Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Filipíny Baguio

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Baguio


Otázka: Na akom kontinente sa nachádza Baguio?
Odpoveď: Baguio sa nachádza na ostrovnej krajine Filipíny v juhovýchodnej Ázii.

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Baguia?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Baguia, je letecky do Manily a potom autobusom alebo taxíkom do Baguia.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity v Baguio?
Odpoveď: Medzi najlepšie aktivity v Baguio patrí návšteva Baguio Botanical Garden, návšteva Mines View Park, prechádzka po tajomnej jaskyni a kúpanie sa v Baguio Public Market.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Baguio?
Odpoveď: Najlepšie reštaurácie v Baguio sú Good Taste Cafe & Restaurant, 50’s Diner, Cafe by the Ruins a Bliss Cafe.

Otázka: Aké sú najlepšie hotely v Baguio?
Odpoveď: Najlepšie hotely v Baguio sú Baguio Holiday Villas, The Manor at Camp John Hay a Forest House Bed and Breakfast.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Baguia?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Baguia je v zimných mesiacoch od novembra do februára, keď je počasie jemné a slnečné.


Počasie Filipíny Baguio


Baguio, ležiaca vo vnútrozemí Filipín, je jedno z najpopulárnejších letných miest v krajine. Mesto sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške a ponúka príjemný a chladnejší podnebný charakteristiku, na rozdiel od zvyšku tropických Filipín. Toto výnimočné počasie Baguio robí atraktívnym cieľom nielen pre turistov, ale aj pre obyvateľov susedných miest.

Jednou z charakteristík počasia v Baguio je chladnejší podnebný režim. Vďaka svojej nadmorskej výške približne 1 540 metrov nad morom je tu oveľa chladnejšie ako v ostatných oblastiach Filipín. Priemerne teploty sa pohybujú okolo 15 – 26 stupňov Celzia. V porovnaní s prímesou Filipín, kde priemerne teploty v lete dosahujú až 38 stupňov Celzia, je to obrovský rozdiel. Chladné počasie Baguio je najlepšie počas letných mesiacov, kedy je to príjemné útočisko od horúčav a vlhkosti, ktoré sú charakteristické pre ostatné oblasti Filipín.

Okrem nižších teplôt je Baguio známe aj pre svoju vyššiu mieru zrážok. Zväčša prší v dolnom podnebí, ale počas daždivých období je množstvo zrážok vyššie aj v Baguiu. Najväčší počet zrážok sa zaznamenal v monzúnovej sezóne, ktorá trvá od júna do októbra. Počas tejto doby môžu byť zrážky silné a intenzívne. Aj keď je Baguio známe ako "mesto v oblakoch", keďže často uvoľňuje hustú hmlu a oblačnosť, nedá sa povedať, že prevažujúci stav počasia je nepriaznivý. Veľakrát sú to len krátke búrky, ktoré rýchlo prechádzajú a nebránia návštevníkom a miestnym ľuďom vychutnať si krásu Baguia.

Vďaka svojmu unikátnemu podnebiu je Baguio známe ako „letná metropola Filipín“. Milióny turistov každý rok prichádzajú do tohto mesta na útek pred horúčavou a tak tiež pre svoje známe turistické atrakcie. Medzi najobľúbenejšie miesta patria Burnham Park, ktorý ponúka zelene obkolesené piesočné pláže a parky na relaxáciu, a Mines View Park, z ktorého sa ponúka úžasný výhľad na Baguio. Okrem toho je tu aj Botanická záhrada a Wright Park so svojimi slávnymi pasiatymi koňmi, ktoré sú lákadlom pre mladých i starých.

V Baguio návštevníci zažijú chladnejšie počasie, ktoré je vzácne v tropickom podnebí Filipín. Je to kombinácia nižších teplôt a vyššieho množstva zrážok, čo robí toto miesto atraktívnym pre tých, ktorí sa chcú vydať z oblastí s horúčavami a vlhkosťou. Okrem jedinečného počasia ponúka Baguio aj množstvo turistických atrakcií, ktoré môžu licencovať návštevníci, aby si užili svoju dovolenku.


Ubytovanie Filipíny Baguio


Baguio je mesto na ostrove Luzon na Filipínach a je známe ako jeden z najobľúbenejších turistických cieľov v krajine. Je to prekrásne miesto, obklopené hrejivým horským prostredím a ponúka mnoho aktivít a atrakcií pre návštevníkov. Ak sa chystáte navštíviť Baguio, vyberanie ubytovania je dôležitou súčasťou plánovania. Tu je prehľad niektorých možností ubytovania v tomto úžasnom meste.

1. Hotely: Baguio má mnoho luxusných hotelov, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie a širokú škálu zariadení. Môžete si vybrať medzi hotelmi rôznych cenových kategórií, od luxusných 5-hviezdičkových zariadení po cenovo dostupnejšie možnosti. Niektoré hotely majú vlastné športové vybavenie, reštaurácie a wellness centrá, takže si môžete oddýchnuť po celodennom preskúmaní miestnych atrakcií.

2. Penzióny a motely: Ak preferujete viac neformálnu atmosféru a dostupnejšie ceny, penzióny a motely sú skvelou možnosťou. Mnoho z nich sa nachádza v blízkosti centra mesta a turistických atrakcií. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú jednoduché, čisté izby a ochotných personál, ktorí vám radi poskytnú informácie o miestnych zaujímavostiach.

3. Chaty a rezorty: Ak preferujete prírodnejšie prostredie a oddych v pokoji, Baguio ponúka aj chaty a rezorty. Tieto ubytovacie zariadenia sa zvyčajne nachádzajú mimo mesta, v prírodnom prostredí, ale sú stále dostupné vďaka dobrej dopravnej dostupnosti. Rezorty často ponúkajú širokú škálu zariadení a aktivít, ako sú bazény, wellness centrá a reštaurácie, čo poskytuje všestranný pobyt pre návštevníkov.

4. Airbnb: Ak máte radi viac domácu atmosféru a chcete si vybrať z rôznych možností, Airbnb je skvelou voľbou. Môžete si nájsť celé apartmány alebo izby v domoch miestnych obyvateľov, čo vám umožňuje preskúmať miestnu kultúru a žiť ako miestni. Tento typ ubytovania je tiež väčšinou cenovo výhodný a poskytuje príležitosť stretnúť sa s miestnymi ľuďmi.

Nezávisle na tom, aké ubytovanie si vyberiete, v Baguio sa nebudete nudiť. Mesto ponúka mnoho atrakcií vrátane známych miest ako Camp John Hay, Botanickej záhrady, Burnham Parku a Mines View Parku. Okrem toho môžete navštíviť aj miestne trhy, kde si môžete zakúpiť miestne remeslá a suveníry.

Ak sa plánujete vydať na Filipíny a navštíviť Baguio, určite by ste mali investovať do kvalitného ubytovania. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, mesto ponúka možnosti, ktoré uspokoja všetkých návštevníkov. Uistite sa, že svoje ubytovanie rezervujete vopred, aby ste si mohli vychutnať svoj pobyt v tomto nádhernom horskom meste.


Dovolenka Filipíny Baguio


Dovolenka na Filipínach môže byť naozaj nezabudnuteľným zážitkom. Krajina ponúka nespočetné množstvo nádherných pláží, prírodných parkov, vzácnych druhov fauny a flóry, ale aj turistických miest s bohatou históriou. Jedným z týchto miest je aj Baguio City.

Baguio City leží v horách Cordillera v severnej časti filipínskeho ostrova Luzon. Je to mesto, ktoré je známe svojím príjemným podnebím, kvitnúcimi záhradami a nádhernými výhľadmi na okolitú prírodu. Turisti si môžu užiť množstvo aktivít a zároveň sa pohodlne ubytovať v niektorom z mnohých hotelov a rezortov, ktoré ponúka.

Jedným z najobľúbenejších aktivít medzi turistami, ktorí si zvolia dovolenku v Baguio City, je návšteva The Mansion. Je to oficiálna rezidencia prezidentov Filipín, ktorá bola postavená v štýle anglickej vidieckej rezidencie. Okolo The Mansion sa tiahne veľký park, ktorý je ideálny na pikniky, prechádzky alebo lezenie na stromy.

Ďalším veľmi populárnym miestom v Baguio City je Burnham Park. Park je veľký viac ako 30 hektárov a návštevníci si môžu užiť množstvo aktivít, ako sú jazda na lodičkách, plachtenie, cyklistiku alebo prechádzky pozdĺž jazier. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi a taktiež pre ľudí, ktorí si chcú oddýchnuť v prírode.

Na ďalšom mieste si môžete pozrieť nádherný Baguio Cathedral, ktorý stojí od roku 1936. Katedrála je považovaná za jeden z najkrajších kostolov na Filipínach a je to aj kultúrne dedičstvo mesta. Výnimočným znakom Baguio Cathedral je jeho zvonkohra, ktorá hrajú melódie každý deň.

Ďalšie atrakcie sú Tam-Awan Village, ktoré je dedinka, ktorá sa nachádza v lese a ponúka skutočný zážitok z filipínskej kultúry, alebo Bell Church, ktorá bol postavená v roku 1960 a je považovaná za jeden z najkrajších budhizmus chrámov na Filipínach.

Okrem týchto miest môžu turisti v Baguio City navštíviť aj množstvo múzeí, galérií a obchodíkov. Centrum mesta je tiež ideálne miesto pre nákupy a prechádzky po moderných uliciach.

Ak sa chystáte plánovať dovolenku na Filipínach, nezabudnite zaradiť Baguio City na svoj zoznam. Je to miesto, kde si určite užijete svoj pobyt a získate nezabudnuteľné zážitky z filipínskej kultúry a prírody.


Letenka Filipíny Baguio


Ak sa chystáte na dovolenku alebo cestu do Filipín, mesto Baguio by nemalo chýbať vo vašom itinerári. Toto okúzľujúce horské mesto je jedným z najobľúbenejších turistických miest na Filipínach a ponúka mnoho zážitkov a krásnych miest na objavovanie.

Ak chcete navštíviť Baguio, prvým krokom je nájsť vhodnú letenku. Existuje niekoľko možností pre letenky z rôznych destinácií na Filipínach do Manily, a potom môžete pokračovať v ceste na Baguio. Existuje tiež priama letisko v Baguiu, ale väčšina turistov preferuje lietať do Manily a odtiaľ si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu na cestu do Baguia.

Keď máte vrecká plné a letenku zabezpečenú, prichádza ten najlepší moment - skutočná návšteva Baguia. Toto mesto sa nachádza v Cordillera Mountains a je známe svojimi úchvatnými scenériami. Najlepší čas na návštevu je počas letných mesiacov, keď je mesto čerstvé a chladné kvôli svojmu horskému prostrediu. Baguio je tiež známe ako "mestá vo vzduchu" kvôli jeho výške, ktorú dlho navštevovali po sezoněcelegánov a koloniálni vládni úradníci.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste si mali vybrať Baguio ako cieľovú destináciu, je jeho zaujímavé turistické miesta. Napríklad, The Mansion je rezidencia prezidenta Filipín a je známa svojou koloniálnou architektúrou a veľkoleposťou. Ďalšou zaujímavou atrakciou je Botanická záhrada označovaná tiež ako "Miesto trvajúcej harmónie". Táto rozsiahla botanická záhrada je domovom mnohých druhov flóry a fauny a ponúka návštevníkom príjemnú atmosféru a pestrosť farieb.

Pre milovníkov dobrodružstva a outdoorových aktivít je Baguio víťazom. Môžete sa zúčastniť trekov a túr na vrchol Mt. Yangbew alebo Mt. Costa, kde si môžete vychutnať krasokorčuľovanie alebo piknikovať s rodinou a priateľmi.

Ak ste gurážni, nezabudnite navštíviť veľký Baguio Public Market, kde si môžete kúpiť najčerstvejšie miestne produkty a tradičné suveníry. Mesto je tiež známe pre chutné a špeciálne jedlo ako Baguio Strawberry a Baguio Záhradu Radler, nezabudnite si dopriať tieto miestne pochúťky.

V neposlednom rade, Baguio je miesto, ktoré ponúka jedinečný kúsok miestneho kultúrneho dedičstva. Baguio je sídlom mnohých cyrilských rodín, ktoré sú známe svojou umením a výrobou rukodiel. Môžete navštíviť Baguio čínsky chrám alebo maňilskú katedrálu, ktorá odráža miestne náboženské a kultúrne tradície.

Ak budete mať šťastie, môžete sa zúčastniť aj niektorých miestnych festivalov a podujatí, ktoré Baguio ponúka počas celej roka. Najznámejším z nich je Panagbenga Festival, ktorý slávi jar a úchvatné kvety, ktoré rozkvitajú vo meste.

Všetky tieto zážitky a miesta v Baguiu stoja za to, a preto neváhajte a rezervujte si letenku do tohto úchvatného mesta na Filipínach. Zaručene si vychutnáte prírodné krásy, adrenalin a kultúrne bohatstvo, ktoré toto miesto ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky