Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Filipíny Siargao Island

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Siargao Island


1. Čo je Siargao Island?
Siargao Island je ostrov nachádzajúci sa v provincii Surigao del Norte na Filipínach. Je známy ako raj pre surferov a taktiež ponúka nádherné pláže a prírodné scenérie.

2. Ako sa dostanem na Siargao Island?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na Siargao Island, je lietadlom. Letecká spoločnosť Philippine Airlines ponúka priame lety z Manily do mesta Siargao. Existujú tiež možnosti prepojenia cez mesto Cebu.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Siargao Island?
Najlepší čas na návštevu Siargao Island je počas suchého obdobia, ktoré trvá od mája do októbra. Toto obdobie je ideálne pre surferov, pretože vlny sú silnejšie a konajú sa rôzne surfové súťaže.

4. Aké sú hlavné aktivity na Siargao Island?
Hlavnou aktivitou na Siargao Island je surfovanie. Ostrov je domovom k najdlhšiemu surfovaciemu reef breaku na svete, známemu ako Cloud 9. Okrem toho môžete tiež navštíviť zátoky s jaskyňami, ako je Magpupungko Rock Pool, až poľahat na piesku na plážach ako Guyam Island alebo Daku Island.

5. Aké sú najlepšie pláže na Siargao Island?
Medzi najlepšie pláže na Siargao Island patria pláž Naked Island, pláž Guyam Island, pláž Daku Island a pláž General Luna. Každá z nich ponúka nádherné piesočné pláže, tyrkysové vody a príležitosť relaxovať až do sýtosti.

6. Sú na Siargao Island hotelové ubytovania?
Áno, na Siargao Island sú dostupné rôzne možnosti ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, lacnejšími hotelmi alebo tiež privátnymi vilami a bungalovmi. Odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, pretože ostrov je čoraz populárnejší turistickou destináciou.

7. Existuje na Siargao Island reštauračná ponuka?
Áno, na Siargao Island je veľa reštaurácií a jedální, ktoré ponúkajú širokú škálu jedál. Môžete si vychutnať tradičné filipínske jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu. Niektoré z najobľúbenejších reštaurácií zahŕňajú Shaka Siargao, Kalinaw Resort, Bravo Beach Resort a Kermit Surf Resort.

8. Ako sa pohybujem na Siargao Island?
Na Siargao Island sa môžete pohybovať motocyklom, ktorý môžete prenajať v niektorom z pôžičiek vozidiel. Tiež je možné si prenajať bicykel alebo využiť tricycle, čo je miestny spôsob dopravy.

9. Aké sú ďalšie atrakcie na Siargao Island?
Okrem surfingu a plážovania, Siargao Island ponúka ďalšie atrakcie vrátane potápania a šnorchlovania, vodopádov ako Sugba Lagoon, a tiež možnosti návštevy rybárskych dedín a trhov.

10. Aké je počasie na Siargao Island?
Počasie na Siargao Island sa mení. Suché obdobie je od mája do októbra s teplejšími teplotami a slnečnými dnami, zatiaľ čo daždivé obdobie je od novembra do apríla, kedy môžu nastávať pravidelné dážďové prehánky.


Počasie Filipíny Siargao Island


Napíšeme ti článok o počasí na Filipíne na Siargao Island:

Siargao Island, ležiaci na Filipínach, je obľúbenou destináciou nielen pre surferov, ale aj pre tých, ktorí túžia zažiť krásne prírodné scenérie a relaxovať na nádherných plážach. Pred cestou na tento ostrov je dôležité poznať miestne počasie, aby ste mohli plánovať svoj pobyt a aktivity v závislosti od aktuálnych poveternostných podmienok.

Siargao Island sa nachádza v Tichom oceáne, čo znamená, že jeho klimatické podmienky sú ovplyvnené monzúnovým obdobím. Toto obdobie sa delí na suchý a dažďový sezóny.

Suchý sezóna na Siargao Island trvá zhruba od decembra do mája, s marecom a aprílom označovanými ako najteplejšie mesiace. Teploty môžu dosahovať až 32 °C, s očakávanou priemernou teplotou okolo 28 °C. Počas suchého obdobia je celkovo menej zrážok a slnečných dní je hojne. Toto je ideálne obdobie pre milovníkov plážových aktivít a surfovanie.

Na druhej strane, dažďový sezóna prichádza zvyčajne od júna do novembra. V týchto mesiacoch sa teplota mierne znižuje na približne 24 °C a vyskytuje sa väčšie množstvo zrážok. Avšak, ani počas dažďového obdobia nie je na ostrove neustále a intenzívne pršať. Aj keď môže byť pravda, že miestne rezorty a obchody možno budú ponúkať zvýšené ceny počas "tourist season" (turistického obdobia) zahrňujúce sviatok Aloguinsanon. Turistická sezónačasto pokračuje v novembri kedy Siargaonsky Surf Cup.

Siargao Island je známy tiež pre svoje vlny, ktoré sa obvykle objavujú v dažďovom období. Preto obľúbené medzi profesionálnymi a amatérskymi surfermi z celého sveta. Ak túžite po surfovaní alebo iných vodných aktivitách, je lepšie prísť v období dažďového sezóny. Je však dôležité sledovať predpovede počasia a monitorovať miestne podmienky, pretože táto oblasť tiež môže byť postihnutá tajfúnmi a silnými vetrami.

Celkovo vzaté, Siargao Island má pomerne teplé a vlhké počasie počas celého roka. Bežné je, že v skorých ranných hodinách je chladnejšie ako počas dňa. Odporúčame vám si naliať dostatok slnečného krému a nezabudnite si so sebou vziať dáždnik počas obdobia dažďového sezóny. V každom prípade, bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Siargao Island, budete mať jedinečnú príležitosť vidieť krásne scenérie a zažiť jedinečné dobrodružstvá na tomto nádhernom ostrove.


Dovolenka Filipíny Siargao Island


Siargao Island: Raj pre dovolenkových nadšencov

Ak hľadáte exotický a nepoznaný raj na Zemi, potom by ste mali zvážiť dovolenku na Filipínskom ostrove Siargao. Tento ostrov, ktorý sa nachádza v Severnom Pacifiku, ponúka nádherné pláže, fascinujúcu prírodu a neodolatelnú kultúru.

Siargao je najväčší ostrov v provincii Surigao del Norte a je známy ako "Surfingová hlavné mesto Filipín". Jeho pobrežie je pokryté nekonečnými plážami s bieleho piesku a tyrkysovo modrou vodou. Prvotriedne pláže, ako napríklad Cloud 9, Magpupungko Rock Pools a Naked Island, sú najobľúbenejšie miesta pre turistov po celom svete.

Cloud 9, ktorý je známy ako jedno z najlepších miest na svete pre surfistov, ponúka premenné vlny, a to od jazierkových až po tuby. Tento miestny surfový arén je dôvodom, prečo sa sem sústreďujú profesionálni surferi a nádejní športovci z celého sveta. Tu sa taktiež konajú rôzne súťaže v surfovaní, ktoré lákajú množstvo divákov každý rok.

Ak hľadáte niečo viac mierne, Magpupungko Rock Pools je ideálny cieľ. Tieto prírodné bazény ponúkajú nezabudnuteľný zážitok vďaka svojej chrakteristickej modrej farbe a fascinujúcim skalným útvarom. Každý plavecký nadšenec a milovník podmorského sveta bude mať možnosť objaviť rôzne druhy morských živočíchov a útesov, ktoré sa nachádzajú v okolí týchto bazénov.

Pre milovníkov samoty a odľahlosti je ideálnou voľbou ostrov Naked Island. Tento ostrov je takmer úplne pustý s výnimkou pobrežia, kde môžete oddychovať a vychutnávať si slnko bez rušivých faktorov. Toto miesto je ako oáza pokoja a harmónie, kde môžete úplne relaxovať a oddýchnuť si od každodenného ruchu a stresu.

Okrem nádherných pláží a surfingu ponúka Siargao aj iné atrakcie a aktivity. Môžete si prenajať loď a ísť na ostrov Guyam, kde nájdete ďalšiu idylickú pláž s kokosovými palmami a krištáľovo čistou vodou. Vnútrozemie ostrova je tiež hodné objavenia, sú tu bujnýmúdierkovcovým poskytujúcim príležitosť na turistiku a obdivovanie úchvatnej prírody, vrátane vodopádov, jaskýň a rýžových polí.

Po dni strávenom objavovaním ostrova môžete skúsiť miestnu kuchyňu a spróbujte čerstvo ulovenú rybu alebo talunon (jedlo pripravené z kalamárových inkov). Filipínska kuchyňa je známa svojou chutnou a jedinečnou kombináciou rôznych chutí a ingrediencií.

Siargao Island sa stáva stále viac populárnou medzi turistami, takže nečakajte a objavte tento skrytý raj pre dovolenkárov. Nech už ste surfer, prírodovovedec alebo len milovník krásy, Siargao je destinácia, ktorá vás dostane svojou neodškriepiteľnou krásou a pôvabom.


Letenka Filipíny Siargao Island


Siargao Island: Ostrov nekonečných možností na Filipínach

Siargao Island je tropický raj na Filipínach, ktorý je známy svojimi nádhernými plážami, surferskými vlnami a pôvodnou prírodou. Tento ostrov nachádzajúci sa na východnom rohu Filipín je ideálnou destináciou pre dobrodruhov, surferov a milovníkov prírody.

Cesta na Siargao Island začína letením. Po zakúpení letenky do hlavného mesta Manila budete musieť absolvovať ešte jeden medzinárodný let do hlavného mesta Siargao, ktoré sa nazýva General Luna. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z Manily do General Luny, takže máte na výber.

Po prílete na ostrov budete nadšení jeho neoceniteľnou krásou. Siargao Island je známy svojimi bielymi plážami, tyrkysovým morom a úchvatnými korálovými útesmi. Medzi najkrajšie pláže patria pláži na Malinaw, Guyam a Daku. Na Malinaw Beach sa budete cítiť ako v raji s jemným pieskom, kľudom a osviežujúcim vodným životom. Guyam Beach je malý ostrov v tvare srdca s póloavníkmi a kokosovými stromami. Daku Beach je najväčšia pláž na ostrove, ktorá je obklopená zelenými palmovými stromami a ponúka úžasné výhľady na západ slnka.

Avšak Siargao Island nie je len o krásnych plážach. Je to tiež Mekka pre surferov. Ostrov je domovom legendárneho surferského miesta Cloud 9, ktoré je jedným z najlepších a najikonických miest na svete pre surfistov. Cloud 9 ponúka náročné hĺbkové vlny, ktoré sú veľmi obľúbené medzi skúsenými surfermi. Pre tých menej skúsených surferov je ostrov plný surferských škol a útulných plážových reštaurácií, ktoré poskytujú všetky možné služby pre vaše surfovanie.

Okrem pláží a surfovania si Siargao Island zachováva bohatú prírodu a jedinečný ekosystém. Môžete navštíviť Sugba Lagoon, ktorá je známa svojou azúrovou vodou, pohľadom na pohorí a rôznymi vodnými aktivitami, ako je kajakárstvo a potápanie. Medzi ďalšie prírodné atrakcie patria Magpupungko Rock Pools, kde sa môžete kúpať v prílivových bazénoch a obdivovať úchvatné scenérie, a Tayangban Cave, ktorá je jaskynným systémom s podzemnou riekou a uvádza jedinečný dojem.

Na Siargao Island nájdete aj širokú škálu ubytovacích zariadení vrátane luxusných letovísk na pláži, útulných bungalovov v tropickom prostredí a cenovo dostupných hosťovských domov. Nech si vyberiete akýkoľvek štýl ubytovania, môžete sa tešiť na teplú a priateľskú pohostinnosť miestnych obyvateľov.

Takže, ak hľadáte destináciu pre surfovanie, oddych na pláži a ponořenie sa do prírody, Siargao Island je miestom pre vás. Letenka na túto nádhernú ostrov vám otvorí dvere do nekonečných možností a zážitkov na Filipínach. Nechajte sa uniesť pôvabom ostrova, zistite viac o miestnych kultúrach, vychutnajte si prirážku čerstvého kokosového mlieka a vychutnajte si skutočný rajský ostrov.


Ubytovanie Filipíny Siargao Island


Filipíny sú krajina plná krásnej prírody, exotických pláží a útulných bungalovov v tieni kokosových paliet. Medzi najpopulárnejšie miesta pre turistov teda patrí aj ostrov Siargao, ktorý sa nachádza na východe tejto krajiny. Okrem jeho surfovej kultúry a vynikajúcich vĺn, ponúka aj množstvo ubytovacích možností. Tu je prehľad tých najlepších.

1. Viento Del Mar

Nestále si nachádza priamo na pláži obklopené trópami a zelenou prírodou. Tento hotel je skvelým miestom pre páry a rodiny, ktoré hľadajú útočisko od zhonu a každodenného stresu. Ubytovanie je vyrobené z dreva a jednoducho zasadené do prostredia, ktoré ho obklopuje. Každá izba je vybavená klimatizáciou, kuchynským kútom a kúpeľňou so sprchovacím kútom. Okrem toho si môžete vychutnať aj plávajúci bar a pizzériu.

2. Kermit Siargao

Kermit Siargao je zábavné surfové ubytovanie, ktoré zahrňuje bungalovy postavené na stromoch, čím vytvára pocit, že sa nachádzate v zelenom a oddelenom svete. Bungalovy sú veľmi útulné a vybavené sú súkromným kúpeľňovým zariadením, klimatizáciou, súkromnou terasou a dokonca aj WiFi. Ochutnať môžete pôvodné talianske jedlá v ich vlastnej reštaurácii. Bungalovové priestory sú pre svojich hostí pripojené k romantickému plážovému baru, kde si môžete vychutnať koktejly a teplé piesky.

3. Lalaguna Villas Resort

Tento luxusný hotel s výhľadom na pláž je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú veľmi kvalitné ubytovanie v Siargao. Lalaguna Villas Resort ponúka skvelú kombináciu súkromia, komfortu a relaxu v tichom prostredí. Každý z ich základných bungalovov má krásny výhľad na oceán a vlastnú kúpeľňu. V prípade izieb Deluxe a nad radením sa môžete tešiť z vlastnej terasy, kuchyňky a obývacej miestnosti. Hotel ponúka aj bezplatné Wi-Fi, vonkajší bazén a reštauráciu, v ktorej si môžete ochutnať rôzne druhy kuchýň ako talianska, miestna či thajska.

4. Patrick's on the Beach

Patrick's on the Beach je rodinné a priateľské ubytovanie, ktoré ponúka príjemné a neformálne prostredie. Ich bungalovy sú postavené priamo na pláži, a to len niekoľko krokov od vĺn. Každá izba je vybavená klimatizáciou, súkromnou kúpeľňou a štýlovou terasou. Hostia majú možnosť vychutnať si rôzne miestne jedlá v reštaurácii, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti.

Tieto štyri možnosti ponúkajú úžasný pohľad na krásu ostrova Siargao a zároveň sú pre hostí bezpečné a pohodlné. Či už hľadáte luxusné bungalovy, útulné hotely v style surfingu alebo skromné ubytovanie na pláži, nájdete tu všetko čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Nech už ste pre akýkoľvek typ ubytovania si zvolíte, Siargao Island bude splňovať všetky vaše očakávania a ponúka vám dokonalý relax.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky