Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Indonézia Pura Taman Ayun

Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Pura Taman Ayun


Otázky a odpovede o lokalite Pura Taman Ayun v Indonézii:

1. Čo je Pura Taman Ayun?

Pura Taman Ayun je kráľovský chrám krajiny Bali v Indonézii. Nachádza sa v obci Mengwi, ktorá leží asi 8 km na západ od mesta Denpasar.

2. Kedy bol postavený Pura Taman Ayun?

Pura Taman Ayun bol postaven v 17. storočí za vlády dynastie Mengwi. Chrám bol postaven na počesť rodiny kráľa, ktorá v tej dobe vládla v Mengwi.

3. Aké sú vstupné poplatky do Pura Taman Ayun?

Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od národnosti návštevníka. Pre miestnych obyvateľov a obyvateľov susedných krajín je vstupné 15 000 IDR (asi 0,94 USD). Zahraniční návštevníci musia platiť 25 000 IDR (asi 1,56 USD).

4. Aké sú otváracie hodiny chrámu Pura Taman Ayun?

Pura Taman Ayun je otvorený pre verejnosť od 9:00 do 18:00 hod. Každý deň.

5. Čo musím obliecť na návštevu Pura Taman Ayun?

Pre návštevu chrámu je potrebné obliecť sa slušne a zdržať sa krátkych šiat a kúpielok. Návštevníci by mali mať ramená a kolená zakryté.

6. Čo môžem vidieť v Pura Taman Ayun?

Návštevníci môžu vidieť krásne záhrady, ktoré chrámový priestor obklopujú, a môžu spoznať aj bohatú históriu regiónu. V chráme si môžete všimnúť nádherné sochy a architektúru.

7. Môžem si v Pura Taman Ayun kúpiť suveníry?

Áno, na parkovisku vedľa chrámu nájdete niekoľko stánkov, kde si môžete kúpiť tradičné suveníry a rukodielnícke výrobky.

8. Je povolené fotografovanie v Pura Taman Ayun?

Áno, fotografie v chráme sú povolené, avšak niektoré miesta sú zakázané fotografovať. Je potrebné sa dôkladne informovať o tom, kde je fotografovanie povolené a kde nie.

9. Aké ďalšie miesta v okolí Pura Taman Ayun si môžem pozrieť?

V blízkosti chrámu je veľa ďalších historických pamiatok a miest na návštevu, vrátane chrámu Tanah Lot a chrámu Uluwatu. Okolie obce Mengwi má tiež veľa prirodzených krás, vrátane sopky Batukaru a jazera Bratan.

10. Je nebezpečné cestovať do Pura Taman Ayun?

Presteže Bali je pomerne bezpečná oblasť, návšteva chrámu by nemala predstavovať pre návštevníkov žiadne nebezpečenstvo. Avšak, ako vždy, by turisti mali dodržiavať základné opatrenia zabezpečenia, ako sú udržiavanie pohľadu na svoje cennosti a zdržiavanie sa nebezpečných oblastí.


Dovolenka Indonézia Pura Taman Ayun


Indonézia je ostrovne bohatstvo, ktoré ponúka návštevníkom nekonečné množstvo krásnych miest. Jedným z týchto úchvatných miest je aj svätý chrám Pura Taman Ayun.

Pura Taman Ayun sa nachádza na ostrove Bali a je považovaný za jedno z najvýznamnejších náboženských miest v Indonézii. Svojou unikátnou architektúrou a okolitou prírodou pritiahne každého návštevníka.

Tento chrám bol postavený v 17. storočí kráľom Mengwi a slúžil ako rodinný chrám pre kráľovskú dynastiu. K svojej súčasnej podobe však prišiel až v 18. storočí po rekonštrukcii.

Okrem svojej historicko-náboženskej hodnoty, Pura Taman Ayun je obklopený nádhernými záhradami, palácmi a rybníkmi, čo prispieva k jeho nezameniteľnému atmosfére. Návštevníci sa môžu prechádzať cez romantické mosty, obdivovať zeleň a relaxovať v pokoji a tichu.

Chrám je charakteristický svojimi múrmi a vežami s nádhernou drevenou architektúrou, ktoré sú zdobené tradičnými balíčskymi vzormi. Okrem toho, hlavná brána chrámu je tiež považovaná za významný symbol miesta.

Pravdepodobne najimpresívnejšou časťou chrámu je jeho svätyňa, ktorá je vynikajúcim príkladom balíčskeho umenia. Nachádza sa na strednom nádvorí a je obklopená jadransko modrými rybníkmi. Táto svätyňa poskytuje miesto pre viaceré náboženské a ceremoniálne aktivity.

Návštevníci majú tiež možnosť objavovať miesta, kde žijú mnísi a pozorovať súkromné rituály, ktoré sa tam vykonávajú. Je to jedinečná príležitosť skúmať starobylú kultúru a tradície Bali.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pura Taman Ayun, nezabudnite sa riadiť pravidlami a zvykmi miestnej kultúry. Oblečenie by malo byť pokryté a dávať pozor na správne správanie sa.

Celkovo, Pura Taman Ayun je fascinujúce miesto, ktoré by ste určite nemali vynechať pri návšteve Bali. Jeho nádherná architektúra a pokojné prostredie vás uchváti a poskytne vám jedinečný zážitok a pohľad na históriu a náboženstvo Indonézie.


Letenka Indonézia Pura Taman Ayun


Indonézia je krajina s nekonečným množstvom krás: od skvelého jedla cez úchvatné prírodné krásy až po nádherné miesta, ktoré sa boria proti globalizácii. Jeden z najlepších príkladov nájdete v mene slávneho paláca Pura Taman Ayun.

Pura Taman Ayun, čo sa prekladá ako "krásny záhradný chrám", je balijský chrám nachádzajúci sa v obci Mengwi. Stavba pochádza z roku 1634 a bola postavená kráľom Wijayakusumom. Chrám bol postavený ako sídlo kráľovského rodu Mengwi a bol slúžiť ako miesto pre dôležité ceremónie a obrady.

Chrám Pura Taman Ayun je považovaný za jednu z najkrajších stavieb na Bali a je jedným z najlepších príkladov balíjskej architektúry. Charakteristickým znakom paláca je vodný nádrž v jeho strede, ktorá symbolizuje kráľovskú rieku. Palác je obklopený nádhernými záhradami, ktoré fascinujú každého milovníka prírody a architektúry.

Pura Taman Ayun je nevyhnutným miestom pre každého, kto navštívi Bali a chce vidieť jedinečnú balíjsku architektúru. Pre tých, ktorí milujú nádhernú prírodu, palác ponúka nezabudnuteľné zážitky.

Ak máte záujem navštíviť Pura Taman Ayun, letenky sú k dispozícii za veľmi výhodné ceny. Jednoducho zarezervujte svoju letenku online a začnite plánovať vaše balíjske dobrodružstvo. Nezabudnite si so sebou priniesť kameru, pretože budete chcieť zachytiť každý moment zážitku s týmto jedinečným miestom na Bali.


Ubytovanie Indonézia Pura Taman Ayun


Indonézia je známa svojou nádhernou prírodou a bohatou kultúrou. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, jistým miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je ubytovanie v Pura Taman Ayun.

Pura Taman Ayun je kráľovský chrám a komplex budov nachádzajúci sa na ostrove Bali. Jeho názov znamená "krásny záhradný chrám" a jedná sa o jedno z najväčších a najkrajších miest na ostrove. Tento chrám bol postavený v 17. storočí v meste Mengwi a je jedným z najdôležitejších historických miest na Bali.

Ubytovanie v Pura Taman Ayun ponúka jedinečnú skúsenosť, ktorá zahŕňa prebývanie v historickom chráme. Samotný komplex je obklopený nádhernými záhradami plnými kvetov a zelených trávnatých plôch. Toto miesto vám ponúka možnosť mať pokojný a relaxačný pobyt v kľude prírody.

Chrámové izby sú vkusne zariadené a interiéry odrážajú miestnu kultúru a tradície. Každá izba má vlastnú kúpeľňu a ponúka moderné vybavenie, ako napríklad klimatizáciu a televízor. Okrem toho máte možnosť si vychutnať tradičné balíčsie jedlá podávané priamo v chráme.

Okrem krásneho ubytovania má Pura Taman Ayun aj mnoho iných zaujímavých atrakcií. Môžete navštíviť záhrady, ktoré sú domovom mnohých druhov exotických rastlín a vtákov. Môžete tiež obdivovať špičkovú architektúru chrámu a prejsť sa po jeho posvätných dvoroch.

Pri ubytovaní v Pura Taman Ayun by ste nemali prehliadnuť ani okolité miesta, ktoré Bale ponúka. V blízkosti sa nachádza známy chrám Tanah Lot, ktorý je jednou z ikon Bali. Môžete sa tiež vybrať na prechádzku plážou a užiť si nádherný západ slnka nad Indickým oceánom.

Ubytovanie v Pura Taman Ayun je skvelou príležitosťou preskúmať bohatú históriu a kultúru Indonézie. Bude to určite nezabudnuteľné a jedinečné dobrodružstvo. Zažijete autentickú skúsenosť s ubytovaním v kráľovskom chráme a budete mať možnosť obdivovať jednu z najkrajších častí Bali.

V skratke, ak plánujete cestu do Indonézie, nezabudnite začleniť ubytovanie v Pura Taman Ayun do svojho itinerára. Toto miesto ponúka jedinečnú príležitosť prebývať v historickom chráme a ponořiť sa do miestnej kultúry a tradícií. Bude to skúsenosť, ktorú nezabudnete.


Počasie Indonézia Pura Taman Ayun


Pura Taman Ayun je jedno z najkrajších posvätných miest v Indonézii nachádzajúce sa na ostrove Bali. Jeho názov doslovne znamená "chrám krásneho záhradného chrámu", čo dokonale vystihuje jeho umiestnenie v nádhernom prostredí zelených lesov a jazier.

Okrem svojej nádhery je však Pura Taman Ayun tiež známy pre svoje jedinečné počasie. Bali sa totiž nachádza v tropickom pasme, čo znamená, že počas celého roka tu panuje teplé a vlhké podnebie s vysokými teplotami.

V období od decembra do marca, ktoré je považované za obdobie dažďov, Bali zažíva najvyššiu mieru zrážok. Tieto mesiace sú pre Pura Taman Ayun veľmi dôležité, pretože počas nich sa na ostrove nachádzajú obdobné hinduistické slávnosti. Tieto oslavy prinášajú záplavy návštevníkov, ktorí prichádzajú obdivovať úchvatnú architektúru a obrazy chrámu v spojení s dážďom, ktorý je považovaný za symbol očisty a obnovy.

Počas daždového obdobia je na Bali očakávaná vyššia vlhkosť vzduchu a teploty sa pohybujú od 23 °C do 31 °C. Frekvencia zrážok je v tomto období pomerne veľká, a preto je odporúčané návštevu Pura Taman Ayun vyznačovať sa príslušným oblečením a náhradnými plášťami. Dážď pravdepodobne nevyhnutne padne, no to neznamená, že by to znemožnilo návštevu chrámu.

Po skončení daždového obdobia nasleduje obdobie sucha od apríla do novembra. Toto obdobie je charakterizované nižšou vlhkosťou vzduchu a vysokými teplotami. Priemerné teploty dosahujú od 24 °C do 33 °C. V sušnom období je oveľa menej zrážok, čo umožňuje návštevníkom obdivovať Pura Taman Ayun bez obáv z nepriaznivého počasia. Je to tiež obdobie, v ktorom sa koná množstvo slávností a osláv, čo robí z tohto obdobia ideálny čas na návštevu tohto posvätného miesta.

Ak plánujete návštevu Pura Taman Ayun, nezabudnite si prečítať predpovede počasia a prispôsobiť svoj program podľa nich. Ale nezáleží na tom, kedy prídete, tento úžasný chrám si vás určite získa svojou nádhernou architektúrou a pokojnou atmosférou, či už je vonku leje alebo svieti slnko.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky