Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Grécko Lesvos

Letenka Grécko Lesvos


Grécko Lesvos je ostrov, ktorý sa nachádza v Egejskom mori a patrí medzi najkrajšie destinácie v Grécku. Ostrov je známy svojou bohatou históriou, nádhernými plážami, malebnými dedinkami a chutnou gréckou kuchyňou. Ak si plánujete cestu do Lesvosu, existuje niekoľko možností, ako tam dostať. V tomto článku sa pozrieme na letenky, jednu z najvyhľadávanejších spôsobov cestovania.
Letenky do Lesvosu sú dostupné z rôznych destinácií po celom svete. Ak ste v Európe, najlepšou voľbou je vybrať sa do Atén, a odtiaľ sa prepraviť na ostrov. Existujú pravidelné lety z mnohých európskych miest do Atén, ako napríklad Paríž, Londýn, Rím, Frankfurt a viac. Po prílete do Atén môžete vyhľadať lety, ktoré vás prepraví na Lesvos. Let z Atén trvá zhruba jednu hodinu a ceny sa pohybujú v závislosti od času v roku a od leteckej spoločnosti.
Mnoho letov do Lesvosu je ponúkaných gréckymi leteckými spoločnosťami ako Aegean Airlines či Olympic Air, no existujú aj medzinárodné letecké spoločnosti ako napríklad Ryanair, easyJet a Wizz Air, ktoré súčasne lietajú na ostrov.
Ak sa rozhodnete cestovať z iného kontinentu napríklad z Ameriky či Ázie, môžete sa rozhodnúť pre medzinárodný let do Atén, a odtiaľ pokračovať na Lesvos. Existujú aj priame lety z niektorých amerických a ázijských miest do Atén, ktoré vám ušetria čas a usnadnia celý cestovný plán.
Pri výbere leteniek je vždy dôležité sledovať ceny a dostupnosť letov. Tipy na šetrenie peňazí môže byť rezervácia leteniek vopred, sledovanie sezónnych zliav a porovnávanie cien medzi viacerými leteckými spoločnosťami. Je tiež dôležité si ujasniť svoje preferencie, či hľadáte priame lety alebo ste ochotní podstúpiť krátku prestupnú cestu.
Vždy je dobré si tiež splánovať dopravu od letiska na Lesvosu do vášho vybraného miesta pobytu. Existuje niekoľko možností ako sa dostať z lesvosského letiska do rôznych destinácií na ostrove. Najpopulárnejšie možnosti sú taxík, dopravné služby a požičanie si auta. Mnohé hotely na ostrove taktiež ponúkajú transfer z letiska pre svojich hostí.
Cestovanie letecky na ostrov Lesvos je rýchly a pohodlný spôsob, ako sa dostať do tejto krásnej destinácie. Okrem nádherných pláží a malebných dediniek môžete v Lesvose objaviť aj Božský okruh, Kalejdoskopické prírodné vrelce, múzeum zemepisu Lesvou, Kloster Ayiassos a mnoho ďalších atrakcií. Nech sa už rozhodnete, získate prehľad o rozmanitosti tohto úžasného ostrova a budete sa cítiť osvieženými a plnými nezabudnuteľných zážitkov.


Dovolenka Grécko LesvosLesvos je jedným z najkrajších, ale stále relatívne neobjavených ostrovov v Grécku. Nachádza sa v Egejskom mori a je známy svojou bohatou históriou, úchvatnou prírodou a pohostinnými obyvateľmi. Táto dovolenka je pre každého, kto hľadá pokoj a oddych, pre tých, ktorí majú radi prírodu a kultúru.

Prírodné krásy ostrova sú jedinečné. Lesvos je známy svojimi olivovými hájmi, ktoré sú jednými z najväčších vo svete. Počas leta tu môžete prechádzať po olivových luhoch s vôňou olivového oleja a vychutnávať si krásne výhľady na modré Egejské more.

Ostrov je domovom mnohých termálnych prameňov a liečivých prameňov. Ak hľadáte relaxáciu, navštívte niektoré z týchto prameňov a uvoľnite sa v teplých vodách, ktoré sú známe svojimi liečivými účinkami. Je to skutočne vzácna príležitosť, ktorú môžete zažiť iba v máloktorých miestach na svete.

Okrem prírodných krás tu môžete objaviť aj starobylé dedinky a historické pamiatky. Staroveké mesto Molyvos je jedným z najkrajších miest na ostrove. S jeho úzkymi kamenými uličkami a tradičnými kamennými domami je to miesto, kde môžete stráviť hodiny prechádzaním a objavovaním histórie.

Zaujímavou atrakciou je aj kláštor Petra a Pavla v Ma­ndamados. Tento kláštor, postavený na vrchole kopca, ponúka úžasné výhľady a pokojnú atmosféru. Môžete si tu vychutnať ticho a relaxovať v pokoji.

Pre tých, ktorí majú radi pláže a slnko, Lesvos ponúka množstvo možností. Pláže sú tu zvyčajne pokojné a nie sú preplnené turistami. Môžete si vychutnať pokojné popoludnie pri mori a osviežiť sa v jasnej vode.

Lesvos je tiež známy svojou tradičnou gréckou kuchyňou. Môžete ochutnať dedinské jedlá, pripravené z čerstvých miestnych surovín. Olivy, olivový olej, čerstvé zeleniny, ovocie a čerstvé ryby sú neodmysliteľnou súčasťou gréckej kuchyne.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, Lesvos je miestom, ktoré by ste mali navštíviť. Svojou prírodou, históriou a pohostinnosťou obyvateľov si vás získa. Môžete si užívať pokojné pláže, objavovať históriu ostrova a ochutnávať miestnu kuchyňu. Dovolenka na ostrove Lesvos bude určite jedinečným zážitkom, ktorý si budete pamätať ešte dlho.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Lesvos


1. Aké je hlavné mesto na ostrove Lesvos?
Hlavné mesto na ostrove Lesvos je Mytilene.

2. Ako sa dostanem na ostrov Lesvos?
Na ostrov Lesvos sa dá dostať lietadlom, trajektom alebo autobusom.

3. Koľko trvá let z Bratislavy do Mytilene?
Let z Bratislavy do Mytilene trvá približne 3 hodiny a 30 minút.

4. Aké sú hlavné pláže na ostrove Lesvos?
Niektoré z najznámejších pláží na ostrove Lesvos sú Pláž Molyvos, Petra Beach a Pláž Anaxos.

5. Aké sú hlavné pamiatky a atrakcie na ostrove Lesvos?
Niektoré z najznámejších pamiatok a atrakcií na ostrove Lesvos sú Petra, Molyvos Castle, Thermiánske pramene a skalný les Petrified Forest.

6. Aké je typické grécke jedlo na ostrove Lesvos?
Typické grécke jedlo na ostrove Lesvos zahŕňa šalát Grécka, tzatziki, suflaki, mousaka a dolmades.

7. Aké sú vhodné aktivity na ostrove Lesvos pre rodiny s deťmi?
Vhodné aktivity pre rodiny s deťmi na ostrove Lesvos sú návšteva pláží, prechádzky po mestách a dedinkách, návšteva skanzenov a malých zvieracích fariem.

8. Aké je počasie na ostrove Lesvos?
Počasie na ostrove Lesvos je typicky stredomorské, s teplými letami a miernymi zimami. Leto je najteplejším obdobím, s priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia.

9. Môžem si prenajať auto na ostrove Lesvos?
Áno, je možné si prenajať auto na ostrove Lesvos. Sú tu rôzne autopozičovne, kde si môžete vybrať auto podľa vášho výberu.

10. Aké sú najlepšie časti Lesvos na pobyt?
Niektoré z najlepších častí Lesvos na pobyt sú Molyvos, Petra, Anaxos, Plomari a Sigri. Tieto oblasti ponúkajú pekné pláže, očarujúcu prírodu a množstvo reštaurácií a obchodov.


Ubytovanie Grécko Lesvos


Lesbos je ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori v Grécku. Jeho krásna príroda, pohoria, pláže a historické pamiatky ho robia atraktívnym miestom pre turistov. Aby ste si mohli užiť tento úžasný ostrov, je dôležité zvoliť si správne ubytovanie. V nasledujúcom článku vám predstavíme niekoľko možností ubytovania na ostrove Lesbos.

1. Hotely: Lesbos ponúka veľký výber hotelov v rôznych cenových kategóriách. Môžete si vybrať medzi luxusnými 5-hviezdičkovými hotelmi s plnou obsluhou, ktoré majú štýlové izby a wellness centrá, alebo si môžete zvoliť skromnejšie 2 až 3-hviezdičkové hotely s jednoduchými, ale pohodlnými izbami. Väčšina hotelov sa nachádza v okolí hlavného mesta Mytilene a v blízkosti populárnych pláží.

2. Penzióny: Ak preferujete tradičnejšie ubytovanie, môžete si vybrať penzióny, ktoré sa nachádzajú v historickej časti ostrova. Penzióny sú často rodinné prevádzky s priateľskou atmosférou a domáckym prostredím. Môžete si vychutnať grécke jedlá pripravené domácou kuchárkou a získať tipy od majiteľov na najlepšie miesta na ostrove. Penzióny ponúkajú väčšinou jednoduché izby s potrebným vybavením.

3. Apartmány: Ak preferujete väčšiu slobodu a súkromie, môžete sa rozhodnúť pre prenájom apartmánu. Na ostrove Lesbos je množstvo apartmánov k dispozícii v rôznych lokalitách. Apartmány sú vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí si chcú vychutnať nezávislosť a flexibilitu pri cestovaní. Väčšina apartmánov má vlastnú kuchyňu a priestor na oddych.

4. Kamenné domy: Ak chcete zažiť autentickú atmosféru ostrova, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných kamenných domoch. Tieto domy sú často staré, ale boli zreštaurované a poskytujú vám jedinečné zážitky a výhľad na okolitú prírodu. Mnoho z týchto domov sa nachádza v horských oblastiach, kde si môžete vychutnať pokoj a ticho.

5. Kempy: Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, existuje možnosť prenajať si miesto na kempe. Lesbos má niekoľko kempov, ktoré poskytujú zázemie pre stany a karavany. Môžete si užiť jedinečné skúsenosti, ako napríklad spanie pod hviezdami alebo východy slnka priamo z vašej stany.

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek formu ubytovania na ostrove Lesbos, budete mať príležitosť objaviť jeho prirodzenú krásu, teplé piesočnaté pláže, tradičné dediny a bohatú históriu. Nech už je váš výber akýkoľvek, Lesbos vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a relaxáciu na dovolenke.


Počasie Grécko Lesvos


Grécko je známe svojou krásnou krajinou, bohatou históriou a príjemným podnebím. Jedno z najobľúbenejších miest na dovolenku v Grécku je ostrov Lesvos. Tento ostrov sa nachádza v Severnom Egejskom mori a ponúka nádherné prírodné scenérie, úchvatné pláže a bohatú kultúru.

Počasie na Lesvose je typické pre mediteránsku oblasť. Letá sú teplé a suché, s veľmi vysokými teplotami od júna do augusta. Teploty dosahujú priemerne 30 ° C a môžu dokonca prekročiť 35 ° C. Slnečné dni sú bežné, pričom jasná obloha je takmer vždy viditeľná. Taktiež je tu mierna vánok, ktorý zmierňuje horúčavu a robí letné dni príjemné.

Jesenné a jarné mesiace na ostrove Lesvos sú tiež celkom príjemné. Teploty sú miernou a pohodlnou, s priemerom okolo 20 ° C. Niekedy však môže byť počasie neisté a môžu sa vyskytnúť malé zrážky. Zima na Lesvose je mierna, s priemerom teplôt okolo 10 ° C. Je vhodné si vziať s sebou teplejšie oblečenie, najmä večer, keď môžu teploty klesnúť na 5 ° C.

Ostrov Lesvos je tiež známy svojimi vetrovitými oblasťami, čo je ideálne pre vodné športy, ako je napríklad plachtenie či kajakárčenie. Väčšina ostrova má kopcovitý terén a je obklopená morom, čo tiež prispieva k vetru. Vo všeobecnosti, ale toto veterné počasie prispieva k príjemnosti letných mesiacov.

Ak sa plánujete vydať na dovolenku na Lesvos, odporúča sa sazamysliet nad vhodným obdobím, v závislosti na vašich preferenciách. Ak preferujete horúce slnečné dni a chcete si užiť pláže, letné mesiace sú ideálne. Ak sa vám páči mierny, ale stále príjemný teploty, jeseň a jar by mohli byť dobrým výberom. A pre tých, ktorí nemajú radi horúce letá a radšej majú chladnejšie teploty, zima je tiež dobrá voľba.

Grécko je krásna krajina a Lesvos je určite jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali navštíviť. Nech už sa rozhodnete ísť kedykoľvek, budete mať príležitosť zažiť jedinečnú grécku kultúru a užiť si úžasnú prírodu tohto ostrova.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky