Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Argentína Purmamarca

Ubytovanie Argentína Purmamarca


Purmamarca je malebné a historické mestečko v Argentíne, nachádzajúce sa v provincii Jujuy. Svojou nádhernou krajinou a koloniálnym šarmom sa stalo populárnym cieľom pre turistov, ktorí chcú objaviť krásu a kultúru Južnej Ameriky. Jedným z dôležitých aspektov návštevy Purmamarca je samozrejme aj ubytovanie.

Purmamarca ponúka rôzne možnosti pre svojich návštevníkov. Pre tých, ktorí majú radi luxus a pohodlie, je k dispozícii niekoľko luxusných hotelov a rezortov, kde si môžu užiť všetky moderné vybavenia a iné pohodlia. Tieto hotely často ponúkajú aj krásne výhľady na okolitú krajinu, vrátane známeho pohoria Cerro de los Siete Colores.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj menšie hotely a hostely. Mnohé z nich sú zariadené v tradičnom koloniálnom štýle, čo dodáva pobytu autentickosť a šarm. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú dostupné ceny a sú vhodné pre turistov, ktorí sa radi pohybujú na vlastnú päsť a objavujú okolitú krajinu.

Okrem tradičných možností ubytovania si návštevníci môžu vyskúšať aj pobyt v miestnych hostinoch, známych ako "posadas". Tieto posady sa nachádzajú v tradičných adobe domčekoch a ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie. Majitelia posád sa často snažia svojich hostí oboznámiť s miestnou kultúrou a tradíciami, a ponúknuť im skutočne autentický zážitok.

Purmamarca je tiež známe svojimi trhmi a remeselnými dielňami, a preto by ste si nemali nechať ujsť možnosť zakúpiť si miestne produkty ako keramiku, textílie a umelecké diela. Niektoré posady a hotely majú aj vlastné obchody, kde môžete objaviť a zakúpiť si tieto produkty, čo je skvelý spôsob, ako si odniesť kúsok miestnej kultúry so sebou domov.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania preferujete, v Purmamarce si iste nájdete to pravé pre vás. Toto kúzelné mestečko poskytuje nezabudnuteľný zážitok, či už nasýti svojimi nádhernými výhľadmi na pohorie Cerro de los Siete Colores alebo očarí svojimi bohatými kultúrnymi a umeleckými tradíciami. Bez ohľadu na to, či strávite len pár dní alebo dlhšiu dobu v Purmamarce, jedno je isté - budete si pamätať svoj pobyt v tomto malebnom argentskom mestečku ešte dlho po návrate domov.


Počasie Argentína Purmamarca


Argentína je krajina rozmanitých krajín a krás v Južnej Amerike, ktorá sa pýši fantastickým počasím. Väčšina krajiny má subtropické alebo stepné podnebie, s malou časťou, ktorá sa vyznačuje morským podnebím.

Purmamarca je mesto nachádzajúce sa v severozápadnom Argentíne, v provincii Jujuy. Mesto leží v údolí Quebrada de Humahuaca, ktoré je jedným z najkrajších miest v Argentíne. Purmamarca sa pýši krásnymi horskými scenériami, červenými skalami a kedysi bolo miestom pre staroveké indiánske osady.

V Purmamarca sa vám bude páčiť, ak máte radi teplo a slnko. Počasie v Purmamarca je celkové suché a teplé počas celého roka. Najvyššie teploty sú v období leta (december až marec), kedy sa teploty často dostanú do 30 stupňov Celzia. V tejto dobe je tiež najvyšší podiel zrážok. V zime (jún až august) sú teploty nižšie, ale ešte stále teplé s priemerom okolo 20 stupňov Celzia.

Na návštevu Purmamarca sa najlepšie vydať v období jar-jeseň (september až november), keď sú teploty mierne a môžete si vychutnať krásne scenérie. V lete, aj keď sú teploty vysoké, môžete vidieť zaujímavé festivale, ako napríklad Carnavalito, kedy sa mestské ulice zaplnia hudbou, tancami a tradičnými kostýmami.

Aj keď Purmamarca môže byť menej známa turistická destinácia, je to skutočne krásne a jedinečné miesto, ktoré by malo byť zahrnuté do vašej cesty po Argentíne. S fantastickým počasím počas celého roka a s úchvatnými prírodnými scenériami je to miesto, ktoré nezanecháva žiadne srdce chladným.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Purmamarca


Najčastejšie otázky a odpovede o destinácii Purmamarca v Argentíne:

1. Kde sa nachádza Purmamarca?
- Purmamarca sa nachádza v severozápadnej časti Argentíny, v provincii Jujuy.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Purmamarcy?
- Najlepšie obdobie na návštevu Purmamarcy je od mája do septembra, keď je tam suché a mierne počasie.

3. Ako sa tam dostanem?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do Purmamarcy, je letecky do letiska v Salte a potom cestovať autom alebo autobusom približne 2,5 hodiny.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Purmamarce?
- Hlavnou atrakciou v Purmamarce je Cerro de los Siete Colores (vrch Sedem Farieb) a jeho úchvatné farebné kopce. Ďalšími atrakciami sú miestny trh, historické budovy a múzeá.

5. Je možné tam ubytovať sa?
- Áno, v Purmamarce je niekoľko ubytovacích zariadení vrátane hotelov a hostincov.

6. Aké aktivity môžem v Purmamarce robiť?
- V Purmamarce si môžete vychutnať prechádzky po prírodných chodníkoch, výlety do okolitých dediniek, návštevu múzeí a trhov, jazdenie na koni a turistiku.

7. Akú miestnu kuchyňu môžem v Purmamarce ochutnať?
- V Purmamarce môžete ochutnať tradičné argentínske jedlá, ako sú asado (grilované mäso), empanadas (plnené cesto) a humita (kukuričná kaša).

8. Aké sú pravidlá na navštívenie Cerro de los Siete Colores?
- Návštevníci by mali dodržiavať označené chodníky a nechávať prírodu nedotknutú. Zákaz je aj zbieranie prírodných vzoriek.

9. Existujú v Purmamarce aj iné turistické atrakcie?
- Áno, v okolí Purmamarcy sa nachádzajú aj iné turistické atrakcie, ako sú Salinas Grandes (soľné plániky), Quebrada de Humahuaca (údolie) a viac.

10. Je tam bezpečné cestovať?
- Purmamarca je obvykle bezpečnou destináciou, avšak turisti by mali byť obozretní a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad sledovať svoje veci a vyhýbať sa osamelým oblastiam v noci.


Letenka Argentína Purmamarca


Argentina je krajina známa svojimi úchvatnými krajinnými zákutiami a krásami. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí mestečko Purmamarca, ktoré sa nachádza v pohorí Andes. Purmamarca je malé mestečko s kultúrnymi a historickými zaujímavosťami a nezabudnuteľnými zážitkami, ktoré ponúka.

Návšteva Purmamarca sa začína už na letisku v argentínskom hlavnom meste Buenos Aires, kde si môžete zakúpiť letenku do Salty, hlavného mesta provincie Jujuy. Z Salty sa potom môžete presunúť do Purmamarcy autobusom alebo taxíkom.

Pri návšteve mestečka Purmamarca si určite nesmiete nechať ujsť návštevu koloritného trhu, kde nájdete rôzne miestne remeslá a tradičné výrobky. Po prechádzke trhom sa odporúča navštíviť kultúrne pamiatky ako je kostol Santa Rosa de Lima a mnoho iných.

Je však najväčší zážitok prechádzať v okolí mestečka a obdivovať úchvatné krajiny. Purmamarca je známa hlavne pre svoje súvislé pásy farbených kopcov, ktoré sa nazývajú Cerro de los Siete Colores (Sedemfarebný kopec). Táto národná pamiatka Argentíny neponúka iba krásny výhľad na oblasť, ale aj možnosti pre túry a horské výlety.

V Purmamarci môžete zažiť obmedzenú turistickú infraštruktúru, avšak to neznamená, že nemáte možnosť ochutnať miestne delikatesy a tradičné jedlá. Miestne reštaurácie ponúkajú čerstvé suroviny a regionálne špeciality, ako sú empanadas, ktoré sú v Argentíne veľmi populárne.

Návšteva Purmamarcy je zážitkom, ktorý by ste nemali pri návšteve Argentíny v žiadnom prípade vynechať. Pre zabezpečenie pohodlného letu do Salty vám odporúčame zarezervovať si letenku pred príchodom do krajiny. Argentína Purmamarca ponúka okúzľujúce scenérie, ktoré určite stojí za to vidieť a užiť si ich.


Dovolenka Argentína Purmamarca


Argentína je fascinujúcou krajinou, známou svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a skvelým jedlom. Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa môžete pohrať so všetkými týmito aspektmi, potom by ste mohli zvážiť navštíviť malé mestečko Purmamarca.

Nachádza sa v srdci horského pásma And v provincii Jujuy. Purmamarca je domovom približne tisíc obyvateľov a dýcha autentickou argentínskou atmosférou. Má nádhernú prírodu, ktorá zahŕňa Farallón de las Conchas, aj známe ako Cerro de los Siete Colores (Vrch siedmich farieb). Tento vrch je jednou z najväčších atrakcií mesta a jeho farebné vrstvy sú úžasné na pohľad.

Okrem toho je tu aj námestie Plaza de Armas, ktoré je centrom mesta a miestom, kde sa stretávajú miestni obyvatelia aj turisti. Môžete tu nájsť rôzne reštaurácie, kaviarne a obchody so suvenírmi. Je tu aj kostol, ktorý sa datuje až do 17. storočia a je skvelým miestom na jemnú prechádzku a objavovanie histórie miesta.

Ak ste milovníkom trhov, milovať budete tu čakajúci trh, kde sa predávajú tradičné argentínske vyrobené výrobky a umelecké diela, ako sú látky, keramika a remeslá. Tento trh je dôležitou súčasťou kultúry a tradície miesta a poskytuje vám možnosť zakúpiť si autentické suveníry.

Jedným z najlepších spôsobov, ako preskúmať okolie Purmamarca, je naplánovať si prechádzku po hrebeni hôr Quebrada de Humahuaca. Táto scenická trasa vás prevedie cez údolie s nádhernými výhľadmi na hory, útesy a malebné miesta. Môžete si vybrať rôzne trasy podľa svojich prednosťí a fyzickej kondície, ale každý jednotlivec bude mať úžitok z tohto úžasného stretu prírody a kultúry.

Na dovolenke v Purmamarca sa tiež určite nesmiete vyhnúť skúsenosti s miestnou kuchyňou. Typické jedlo provincie Jujuy je síce spájané so zemiakovými jedlami, ale môžete si vychutnať aj chutné miestne špeciality ako je Čočkový guisado, Humitas a Empanadas. Nezabudnite si vychutnať miestne víno,ktoré sa pestuje v okolí, a prípadne ochutnať aj miestne tradičné nápoje ako je mate čaj ahorčatto.

Dovolenka v Purmamarca v Argentíne je jedinečným zážitkom. Ak hľadáte autentickú kultúru, úchvatnú prírodu a skvelé jedlo, toto miesto bude pre vás ideálnym miestom na dovolenku. Navštívte Purmamarca a ponořte sa do všetkého, čo ponúka.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky