe v Saharskej poušti je Luxor jedným z najsuchších miest v Egypte. Tieto suché podmienky prispievajú k uchovaniu a zachovaniu historických pamiatok, ako sú chrámy, hrobky a pamätníky. Turisti majú tak možnosť objaviť tisícročia staré umenie, ktoré je dodnes vynikajúcom stave.

Počas zimných mesiacov, od decembra do februára, teploty v Luxore klesajú na približne 10-15 ° C. Tieto mesiace sú obdobím, kedy je tu mierny rast oblačnosti a sú pravdepodobnejšie krátke dažďové sprchy. Napriek tomu je teplota stále príjemná a väčšina dní je slnečných, čo umožňuje návštevníkom pohodlne objavovať miestne pamiatky.

Luxor, s bohatou históriou a nádherným počasím, je jednou z najkrajších destinácií na svete pre milovníkov histórie a cestovanie. Jeho slnečné a teplé podnebie je ideálne pre obdivovateľov egyptských pamiatok. Ak túžite po dobrodružstve a objavení histórie Egypta, Luxor je miestom, ktoré vás nenechá chladnými.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky