Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Holandsko Giethoorn

Dovolenka Holandsko Giethoorn


Holandsko, známe tiež ako Holandské kráľovstvo, je fascinujúcou krajinou bohatou na históriu, kultúru a prírodné krásy. Jedným z najlepších miest na strávenie dovolenky je malé mestečko Giethoorn, ktoré je tiež známe ako "Benátky Severu".

Giethoorn sa nachádza v provincii Overijssel a je obklopené krásnymi kanálmi, malebnými mostami a rôznorodou faunou a flórou. V Giethoorn neexistuje žiadna preprava automobilom, takže sa tu cítite, akoby ste sa vrátili späť v čase. Väčšina dopravy sa tu uskutočňuje prostredníctvom lodiek, ktoré sa stali symbolom tohto miesta.

Jedným z najlepších spôsobov, ako si vychutnať dovolenku v Giethoorn, je prenajať si vlastnú loďku a preskúmať kanály na vlastnú päsť. Môžete sa vybrať na romantickú plavbu so svojím partnerom alebo sa vydať na rodinný výlet. Počas plavby si môžete vychutnať nádherný výhľad na tradičné holandské domy s trávnatými strechami a kvitnúcimi záhradami.

Okrem plavby na lodi môžete v Giethoorn vyskúšať aj množstvo iných aktivít. Miestne múzeum De Oude Aarde vám ponúka možnosť objaviť vzácne minerály a drahé kameny z celého sveta. Môžete sa tiež vybrať na prechádzku po národnom parku Weerribben-Wieden, ktorý sa nachádza nedaleko Giethoorn. Tento park je domovom mnohých druhov vtákov a rastlín a je ideálnym miestom na pozorovanie divočiny.

Na dovolenke v Giethoorn sa nemôžete vyhnúť navštíviť trhové námestie, kde sa koná tradičný holandský trh. Tu môžete ochutnať miestne dobroty, ako sú syry, pirohy a sladkosti. Môžete si tiež kúpiť ručne vyrobené drevené suveníry alebo keramiku.

Po celom Giethoorn sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať lahodné holandské špeciality, ako je haring (sardinky) a poffertjes (malé holandské palacinky).

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa môžete oddýchnuť od reality a stráviť čas v malebnom prostredí, Giethoorn v Holandsku je ideálna voľba. Toto miesto vám ponúka príležitosť na relaxáciu a objavovanie okolitej prírody prostredníctvom vodných ciest a množstva aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Navštívte Giethoorn a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších miest Holandska.


Letenka Holandsko Giethoorn


Giethoorn, často nazývaný "Benátky Holandska", je malé mestečko v province Overijssel, ktoré sa nachádza na severe Holandska. Jeho názov pochádza z holandského jazyka a znamená "hrniec s kozími rohami". Toto pitoreskné mestečko je plné kanálov a mostov, ktoré tvoria sieť vodných ciest, ktoré sú hlavnou dopravnou arteriou v meste.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Giethoornu, je lietadlom. Existuje niekoľko letísk v blízkosti mestečka, vrátane letísk v Amsterdam a Einschede. Letenky sú k dispozícii z mnohých krajín sveta.

Giethoorn ponúka množstvo činností pre turistov. Môžete si prenajať loď alebo kajak a preskúmať kanály sami alebo s miestnym sprievodcom. Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac adrenalínu, sú k dispozícii rôzne vodné športy ako wakeboarding a jazda na vodnej lyži.

V mestečku sa nachádza veľa historických budov, ktoré sú pre turistov otvorené. Niektoré z týchto budov sú staré až 200 rokov. Medzi týmito budovami sa nachádza aj unikátny múzeum giethoornu, ktorý ponúka návštevníkom vzácne pohľady na históriu mestečka.

Množstvo obchodov a reštaurácií ponúka miestnu gastronómiu. Niektoré z miestnych pochúťok sú skvosty holandskej kuchyne, ako je napríklad syr Gouda, sladkosti stroopwafels alebo tradičné holandské pokrmy s mäsom.

Giethoorn je taktiež slávne vďaka svojmu festivalu kresiel. Každú jeseň sa v mestečku koná súťaž, ktorá si klade za cieľ nájsť najlepšie tímy, ktoré môžu zdobyť cenu pre najrýchlejší prenos kresiel po kanáloch.

Návšteva Giethoornu je pre každého, kto nechce stráviť dovolenku v obvyklých turistických centrách, nezabudnuteľným zážitkom. Toto mestečko ponúka také množstvo zaujímavostí, že sa sem určite chcete vrátiť. Letenky sú k dispozícii po celý rok a kupovanie ich vopred vám zaručí nielen najlepšie ceny, ale aj lepšie možnosti prispôsobenia vašej dovolenky vašim potrebám.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Giethoorn


Otázky a odpovede týkajúce sa Holandska Giethoorn sú:
1. Čo je Holandsko Giethoorn?
Holandsko Giethoorn je malá vesnička v Holandsku, známa svojimi kanálmi a kopcovitým prostredím.

2. Kde sa nachádza Holandsko Giethoorn?
Holandsko Giethoorn sa nachádza na severe Holandska, v provincii Overijssel.

3. Je Holandsko Giethoorn ľahko dostupné a akým spôsobom?
Áno, Holandsko Giethoorn je ľahko dostupné autom z hlavného mesta Amsterdamu, letiská Schiphol alebo z ktoréhokoľvek iného hlavného mesta v Holandsku. Taktiež je možné použiť verejnú dopravu, ako sú vlaky a autobusy.

4. Mám sa vopred registrovať na návštevu Holandska Giethoorn?
Nie je potrebné sa registrovať pred návštevou, ale odporúča sa úplná príprava a rezervácie, ak ste zahraničný návštevník.

5. Je možné si prenajať čln alebo kajak v Holandsku Giethoorn?
Áno, je možné si prenajať čln alebo kajak a pádlovať po kanáloch v Holandsku Giethoorn.

6. Je v Holandsku Giethoorn dostatok parkovacích miest pre návštevníkov?
Áno, v blízkosti Holandska Giethoorn je dostatok parkovacích miest.

7. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Holandsku Giethoorn?
Hlavné turistické atrakcie v Holandsku Giethoorn zahŕňajú prechádzanie po kanáloch, návštevu múzea Giethoorn, cykloturistiku alebo prechádzky po kopcovitom prostredí.

8. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Holandsku Giethoorn?
V Holandsku Giethoorn je dostupné ubytovanie v hoteloch, penziónoch, apartmánoch a kempoch.

9. Aké sú najlepšie obdobia na návštevu Holandska Giethoorn?
Najlepšie obdobia na návštevu sú jarné a letné mesiace.

10. Aké sú typy jedál a nápojov, ktoré návštevníci môžu ochutnať v Holandsku Giethoorn?
Množstvo reštaurácií v Holandsku Giethoorn ponúka špičkovú kuchyňu, zahŕňajúcu miestne speciality ako sú ovčie syry, korenie a morské plody. Medzi nápoje patrí káva, pivo a vínka.


Počasie Holandsko Giethoorn


Holandsko Giethoorn je malé mestečko nachádzajúce sa v provincii Overijssel v Holandsku. Toto malebné miesto je známe svojou nádhernou prírodou a sieťou kanálov, ktoré ho obklopujú. Tento obľúbený turistický cieľ ponúka množstvo aktivít, ktoré môžete robiť, a to nielen v lete, ale aj v zime.

Počasie v Holandsku Giethoorn sa líši v závislosti od ročného obdobia. V lete sú teploty priemerné až vyššie, dosahujúce teploty približne 20 - 25 stupňov Celzia. V zime sa teploty pohybujú od 0 až po 5 stupňov Celzia, čo však neznamená, že by ste sa nemohli baviť.

Leto (jún - august)

V lete býva v Giethoorn veľa turistov, takže by ste si mali dopredu zabezpečiť ubytovanie a miesto, kde sa môžete stravovať. Väčšina reštaurácií ponúka jedlo výlučne v interiéri, ale nájdete aj niekoľko miest s vonkajšími sedeniami. Akonáhle sa ochladí, tieto reštaurácie ponúkajú aj deky a ohrievače, takže si môžete dobre užiť svoje jedlo a pitie aj keď je chladnejšie.

Ak máte radi vodné športy, môžete si prenajať kajak, kanoe alebo loď na vode a preskúmať množstvo kanálov a malých jazier, ktoré sa nachádzajú v okolí. Turisti si radi prenajímajú kanoe a vydávajú sa na objavovanie mnohých malých ostrovov, ktoré sú v Giethoorn skryté. Toto miesto je tiež ideálne na prechádzky, keďže tu nájdete množstvo cyklo-trás a pešo-trás.

Ak sa chcete vybrať s deťmi, môžete navštíviť ZOO Friesland, ktorá sa nachádza v okolí. Je plná rôznych zvierat, ktoré vaše deti veľmi potesia.

Zima (december - fabruár)

V zime sa turisti zvyknú vyhýbať Giethoornu, pretože to je obdobie, keď sa kanály zamŕzajú a loďky sa nevydávajú na vodné túry. Napriek tomu však tu nájdete množstvo zimných aktivít. Turisti si radi prenajímajú lyže a snowboardy a vydávajú sa na blízku stredisko na zjazdovky - De Woldberg. Je to neďaleko Giethoorn, takže bez problémov sa tam môžete dostať.

Ak ste rádši na bavoroch, môžete sa zúčastniť prechádzky medzi miestnymi obyvateľmi, ktorí vás zabavia svojimi vtipmi a zároveň vám ukážu krásne zákutia Giethoornu. Tento zážitok bude v zime určite extra romantický.

V zime sa väčšina reštaurácií zatvára oveľa skôr a nie sú také časté ako v lete, pretože zima všeobecne nie je obdobím, kedy by turisti túto oblasť navštevovali. Preto by ste si mali dopredu zabezpečiť, kam sa môžete najesť, pretože mnohé reštaurácie nie sú otvorené.

V zime sa môžete tešiť na krásne zimné scenérie po celý deň.

Holandsko Giethoorn je miesto, kde sa môžete rok čo rok dobre zabaviť. Je plné nádherných prírodných scenérií, aktivít a zábavy. Bez ohľadu na ročné obdobie sa budete cítiť skutočne unikátne a môžete si užiť toto kúsok krásy, ktorý je nezameniteľný.


Ubytovanie Holandsko Giethoorn


Giethoorn, známe aj ako "Holandské Benátky", je malebné mestečko na severe Holandska. Jeho jedinečná atmosféra, fascinujúca architektúra a nádherná príroda robia z Giethoornu obľúbenú turistickú destináciu.

Toto malebné mestečko je známe pre svoje množstvo kanálov a mostíkov, ktoré ho pretínajú. Nie je tu jediná cesta alebo ulica, takže sa tu všade dostanete len lodou, pešo alebo na bicykli. Preto je Giethoorn ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych a únik od rušného mestského života.

Ak hľadáte ubytovanie v Giethoornu, máte niekoľko možností. Jednou z nich je ubytovanie vo vesnici, kde sa môžete ubytovať v tradičných holandských domčekoch. Tieto prízemné domčeky sú postavené na pilótoch, aby odolali vode, ktorá ich obklopuje. Niektoré z týchto domčekov sa dajú prenajať turistom a poskytujú autentický zážitok zo života v Giethoornu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusnejšie ubytovanie, existujú aj niektoré hotely a penzióny v blízkosti kanálov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú komfortné izby s výhľadom na vodu a možnosti relaxácie v hotelových wellness zónach. Niektoré hotely dokonca poskytujú možnosť prenájmu súkromnej lode, takže si môžete urobiť vlastnú prehliadku Giethoornu.

Okrem ubytovania je tu v Giethoornu veľa vecí, ktoré môžete robiť. Môžete si prenajať loď a vydať sa na romantickú plavbu kanálmi, kde si môžete vychutnať krásne výhľady na mestečko a jeho okolie. Mnoho malých reštaurácií a kaviarní sa nachádza priamo na kanáloch, takže si môžete oddýchnuť a vychutnať si miestne jedlá a nápoje.

Okrem plavby loďou je tu tiež možnosť prenajať si bicykel a preskúmať okolitú prírodu. Giethoorn sa nachádza v národnom parku Weerribben-Wieden, ktorý je známy svojou rozmanitou faunou a flórou. Môžete sa vybrať na cyklistický výlet a objaviť úchvatné jazierka, bažiny a rastlinné druhy.

Ďalšou populárnou aktivitou je návšteva múzea Giethoorn. V múzeu si môžete prezrieť expozície o histórii a kultúre mestečka, ako aj unikátne holandské tradície, ako je výroba drevených topánok a pletenie prútia.

Giethoorn je skutočnou perličkou v Holandsku a ponúka jedinečný zážitok. Jeho ubytovanie v autentických domčekoch a možnosti na vodných plavbách robia z tohto mesta ideálne miesto pre romantickú dovolenku alebo oddych od každodenného zhonu. Ak hľadáte miesto, kde sa stratíte v prírode a objavíte pokoj, neváhajte navštíviť Giethoorn.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky