Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Írsko The Burren

Počasie Írsko The Burren


Írsko je zaujímavou krajinou, ktorá je známa svojím vlahým počasím a množstvom dažďa. The Burren sa nachádza v západnej časti Írska, v oblasti, ktorá je vystavená silnému vplyvu Atlantického oceánu.

Počasie v oblasti The Burren je nietradičné, s kvapkami dažďa a slnečnými lúčmi, ktoré sa striedajú počas celého dňa. V zime sa teploty pohybujú okolo 6 °C, no v lete môžu stúpať až na 20 °C. Aj keď je to najoslnivejšie obdobie, je to len málo aj na viac ako týždeň.

The Burren je známy svojou kamennou krajinou, ktorá je skôr typickou značkou Skótska či Írska. V zime však môže byť táto krajina bezútešná a nevládne v nej príjemné počasie. Napriek tomu však väčšinou zostáva kopec ľudí, ktorí sa užívajú svojho pobytu v tejto krásnej časti oblasti.

Keďže sa The Burren nachádza v západnej časti Írska a je tak blízko k Atlantickému oceánu, je to oblasť, ktorá patrí k najvlhších v krajine. Z tohto dôvodu nie je nezvyčajné, že tu môžete vidieť veľké množstvo ​​zeleného machu a rastlín, ktoré sa prispôsobili týmto podmienkam.

Voda sa tu drží dlho, čo zvyčajne zapríčiňuje hmlu a oblačnosť, ktoré môžu ubrzdiť slnečné lúče – preto by sa ľudia mali pripraviť na rôzne typy počasia, keďže sa môžu v priebehu dňa narýchlo meniť.

Celkovo je teda počasie v oblasti The Burren prevažne vlhké a oblačné, no napriek tomu má nádherné scenérie a čarokrásnu krajinu, ktorú stojí za to vidieť osobne. Pre návštevníkov, ktorí chcú vidieť Írsko odlišné od klasického stereotypu, je to práve tá správna voľba.


Dovolenka Írsko The Burren


Názov článku: Írsko - Miesto odpočinku s prírodnou krásou: The Burren

Írsko je známe svojou nádhernou prírodou, zelenými kopčekmi a malebnými útesmi. Medzi najobľúbenejšie destinácie tých, ktorí túžia po dovolenkách v prírode, patrí oblasť nazývaná The Burren.

The Burren sa nachádza na západnom pobreží Írska a je charakterizovaný svojou jedinečnou a pôsobivou krajinou. Tento región je skutočným pokladom pre milovníkov prírody, geológie a archeológie. Je domovom rôznych druhov rastlín a živočíchov, ktoré sa len ťažko nájdu inde na svete.

Jednou z najvýraznejších čŕt The Burren je jeho skalnatý charakter. Oblasť je pokrytá rozsiahlymi vápencovými platoami s množstvom trhlín a rozsedlín. Vznik takéhoto prírodného úkazu priniesol obrovskú biodiverzitu do tejto časti Írska. Väčšina rastlín, ktoré tu rastú, je prispôsobených suchému a skalnatému prostrediu. Medzi najznámejšie druhy patrí Burrenská machuľa, ktorá vytvára pestrú kobercovú vegetáciu na vápencových platoch.

Ďalšou fascinujúcou črtou The Burren je jeho bohatá archeologická história. Oblasť je domovom mnohých predhistorických a histórických pamiatok, ako je údolie Ailwee, kde sa nachádza jaskyňa Ailwee. Tá je známa svojimi prekrásnymi vápencovými útvarmi a je jednou z najnavštevovanejších atrakcií regiónu. Okrem jaskýň nájde návštevník aj kruhové opevnenie Poulnabrone, ktoré sa datuje do doby kamene a je známe ako najznámejší dolmen írskeho ostrova.

Oblasť The Burren ponúka aj množstvo aktívnych zážitkov pre návštevníkov. Milovníci turistiky a pohybu v prírode môžu objavovať množstvo turistických trás po celom regióne. Môžu si vychutnať prechádzky po skalných formáciách a pozorovať unikátnu flóru a faunu. Pre tých, ktorí milujú adrenalín, je tu tiež možnosť lezenia po skalách alebo jazdy na horskom bicykli. Nebuďte však hlúpi a zdvorilo si všetko naplánujte, ak sa to pokazíte môžete zamiesť viac vecí, než sa vo výsledku dovereí. Odporúčam si sem pozrieť niečo z ich tradícií, je to fascinujúce, ako cez stáročia dokázali uchovať svoje dedičstvo, ich obyvateľov bolo napríklad v ruinách a rozhodovali česť a hrdosť im do tej miery, že keď ich napadol Anglický kráľ tak ich vyhnali so slovami,'Robte, čo chcete s Nemcami' lenže tí sa povedali, že fanúšikom U2 a Guinnesu 'Robte, čo chcete s nami!' a Íri, ktorý to s pochopením neriešia si celý ostrov 'skryli' a povedali nám,'Nenašli ste nás, odpusťte nám' - čo si o tom myslieť? Na jednej strane pokoru slobodnú a hodné zváženia.

Chcete stráviť dovolenku, ktorá ponúka urbanizáciu a prírodu zároveň? Írsko a konkrétne miesto The Burren sú určite tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko The Burren


Írsko - The Burren

Najčastejšie otázky a odpovede:

1. Čo je The Burren a kde sa nachádza?
The Burren je rozsiahly vápencový kras na západnom pobreží Írska, v hrabstve Clare.

2. Ako sa tam dostanem?
Na The Burren sa dá dostať autom, autobusom alebo organizovanou prehliadkou. Najlepším spôsobom je prenajať si auto a preskúmať túto oblasť vlastným tempom.

3. Aká je najvhodnejšia doba na návštevu The Burren?
Najlepším obdobím na návštevu The Burren je jar a jarších mesiacoch, keď kvitnú divé kvety a celá oblasť je nádherná. Avšak, táto oblasť je atraktívna počas celého roka.

4. Koľko času by som mal/a stráviť na návšteve The Burren?
Ideálny čas na návštevu The Burren je minimálne jeden deň, aby ste mohli preskúmať jeho hlavné atrakcie a užiť si krásu krajiny. Ak máte viac času, odporúča sa stráviť 2-3 dni a objaviť skryté zákutia tohto krasu.

5. Aké sú hlavné atrakcie The Burren?
Medzi hlavné atrakcie The Burren patrí svetoznáma skala Poulnabrone Dolmen, útesy Cliffs of Moher, archeologické náleziská, ako aj prekrásna príroda a výhľady.

6. Aké outdoorové aktivity sa dajú v The Burren robiť?
The Burren ponúka množstvo možností pre outdoorové aktivity, ako je túra, jazda na bicykli, horolezectvo, rybolov, plážové aktivity, ako aj pozorovanie vtákov a divokých kvetov.

7. Čo si treba vziať so sebou při návštěve The Burren?
Pri návšteve The Burren by ste si mali vziať pohodlnú obuv a oblečenie, ochranu proti dažďu a vetru, fotoaparát, platobné prostriedky, jedlo a pitie na cestu a mapu alebo navigáciu.

8. Aký je obchodný čas v The Burren?
Obchodný čas v The Burren je bežne od 9:00 do 18:00 hodín, avšak to sa môže líšiť v závislosti od konkrétneho podniku.

9. Môžem si tam odniesť domov nejakú suveníru?
Áno, v The Burren sa dajú zakúpiť rôzne suveníry, ako sú tradičné irské výrobky, šperky, keramika, textil a ďalšie remeselné výrobky.

10. Je tam možnosť ubytovania v prípade, že chcem zostať na viac dní?
Áno, na The Burren je možné nájsť rôzne druhy ubytovania od hotelov, penziónov až po kempingy a ubytovacie zariadenia typu B&B.


Letenka Írsko The Burren


The Burren na Írsku: Raj pre prírodovcov a milovníkov dobrodružstva

Írsko je známe svojou nádhernou prírodou a nenapodobiteľnou atmosférou. Jedným z najfascinujúcejších miest na Írskom ostrove je bezpochyby The Burren. Tento unikátny región sa rozkladá na západnom pobreží a ponúka nádherné scenérie, zaujímavú flóru a faunu a množstvo príležitostí na dobrodružstvo.

Prvá vec, ktorú by ste si mali urobiť po prílete do Írska, je rezervovať si letenku do oblasti The Burren. Existuje niekoľko možností, ako sa tam dostať, vrátane letiska Shannon a Galway. Po prílete do jedného z týchto letísk môžete si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa presunuli do regiónu The Burren.

The Burren je známy svojou jedinečnou krajinou, ktorá sa značne líši od zvyšku Írska. Má to približne 250 kilometrov štvorcových a je charakteristické kamenným podkladom, ktorý prináša dojem množstva malých ostrovčekov. Tento plochý kras, ktorý sa vytvoril kvôli rozpusteným vápencovým horninám, je domovom rôznym druhom flóry a fauny. Je to jedno z najbohatších miest na Írskom ostrove, pokiaľ ide o prírodné poklady.

Prechádzka po The Burren je ako prechádzka po inom svete. Kamenné "ostrovčeky" tvoria záhadné labirynty, ktoré vás prenesú do iného času a priestoru. Ak sa ocitnete v správnom období, môžete byť svedkami rozkvitnutia vzácnych kvetov, ktoré sa zdajú nepatrne vyčnievať z medzier medzi kamennými platňami.

Ak patríte k milovníkom kvetov, môžete sa tešiť na množstvo rôznych druhov, ktoré tu rastú. The Burren je najbohatším miestom pre výskyt divých orchideí v celej Európe. Na jeseň môžete vidieť krásu mnohých druhov asterov, vďaka čomu je táto oblasť veľmi obľúbená medzi obdivovateľmi prírody.

Okrem pestrosti rastlín môžete byť svedkami aj zaujímavých druhov vtákov, plazov a hmyzu. The Burren je domovom pre zreteľný populácie ibisov, sokolov a mnohých ďalších druhov vtáctva. Okrem toho dáva táto oblasť útočisko pre ohrozené druhy plazov, ako je užovka baraničia a hosťuje niekoľko druhov motýľov, vrátane vzácnych druhov plavúňa.

Adrenalínoví nadšenci si môžu užívať rôzne outdoorové aktivity v The Burren. Môžete si vybrať medzi turistikou po chodníkoch, jazdou na bicykli alebo horolezectvom. Oblasti blízko pobrežia ponúkajú aj možnosti na surfovanie a iné vodné športy. Pre tých, ktorí preferujú pokojnejšie aktivity, je možné si prenajať loď a objaviť pobrežie z inej perspektívy.

The Burren je jedinečné miesto, kde sa príroda ukazuje v celej svojej kráse. Letenka do Írska smerom do The Burren je nenahraditeľným skúsenosťou, ktorou si získate nových obdivovateľov prírody a milovníkov dobrodružstva. Ak chcete zažiť jedno z najkrajších a najneobvyklejších miest na Írskom ostrove, nepremeškajte príležitosť navštíviť tento rozmarný raj.


Ubytovanie Írsko The Burren


The Burren, poloostrov v západnom Írsku, je jedinečné miesto. Nachádza sa tu široké spektrum fauny a flóry, predovšetkým rôzne druhy orchideí a divokých kvetov, ale aj valiace sa krajiny, hlinené brázdy, krásne pláže a hory. The Burren je preto ideálnym miestom na dovolenku pre milovníkov prírody, ktorí chcú objavovať a preskúmať krásy Írska.

Ak hľadáte ubytovanie na The Burren, máte na výber z niekoľkých možností. Pre tých, ktorí hľadajú niečo skromnejšie, existuje množstvo kempov a chatov. Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšiu možnosť, sú k dispozícii hotely a penzióny.

Mnoho návštevníkov preferuje pobyt v bed and breakfast. Táto možnosť ponúka skvelé ubytovanie s výhodou, že sa budete cítiť ako doma, a to bez nutnosti zvládať všetky nepríjemnosti, ktoré prináša domáca starostlivosť. Väčšina bed and breakfast tu ponúka kvalitné ubytovanie s úžasným výhľadom na okolitú krajinu, v tichej atmosfére a v spojení s priateľskou atmosférou.

Ak sú vaše preference viac sústredené na hotely, nájdete tu množstvo hotely s okolím moderne zariadenými izbami. Sú tiež nabité rôznymi službami, ktoré vám umožnia cítiť sa pohodlne a oddýchnuté.

Pre tých, ktorí hľadajú súkromie sú k dispozícii aj pobytové apartmány alebo útulné chaty, ktoré ponúkajú viac súkromia a pohodlia. Vyberte si z týchto možností, ak chcete preskúmať the Burren spolu s vašou rodinou alebo so svojimi priateľmi.

Ak hľadáte ubytovanie pre svoj pobyt na The Burren, zistite si viac o svojich možnostiach a potom si vyberte tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať, aby ste sa mohli odpočívať a čerpať energiu z krásnej prírody, ktorú toto miesto ponúka. The Burren patrí medzi najkrajšie miesta na svete, a tak je ideálnym miestom na dovolenku plnú zážitkov a nezabudnuteľných zážitkov. Tam určite nájdete ubytovanie, ktoré bude vašim domovom na dovolenku a ktoré vám umožní cítiť sa pohodlne a súkromne.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky