Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Gambie Kiang Central National Park

Letenka Gambie Kiang Central National Park


Ak hľadáte netradičnú a exotickú dovolenku, Gambie je jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste mohli navštíviť. Jedným z najkrajších prírodných parkov tejto africkej krajiny je nepochybne Kiang Central National Park.

Kiang Central National Park je jedným z najväčších v Gambii a rozprestiera sa na ploche viac ako 1100 kilometrov štvorcových. Tento národný park sa nachádza na juhovýchode krajiny, v regióne Lower River. Jeho poloha je nezvyčajná, pretože sa rozkladá na dobre zachovanej nížine s len minimálnym významom eolizmu.

Park je jedinečný svojou rozmanitosťou druhov a habitátov. Nachádza sa tu široká škála biotopov vrátane remeselných lesov, savan a bažinatých oblastí. Tieto rôznorodé prostredia robia z Kiang Central National Park ideálne miesto pre pestovanie rôznych druhov rastlín a zvierat.

Táto oblasť je známa svojou bohatou faunou a flórou. Medzi najznámejších obyvateľov parku patrí napríklad guimpadlo savanové, ktoré je častým cieľom pre fotografov a pozorovateľov zvierat. Na horúčavu by ste mohli vidieť aj vzácneho medvedíka afrického, hyenu škaredú alebo kočkodana senegalského. Park je aj domovom pre mnoho vzácnych druhov vtákov, ako napríklad pelikánov, ibisov či afrických druhov sokolov.

Pre tých, ktorí majú záujem o prírodné krásy a unikátne zážitky, Kiang Central National Park ponúka mnoho možností. Môžete sa ísť prechádzať niektorou z mnohých turistických trás, ktoré vedú cez nádherné krajiny a umožnia vám objaviť všetky skryté kúsky tohto národného parku.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kiang Central National Park, budete mať možnosť stráviť niekoľko dní v úplnej harmónii s prírodou. Môžete si dovoliť tiež jazdu na kanoe, aby ste objavili skryté vodné kanály s obrovskými sekvojami a inými vzácnymi druhmi stromov.

Návšteva Gambie a Kiang Central National Park je výnimočnou skúsenosťou vzhľadom na jeho jedinečnú prírodu a bohatú biodiverzitu. Pre všetkých milovníkov prírody a dobrodruhov je toto miesto skutočný raj na zemi. Ak by ste si chceli prenajať letenku do Gambie a anonymitu tohto krásneho prírodného parku, neváhajte a rezervujte si letenku ešte dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Kiang Central National Park


Otázka: Aké je vstupné do Kiang Central National Park?
Odpoveď: Vstupné do parku sa líši podľa toho, či ste miestnym obyvateľom alebo turistom. Miestni obyvatelia platia nižšie vstupné ako turisti. Ceny sa pohybujú od približne 100 dalasis (2 eurá) pre deti po 200-300 dalasis (4-6 eurá) pre dospelých.

Otázka: Kedy je najvhodnejší čas na návštevu Kiang Central National Park?
Odpoveď: Najvhodnejší čas na návštevu parku je počas suchého obdobia, od decembra do mája. V tomto období je menej dažďov a lepšie viditeľnosť na pozorovanie zvierat.

Otázka: Aké druhy zvierat môžem vidieť v Kiang Central National Park?
Odpoveď: Park je domovom pre mnoho druhov zvierat, vrátane slonov, nilských koní, kočkodanov, stavôlok, makakov a iných opíc. Môžete sa tiež stretnúť so zmiemi, krokodílmi, vodnými hadmi a mnohými druhmi vtákov a hmyzu.

Otázka: Aké aktivity ponúka park pre návštevníkov?
Odpoveď: Park ponúka rôzne aktivity, vrátane prechádzok po parku, pozorovanie zvierat, kajakovania a rybolovu. Na hrane parku sa nachádza aj kostol a trh, kde si môžete zakúpiť miestne produkty.

Otázka: Je bezpečné navštíviť Kiang Central National Park?
Odpoveď: Áno, park je bezpečné miesto na návštevu. Park má zodpovedných rangerov a zabezpečuje bezpečnosť návštevníkov. Pokiaľ budete pracovať s licencovanou turistickou spoločnosťou, mali by ste sa cítiť bezpečne a pohodlne pri návšteve parku.


Počasie Gambie Kiang Central National Park


Situovaný v západnej Afrike, Gambie je malá krajina s bohatou prírodou a krásnymi parkmi. Jedným z najvýznamnejších prírodných parkov v krajine, ktorý si zaslúži našu pozornosť, je Kiang Central National Park.

Kiang Central National Park sa nachádza na juhu Gambie a je domovom rôznych druhov divokej zveri a rastlín. Tento národný park, založený v roku 1987, má rozlohu 11 000 hektárov a je plný bohatých biotopov vrátane saván, močiarov a lesných oblastí.

Počasie v Kiang Central National Park je typické pre región západnej Afriky. Park sa nachádza v subtropickom podnebnom pásme, čo znamená, že tu panuje horúce letné a miernych a suchých zimy. Pravidelné zrážky sú obmedzené na obdobie dažďov od júna do októbra, kedy sa monzúnové obdobia prinášajú silné zrážky.

Letá v tomto regióne sú horúce a vlhké, s vysokými teplotami často prekračujúcimi 30 ° C. Práve v tomto období môžu návštevníci očakávať najviac zelených oblastí a plnú vitalitu prírody v národnom parku. Tieto podmienky sú ideálne pre divoké zvieratá, ktoré si užívajú bohaté zdroje potravy a vodu na prežitie.

Počas zimných mesiacov, od decembra do februára, teploty klesajú na úrovne približne 20 ° C. Toto je suchšie obdobie v parku, kedy sa rastliny stiaľkajú a tára sa na čas teplejších mesiacov. Napriek tomu, aj počas zimy, môžu byť dni stále veľmi slnečné.

Každé obdobie má v Kiang Central National Park svoje čaro a jedinečnú krásu. Návštevníci majú šancu vidieť rôzne divoké zvieratá vrátane lesových slonov, leopardov, hyen a mnoho druhov vtákov. Tiež sa tu nachádza veľké množstvo druhov rastlín a stromov, ktoré tvoria zásobu potravy pre mnohé živočíchy.

Ak sa chystáte navštíviť Kiang Central National Park, odporúča sa zobrať si so sebou lehké a pohodlné oblečenie, čiapku, krém na opaľovanie a dostatok vody. Pravidelné pršanie v lete môže spôsobiť aj hmyz, takže by ste si mali so sebou vziať aj repelent na hmyz.

Všetci, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, by mali vyskúšať Kiang Central National Park. Je to jedinečné miesto, kde sa môžete priblížiť k divokým zvieratám a preskúmať bohatú pestrosť flóry a fauny Gambie. Nech už sa rozhodnete navštíviť park počas suchých alebo daždivých období, určite nebudete sklamaní jeho krásou a fascinujúcim prostredím.


Ubytovanie Gambie Kiang Central National Park


Gambia je malebná krajina nachádzajúca sa na západe Afriky. Mnohí ju poznajú pre jej krásne pláže a slnečné počasie, no Gambia ponúka aj mnohé iné atrakcie, vrátane národných parkov. Jedným z najznámejších národných parkov v Gambia je Kiang Central National Park.

Kiang Central National Park sa nachádza v južnej časti Gambie a je jedným z najväčších národných parkov v krajine. Park je domovom rôznorodých druhov flóry a fauny a predstavuje skutočný raj pre milovníkov prírody. Hlavnou atrakciou tohto parku sú vzácne druhy vtákov, vrátane ibisov, pestrobarevných papagájov a mnohých druhov dravcov.

Národný park Kiang je ideálnym miestom na pozorovanie vtákov. Obzvlášť populárne je využitie lodí na rieke Gambia, kde môžete sledovať vtáky v prírodnom prostredí, ako aj ďalšie zvieratá, ako sú opice a krokodíly. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu tiež možnosť safari na jazde na koni alebo na bicykli. Okrem toho môžete navštíviť miestnych dedičov, ktorí vás zoznámia s tradíciami, kultúrou a históriou Gambie.

Po dni strávenom v parku sa môžete ubytovať v okolí. Hoci ponuka ubytovania v Kiang Central National Park nie je taká rozsiahla ako v iných národných parkoch, k dispozícii je niekoľko možností, ktoré zabezpečia pohodlný pobyt pre návštevníkov.

Jednou z možností ubytovania je tábor v parku, ktorý ponúka jednoduché, no pohodlné chatky s výhľadom na prírodu. Tento typ ubytovania je vhodný pre tých, ktorí majú radi blízky kontakt s prírodou a chcú zažiť autentický zážitok v divočine.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, blízko národného parku sa nachádzajú aj hotely a rezorty. Tieto možnosti ponúkajú pohodlné izby, reštaurácie s miestnou kuchyňou a ďalšie vybavenie, ktoré zabezpečí príjemný a pohodlný pobyt.

Ubytovanie v Kiang Central National Park vám umožní vychutnať si krásu prírody Gambie bez toho, aby ste museli cestovať veľkú vzdialenosť. Počas pobytu v tomto národnom parku budete mať jedinečnú príležitosť vidieť vzácne druhy vtákov a ďalších zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Ak sa chystáte do Gambie, nezabudnite zahrnúť Kiang Central National Park do svojho cestovného plánu. Tento národný park ponúka jedinečný zážitok z prírody a nespočetné možnosti pre milovníkov fauny a flóry. A s viacerými možnosťami ubytovania v okolí budete mať zabezpečený pohodlný a príjemný pobyt v tejto čarovnej krajine.


Dovolenka Gambie Kiang Central National Park


Gambie je fascinujúcou africkou krajinou bohatou na kultúru, prírodu a historické miesta. Jedným z najkrajších miest v krajine je Kiang Central National Park, ktorý je ideálnym cieľom pre dovolenkových šejkrov a milovníkov prírody.

Kiang Central National Park sa nachádza na juhu krajiny a rozprestiera sa na ploche takmer 12 000 hektárov. Park je domovom pre bohatú diverzitu fauny a flóry, ktorá zahŕňa viac ako 250 druhov vtákov, primátov, zelenej poľnohospodárskej krajiny, mangrovných porastov a vodných životných prostredí.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Kiang Central National Park, je ten, že je to jediný park v Gambii, ktorý ponúka safari. Kombinácia unikátnej krajiny a rozmanitého živočícha robia z tohto parku skvelé miesto pre pozorovanie vtákov a vzácnych druhov zvierat, ako sú hrochy, gibóni, žirafy, opice, mangustinové bobreky a veľa ďalších.

Park tiež ponúka možnosť prechádzok v prírode a turistiky. Môžete sa vybrať na niektoré z vybudovaných chodníkov, ktoré vás prevedú cez bohaté vegetácie a početné vodné cesty. Budete mať príležitosť vidieť vzácne rastliny a živočíchy, a zároveň si vychutnať krásu prírody.

Kiang Central National Park je tiež domovom pre niekoľko dedín, ktoré sa nachádzajú v parku. Môžete sa stretnúť s miestnym obyvateľstvom a spoznať ich kultúru, zvyky a tradície. Budete mať príležitosť vidieť miestnych rybárov lov preslávených gambijských rýb, ako aj juhozápadne africký spôsob života.

Ak ste dobrodružný typ, môžete si vybrať aj nočné safari, ktoré vás zavedie do srdca parku, kde môžete objaviť nočnú faunu a počuť zvuky prírody v celom jeho rozsahu. Môžete sa tešiť na hviezdy na jasnom oblohe a na svitacej modrej farbe neónového svetla, ktorá ožíva v hustom lesnom prostredí.

Kiang Central National Park ponúka ideálnu kombináciu prírodných krás a kultúrneho bohatstva Gambie. Je to jedinečné miesto, kde si môžete užiť prírodné divy a zároveň sa ponoriť do života miestneho obyvateľstva. Takže ak plánujete dovolenku v Gambii, nezabudnite zaradiť Kiang Central National Park na svoj zoznam miest, ktoré treba navštíviť. Uistite sa, že sa vydáte na tento úžasný safari, ktoré vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky