Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Írsko Connemara

Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Connemara


Tu sú niektoré najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Írska, a konkrétne oblasti Connemara:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do Connemary?
- Najlepšou možnosťou je prenajatie auta alebo transfer z letiska Galway.

2. Ktoré miesta v Connemare sú najkrajšie?
- Patrí medzi ne Kylemore Abbey, Connemara National Park, Connemara Loop a Clifden.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Connemary?
- Letné mesiace (jún až august) sú obvykle najvhodnejšie na návštevu Connemary, pretože počasie je teplejšie a slnečnejšie.

4. Aké typické jedlo treba vyskúšať v Connemare?
- Odporúčame skúsiť ryby a morské plody, ktoré sú veľmi čerstvé v tejto oblasti, ale aj irské bravčové karé, či koláčovú placku Farl.

5. Aké turistické aktivity sú k dispozícii v Connemare?
- Návšteva národného parku Connemara, turistika, prechádzky kanálom, rybolov a jazda na koni sú medzi najžiadanejšími aktivitami.

6. Kde sa nachádza nejlepší výhľad na Connemaru?
- Najlepšie výhľady dostanete z Diamond Hill, topky nachádzajucej sa v Connemara National Park.


Počasie Írsko Connemara


Connemara je región v západnom Írsku, ktorý je známy svojou divokou a nádhernou prírodou. Jeho počasie je však veľmi nepredvídateľné a často mení svoju náladu.

Keď si myslíte, že poznáte počasie v Connemare, môžete si byť istí, že sa mýlite. V tomto regióne je známe príslovie: "Ak sa vám Connemara počasie nepáči, počkajte päť minút." To je preto, lebo počasie v Connemare je skutočne extrémne a rýchlo mení svoju atmosféru.

V Connemare môžete zažiť všetky ročné obdobia počas jedného dňa. Ráno môžete začať s jasnou oblohou a slnečným počasím, ale potom sa môžu sformovať tmavé oblaky a začať pršať. Ale to nie je všetko. Počasie v Connemare môže byť veľmi daždivé, veterné a oblačné.

Jednou z charakteristík tohto regiónu je silný vietor. Vietor dokáže byť nesmierne silný a často fúka od oceánu, prebiehajúceho pozdĺž západného pobrežia Írska. Tento vietor prináša so sebou studené teploty, ktoré môžu byť ešte silnejšie v zime, čo robí z Connemary ideálne miesto pre milovníkov chladnejšieho počasia.

Zimy v Connemare sú chladné, ale nie príliš studené. Teploty môžu dosahovať priemerne od 4 °C do 8 °C, s občasnými mrazami a snehovými zrážkami. Je to preto, že región leží v blízkosti Atlantického oceánu, ktorý pomáha udržiavať miernu klímu.

Naopak, leto v Connemare je miernym a vlhkým. Teploty sa pohybujú od 12 °C do 17 °C, s teplejšími dňami, keď môžu dosahovať až 20 °C. Leto je obdobím, keď Connemara ožíva kvetmi a zelenou prírodou. Je to ideálny čas na prechádzky a objavovanie krás okolitej krajiny.

Počasie v Connemare zvyčajne býva daždivé, s priemernou ročnou zrážkou okolo 1400 mm. Pršať tu môže kedykoľvek a akokoľvek dlho. Zrážky dokážu pokaziť váš plán na celý deň, ale zároveň vytvárajú zelenú krajinu Connemary.

Vo všeobecnosti je počasie v Connemare nepredvídateľné a možno sa naň nedá príliš spoľahnúť. Ak sem prídete, pripravte sa na všetko od dažďa a vietra až po slnečné a tepelné lúče. Bez ohľadu na to, aké počasie budete mať, Connemara je určite miesto, kde môžete zažiť jej jedinečnú a nádhernú prírodu.


Letenka Írsko Connemara


Írsko Connemara: Kúsok Raju v zelenom srdci Írska

Írsko je známe svojou okúzľujúcou prírodou a ružovými kopčekmi, kde sa stretáva more s honosnými zelenými nekonečnými plánami. Napriek mnohým čarovným miestam, ktoré táto krajina ponúka, jedno určite vyniká a to je Connemara. Oblasti Connemara sa nachádzajú na západnom pobreží Írska a pýšia sa neskutočne krásnou prírodou, ktorá vám vezme dych.

Ak sa chystáte navštíviť toto kúsok raja, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je prostredníctvom letenky do Connemary. Letenky do Connemary sú dostupné z rôznych miest v Írsku a Európe. Keďže je to populárne miesto, treba si rezervovať letenku s dostatočným predstihom, aby ste získali najlepšie ceny a prispôsobili si svoj cestovný plán.

Po prílete do Connemary budete okamžite pohlcení vôňou čerstvého morského vzduchu a scenériou, ktorá je plná zelených lúk, modrej klčovitej vody a hôr, čo vytvára úchvatné výhľady.

Na začiatok svojej dovolenky v Connemare by ste mali navštíviť horský masív Twelve Bens, ktorý je považovaný za symbol tejto oblasti. Toto horské pohorie poskytuje návštevníkom úžasné turistické trasy cez zelené kopce a okolo jazier a riek. Cestou môžete stretávať ovce voľne sa pasúce na lúkach, čo vytvára veľmi šarmantnú atmosféru.

Connemara je taktiež domovom viacerých malebných rybárskych dediniek, ako napríklad Roundstone, Clifden a Leenane. Tieto dedinky ponúkajú typickú írsku pohostinnosť, útulné hospody a prízemné chatrče s farebnými dverami. Objavte miestne obchody so suvenírmi, kde si môžete kúpiť ručne vyrobené výrobky vyrobené miestnymi umelcami, ako je tradičná aranská vlna alebo šperky s keltickým motívom.

Jednou z najobľúbenejších pamiatok v tejto oblasti je Kylemore Abbey, malebný benediktínsky kláštor, ktorý je obklopený rozprávkovým jazerom a s prekrásnymi záhradami. Táto pôvabná lokalita vytvára záber, ktorý ste predtým nemali možnosť zažiť. Môžete tu okrem toho navštíviť aj expozíciu histórie kláštora a pobytom v kláštore pridáte vášmu Connemara dobrodružstvu ten správny duchovný náboj.

Pre milovníkov kultúry a histórie je Connemara rovnako lákadlom. Môžete objaviť staré kamenné hroby, ako napríklad Carrowmore Megalithic Cemetery, ktoré ponúkajú pohľad do minulosti a ukazujú, ako dlho už je táto oblasť osídlená.

A čo je na tomto mieste takmer povinnosťou? Určite choďte na prechádzku plnú pohody po malebnom pláži Glassilaun. S bledým pieskom a tyrkysovou vodou je táto pláž miestom, kde môžete meditovať alebo jednoducho relaxovať a nechať sa unášať atmosférou a krásou, ktoré Connemara ponúka.

Letenka do Connemary je pre všetkých, ktorí túžia po skutočnom dobrodružstve a chcú objaviť jedinečnú prírodu. Toto miesto je dychberúce a nezabudnuteľné, čo ho robí ideálnym miestom pre všetkých cestovateľov, ktorí hľadajú trochu pokoja a únik z každodenného života.


Ubytovanie Írsko Connemara


Pokojné a vysnívané miesto v Írsku je Connemara, región Jupiterovského pobřeží na západě Írska. Tento magický a historický kraj má nejen zázračnou přírodu, ale také mnoho ubytovacích možností, které budou vyhovovat každému typu cestovatele. Zde je několik tipů na místa, kde si můžete pronajmout ubytování v Connemará.

Brú na Bóinne B&B

Brú na Bóinne je rodinný B&B, který se nachází s venkovským výhledem na záliv Clifden, a je ideální pro ty, kteří chtějí být v docházkové vzdálenosti od centra města Clifden. Pokoj, kde jsou ubytovaní hosté, má pohodlnou postel a je dobře vybavený. Majitelka Majella poskytuje vynikající snídaně se spoustou možností a výbornými kávami, které se podávají v přívětivé místnosti s krbem. Hosté mohou také využít venkovní zahrady, kde mohou pozorovat zpěv ptáků a dýchat čerstvý vzduch.

Ballynahinch Castle

Ballynahinch Castle byl kdysi královský hrad a je nyní luxusní hotel s půvabem a klidem. Hotel se nachází na břehu řeky Suck, která nabízí možnosti rybolovu a další outdoorové aktivity. Pokoje jsou opravdu prostorné, navržené s dřevěnou podlahou, kvalitním nábytkem a mnoha pohodlnými polštáři. Hosté si mohou vybrat z mnoha aktitivit, jakými jsou například klečení po trávě a pozorování přírody, kajak v zátoce nebo návštěva muzea Connemara Heritage.

Kylemore Lodge

Tento malý a okouzlující šílený dům stojí v samém centru nejvíce nádherného řemeslnického města v Connemara, Letterfrack a je součástí Kylemore Abbey. V pokojích naleznete pohodovou atmosféru, kde je možnost relaxovat s vaší rodinou nebo přáteli. Majitel hotelu může nabídnout mnoho možností trávení volnočasových aktivit, na které hosté nikdy nezapomenou. Kylemore Lodge také má dva pozoruhodné hotely a další místnost k relaxaci a zábavě.

Tato země plná pohodlí a nádherného výhledu nabízí mnoho možností, jak si užít nejen pobyt v Connemara, ale také přírodu, kterou nabízí. Vyberte si své ubytování, podle Vašich potřeb a ujistěte se, že si užijete všechny táhnoucí možnosti, které Vám Connemara nabízí.


Dovolenka Írsko Connemara


Connemara je malebná oblasť nachádzajúca sa na západnom pobreží Írska, známa svojou divokou a nezvyčajnou krásou. Pre milovníkov prírody a pokojných dovoleniek je toto miesto skutočným rajom.

Connemara je známa svojimi úchvatnými panoramatami, nekonečnými zelenými lúkami, zjazdenými plážami a horskými prúdovými lúčmi. Táto oblasť je domovom mnohých druhov vzácnych rastlín a zvierat, ktoré žijú v symbióze s jej divokou krajinou.

Ak si plánujete dovolenku v Connemare, jednou z najobľúbenejších atrakcií je prechádzka po jazere Lough Corrib. Toto jazero je jedným z najväčších v Írsku a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu. Je to tiež výborné miesto na lovenie rýb, takže ak ste fanúšikom rybolovu, nezabudnite sa vybrať na jazero a skúsiť svoje šťastie.

Ďalším zaujímavým miestom v Connemare je národný park Connemara. Tento park ponúka unikátnu možnosť skúmať bohatú flóru a faunu regiónu. Môžete si vybrať z mnohých turistických trás, ktoré vedú cez hory, lúky a dokonca aj prechádzky po pláži. Park je tiež domovom pôvodného divokého koňa Connemara, ktorého môžete vidieť vo voľnej prírode.

Keďže Connemara sa nachádza na pobreží, nezabudnite si užiť aj príležitosť, ktorú ponúka Atlantický oceán. Môžete sa vybrať na plavbu okolo ostrovov Aran, kde môžete počúvať príbehy miestnych obyvateľov a obdivovať úchvatné scenérie.

Okrem prírodných krás ponúka Connemara aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok. Môžete sa vybrať do mestečka Clifden, kde nájdete tradičné írske krčmy, obchody s miestnym remeslom a dokonca aj múzeá. Ak máte radi históriu, nezabudnite navštíviť Kylemore Abbey, historické panstvo s krásnym zámkom a nádhernými záhradami.

Connemara je ideálnym miestom na dovolenku, ak si túžite oddýchnuť od hektického každodenného života a zažiť pokoj a krásu prírody. Jeho divoké scenérie, úchvatné panorámy a bohatá kultúra vás určite okúzlite. Je to miesto, na ktoré sa jednoducho nezabúda!


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky