Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Kambodža Beng Mealea

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Beng Mealea


Najčastejšie otázky a odpovede o Kambodži a Beng Mealea:

1. Čo je Beng Mealea?
Beng Mealea je veľký, dobre zachovalý chrám v Kambodži, ktorý je známy svojou unikátnou architektúrou a tichým utrpením.

2. Kde sa nachádza Beng Mealea?
Beng Mealea sa nachádza v provincii Siem Reap v Kambodži, asi 77 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Phnom Penh.

3. Ako sa dostanem do Beng Mealea?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Beng Mealea, je podniknúť krátku jazdu taxíkom, moto-taxíkom alebo tuk-tukom z Siem Reap.

4. Aké sú vstupné poplatky do Beng Mealea?
Vstupné do Beng Mealea je približne 5 dolárov pre zahraničných turistov a 1 dolár pre Kambodžanov.

5. Aké sú otváracie hodiny Beng Mealea?
Beng Mealea je otvorená pre návštevníkov každý deň od 7:30 do 17:30 hodiny.

6. Koľko času potrebujem na návštevu Beng Mealea?
Prehliadka Beng Mealea by mala trvať približne 1,5 až 2 hodiny.

7. Musím si so sebou priniesť niečo na návštevu Beng Mealea?
Odporúča sa, že si so sebou prineste pohodlnú obuv, slnečné okuliare, opaľovací krém, repelent a dostatok vody, pretože tam nie je veľa tieňa a môže byť veľmi horúco.

8. Sú niektoré časti Beng Mealea nedostupné pre verejnosť?
Niektoré časti Beng Mealea sú občas zatvorené pre verejnosť z dôvodu rekonštrukcie alebo údržby.

9. Je Beng Mealea veľmi preplnená turistami?
Beng Mealea je zvyčajne menej preplnená turistami ako iné známe chrámy v Siem Reape, čo umožňuje návštevníkom zažiť pokojnejšiu atmosféru.

10. Aká je najlepšia doba na návštevu Beng Mealea?
Najlepšou dobou na návštevu Beng Mealea je skoro ráno alebo neskoro večer, keď je menšie množstvo turistov a teploty sú príjemnejšie.


Ubytovanie Kambodža Beng Mealea


Kambodža je fascinujúcou krajinou, ktorá je plná historických a kultúrnych pamiatok. Jednou z najzaujímavejších destinácií v Kambodži je Beng Mealea, starobylý chrám, ktorý sa nachádza v provincii Siem Reap.

Beng Mealea je stále relatívne málo navštevovaným miestom, čo dodáva tomuto chrámu tajomnú atmosféru a umožňuje turistom zažiť autentickú a nekomerčnú skúsenosť. Tento chrám bol postavený v 12. storočí v štýle Angkor Wat a slúžil ako hinduistický chrám zasvätený bohu Šivovi.

Jedným z dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Beng Mealea, je jeho unikátna architektúra. Chrám je postavený na rozľahlom území s množstvom zaujímavých kamenných konštrukcií. Jeho stavba je veľmi podobná Angkor Wat, ale je oveľa menej preskúmaná a zdedená. Prechádzka po rozsiahlych kamenných chodbách a nádvorích je ako cesta v čase a ponúka úžasné fotografické príležitosti.

Ďalšou výhodou návštevy Beng Mealea je jeho oddialenosť od všetkých ostatných turistických atrakcií v Siem Reap. Toto miesto je vhodné pre tých, ktorí hľadajú pokoj a ticho ďaleko od rušného sveta. Môžete si vychutnať pokojnú prechádzku po chráme a objavovať jeho detaily a krásu bez toho, aby ste sa museli obávať preplnených turistických skupín.

Aj keď nie je možné v Beng Mealea prespať, v Siem Reap sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania. Tento región je dobre známy svojimi luxusnými rezortmi, ale nájdete tu aj množstvo lacnejších a príjemných hotelov a hostincov. Po návšteve Beng Mealea si môžete oddýchnuť v tichom a komfortnom prostredí svojho ubytovania.

Ak sa rozhodnete navštíviť Beng Mealea, nezabudnite si pripraviť pohodlnú obuv a dostatok vody, pretože prechádzka po chráme môže byť fyzicky náročná. Odporúča sa tiež mať so sebou repelent na ochranu pred komármi.

Beng Mealea je skrytým klenotom Kambodže, ktorý ponúka jedinečnú a autentickú skúsenosť. Ak ste milovníkom histórie a dobrodružstva, vydajte sa na túto cestu a objavte krásy tohto starobylého chrámu. Vaša návšteva Beng Mealea vás určite očarí a zostane vám v pamäti na dlhý čas.


Letenka Kambodža Beng Mealea


Kambodža je fascinujúcou destináciou na juhovýchode Ázie, ktorá ponúka bohatú históriu a kultúru. Medzi jedny z najkrajších pamiatok, ktoré Kambodža skrýva, patrí nepochybne Beng Mealea - skrytý poklad stredovekého sveta. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a objaviť skvosty, ktoré tento unikátny národný poklad ponúka, letenka do Kambodže a návšteva Beng Mealea je nevyhnutnosťou.

Beng Mealea je staroveký chrám a archeologický areál nachádzajúci sa zhruba 40 kilometrov severovýchodne od známeho chrámu Angkor Wat a neďaleko mesta Siem Reap. Tento rozľahlý areál je známy svojou bohatou architektúrou a svojou jedinečnou históriou. Beng Mealea je v skutočnosti staršia ako Angkor Wat, bol postavený koncom 11. storočia počas vlády kráľa Suryavarmana II.

Čo sa týka prístupu k Beng Mealea, existuje niekoľko možností. Najjednoduchšou a najbezpečnejšou možnosťou je využiť letenku do Siem Reapu, odkiaľ je možné sa ísť autom, motorkou alebo tuktukom. Cesta z mesta Siem Reap na Beng Mealea trvá približne hodinu a pol. Po príchode k chrámu môžu návštevníci vychutnať úžasné výhľady na jeho komplexné nádvorie a záhadné ruiny, ktoré pochádzajú ešte z 12. storočia.

Samotný Beng Mealea je veľmi zaujímavý pre svoju unikátnu architektúru. Jeho rozloha je asi 1,2 kilometra štvorcového a obsahuje mnoho veľkých budov, chodeb a hlavných pavilónov. Hoci je chrám čiastočne zničený a zarastený rastlinami, to dodáva miestu pôsobivú atmosféru a vytvára dojem, že ste objavili skrytú pokladnicu.

Návštevníci sa môžu prechádzať cez rôzne miestnosti a vnímať pokojnú krásu miesta. K dispozícii je aj možnosť prechádzky po drevených mostíkoch až ku korunám stromov, čo návšteve dodáva ešte intenzívnejší zážitok. Archeológovia postupne restaurovali niektoré časti chrámu, čo umožňuje návštevníkom vidieť pôvodné detaily architektúry a ich mumifikáciu.

Beng Mealea je vhodným miestom na útek od rušných turistických atrakcií a umožňuje návštevníkom skutočne poodhaliť históriu a kultúru Kambodže. Môžu obdivovať tajomstvá tohto strateného chrámu a marvel sa odkazom, ktorý zostal dodnes.

Ak sa plánujete vydať na dobrodružstvo a objavovať skryté poklady Kambodže, cesta do Beng Mealea je neodolateľná. Letenka do Kambodže a návšteva tohto starovekého chrámu vám ponúkne úplne nový pohľad na históriu a kultúru tejto úchvatnej krajiny. Nech už ste obdivovateľom starobylých pamiatok alebo len zvedavým cestovateľom, Beng Mealea nezostane neočarený.


Počasie Kambodža Beng Mealea


Kambodža, ležiaca v juhovýchodnej Ázii, je známa svojou bohatou kultúrou, krásnymi chrámami a rozmanitou prírodou. Jedným z jej najzaujímavejších miest je Beng Mealea, ktorá ponúka návštevníkom úžasný dojem z neuveriteľného prírodného a historického miesta.

Beng Mealea je starobylý chrám, ktorý sa nachádza približne 40 km na severovýchod od angkorského komplexu v hlavnom meste Siem Reap. Tento chrám je očarujúcou pamiatkou, ktorá prináša dojem opusteného útočiska v džungli. Hojnosť rastlín a stromov, ktoré chrám obklopujú, mu dávajú dojem tajomna a záhady.

Počasie v tejto oblasti je charakteristické tropickým a monzúnovým podnebím. Kambodža má dve hlavné ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od novembra do apríla a predstavuje ideálny čas na návštevu Beng Mealea. Počas tohto obdobia je dážď veľmi málo častý a teploty sú prijateľné, pohybujúce sa medzi 25 - 30 stupňami Celzia. Je však dôležité si uvedomiť, že v tejto oblasti panuje vyššia vlhkosť, čo môže zvýšiť pocit horúčavy.

Daždivé obdobie v Kambodži je od mája do októbra a je charakterizované vyššou mierou zrážok. Počas tohto obdobia môže byť prechádzka po Beng Mealea trochu náročnejšia, pretože pôda môže byť bahnom a klzká. Napriek tomu, niektorí návštevníci preferujú túto dobu pre jej zelenú až živorodosť, ktorú príroda ponúka.

Nezávisle od sezóny, návšteva Beng Mealea je vždy ohromujúca. Zahalený v tajomstve a prekypujúci archeologickou históriou, tento chrám ponúka úžasnú panorámu pre fotografov a dobrodruhov. Môžete stráviť hodiny objavovaním skrytých zákutí chrámu, preskúmavať ruiny a stopovať časť histórie, ktorá bol takmer pohltená lesom.

Kambodža ako celok je nádhernou krajinou s bohatou kultúrou a čarovnou prírodou. Beng Mealea je jedným z mnohých dôvodov, prečo by ste mali navštíviť túto krajinu. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť počas suchého alebo daždivého obdobia, nezabudnite na pohodlné oblečenie, topánky na prechádzky a slnečnú ochranu. A hlavne, nechajte sa unášať atmosférou tohto mystického miesta a užite si úžasné dobrodružstvo v Beng Mealea.


Dovolenka Kambodža Beng Mealea


Kambodža je krajina plná zaujímavých miest a atrakcií. Medzi týmito miestami sa nachádza jeden z najneuveriteľnejších chrámov v celej krajine - Beng Mealea. Tento chrám sa nachádza v provincii Siem Reap a jeho návšteva je nevyhnutnosťou pre každého, kto navštívi Kambodžu.

Beng Mealea je jeden z najväčších a najmenej navštevovaných chrámov v celom regióne Angkor. Jeho rozloha je až 108 hektárov a jeho stavba sa datuje až do 12. storočia. Chrám je postavený v štýle kráľovského paláca, ale jeho stavba bola zanedbávaná a devastovaná počas vietnamskej invázie v 80-tych rokoch minulého storočia.

Beng Mealea je dnes opäť možné navštíviť, ale pre turistov je to trochu náročnejšia výprava ako návšteva iných chrámov regiónu Angkor. Cesta trvá až tri hodiny a viede sa cez púštnu oblasť, ktorá zanecháva návštevníkov prekvapených. Po príchode na miesto si návštevníci zvyčajne všimnú, že chrám je obklopený troskami a rastlinami. Precitne však ich zvedavosť už pri samotnej chodbe dovnútra, kde sa okolo návštevníka otvára celkom iná, nádherná krajina.

Po prechádzke cez koridory a poschodia chrámu, návštevníci ocenia krásne drevené mosty a rekonštruované obranné múry. Krajina kolem Beng Mealea je tiež neopakovateľná. Okolitá vegetácia a kriky umocňujú atmosféru a prinášajú do mnohých turistov výnimočný pocit pokoja a ticha.

Kambodža je plná krásnych kultúrnych a historických pamiatok a návšteva Beng Mealea rozhodne patrí k tomu najlepšiemu. Aj keď je záver takejto výpravy „placením“ za trasu a strávený čas, určite sa to oplatí. Krajina okolo chrámu nabáda ku kúpeľom, takže by ste mohli zvážiť návštevu nejakého z blízkych jazier celkom blízko chrámu.

Preto ak nie ste fanúšikom turistických chumelov a radi by ste si obzreli kamenné pamiatky vo veľkej samote, Beng Mealea by mal byť na vrchu vášho zoznamu turistických atrakcií. Kombinácia pláže a chrámu ponúka ideálny kompromis pre tých, ktorí hľadajú pokojné východ-Azijské dovolenky.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky